x-kom hosting

ZASILACZ XFX 550 W zaczął dziwnie skwierczeć

lukaszz85
utworzono
utworzono

Witam Forumowiczów,

Dziś podczas gry w Battlefield 4 zaczął mi trzeszczeć (jakby skwierczeć) zasilacz. Nie jest to wiatrak, bo zatrzymałem go długopisem i dalej skwierczało. Jest to przerywane, piskliwe trzeszczenie, które pojawia się na jakiś czas i znika. Mówią na forach, że to niby cewki. Nie bawił bym się z tym i odesłał na gwarancję, niestety była 2 letnia i skończyła się 3 miesiące temu. Proszę o porady czy:

- warto oddawać do naprawy prywatnie

- czy piszczenie może być spowodowane przeciążeniem zasilacza, mam bowiem nowy sprzęt i nie wiem czy za bardzo nie dociąża zasilacza

 

 

Dziwna to sprawa, bo słyszałem same superlatywy o tych zasilaczach, a tu taka niespodzianka. Dodam, że może ze dwa razy zdarzyło się, że podczas gry w BF4 komputer się po prostu wyłączył (bez komunikatów). Odłączyłem wówczas inny przedłużacz podpięty do listwy zasilającej i niby pomogło bo to się więcej nie zdarzyło, ale pewności nie mam, ze to była wina tego.

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Łukasz

 

Sprzęt:

zasilacz: XFX pro 550 w

płyta główna: Asrock Z87 Extreme 4

procesor: Intel 5 4670k (nie kręcony)

karta graficzna:  MSI Radeon R9 280X (też nie kręcona)

dysk twardy ssd: crucial 120gb

dysk twardy hdd: jakiś samsung 1tb

Ram: 2 x 4gb ddr3 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Proszę o porady

jesli to cewki i są otwarte to namierz i zalej  twardym klejem .Pomoze w znaczacym stopniu


Dziwna to sprawa, bo słyszałem same superlatywy o tych zasilaczach, a tu taka niespodzianka.

Chyba na benchmarku to musiało być tam w 1 poście znajduja 2 błedy ort i 3 inerp. Do tego sie nadaja :P

  • Dobra wypowiedź 1
lukaszz85
komentarz
komentarz (edytowane)

Zdecydowalem sie na razie uzyc wd40 i dalej zobaczymy. Dziekuje bardzo za odpowiedz i jesli moge prosic o porade jaki klej z popularnych wybrac?

Gość
komentarz
komentarz

Zdecydowalem sie na razie uzyc wd40

:E :E :E :E :E

lukaszz85
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdzies tak wyczytalem i podobno pomaga, ale dziwna sprawa, bo teraz jak podlaczylem wszystko to uruchamia sie blad direct x, gdy zaczynam grac w battelfield 4
Prad do grafiki byl zle podlaczony, juz hula dobrze.

  • 1 miesiąc później...
lukaszz85
komentarz
komentarz

WITAM, odświeżam temat, bo zalałem cewki klejem z pistoletu i było dobrze przez jeden dzień, teraz znowu ćwierka. Co może jeszcze być przyczyną?

539
komentarz
komentarz (edytowane)
WITAM, odświeżam temat, bo zalałem cewki klejem z pistoletu i było dobrze przez jeden dzień, teraz znowu ćwierka. Co może jeszcze być przyczyną?

 

Jeśli  to nie tajemnica to powiedz czemu nie oddałeś zasilacza na naprawę gwarancyjną? 

 

Chyba na benchmarku to musiało być tam w 1 poście znajduja 2 błedy ort i 3 inerp. Do tego sie nadaja

Szkoda ,że  krytycznym okiem propagatora poprawnej pisowni nie poddajesz ocenie własnych postów ;)

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)


Nie bawił bym się z tym i odesłał na gwarancję, niestety była 2 letnia i skończyła się 3 miesiące temu.3 

 

 

Jeśli  to nie tajemnica to powiedz czemu nie oddałeś zasilacza na naprawę gwarancyjną? 

 

 

 

No może dlatego ???

 

Sugerowałbym dokładne obejrzenie środka zasilacza jeśli nie zrobiłeś tego podczas zalewania klejem. Czy jakiś kondensator nie puchnie ?? 

I wyjasnij jak to z tym prądem do grafiki ?? Jak go odwrotnie podłączyłeś ?? Bo raczej wtyczki 6 pin nie da się wcisnąć inaczej  :E

 

A tego wd40 to napsiakałeś w sam wentylator rozumiem ?? 

  • Dobra wypowiedź 1
lukaszz85
komentarz
komentarz (edytowane)

Wd40 psikałem delikatnie na cewki i chwilę nie brzęczało, ale to już historia, bo potem znowu zaczęło i to już regularnie, nie tylko podczas gry.

Wczoraj w ciągu dnia zakleiłem cewki klejem i cąły dzień była cisza, dopiero wieczorem przy grze znowu zaczęło "cykać".

Otworzyłem więc zasilacz jeszcze raz i nałożyłem więcej kleju, zwłaszcza na cewkę, którą osłaniają kable. przy otwartej obudowie nakładałem klej i gdy tylko przysychał włączałem do prądu i uruchamiałem komputer, ale dalej skwierczało. Wzrokowo ciężko stwierdzić czy to cewka i w którym miejscu cyka, bo nic nie drga. Co do kondensatorów to chyba wszystko ok. Załączam jeszcze zdjęcia bebechów może ktoś coś wypatrzy.

Wtyczkę grafiki dobrze wkładałem, chodziło o to że do listwy zasilającej podpiąłem jeszcze przedłużacz, do którego podłączone było tv, dekoder oraz drukarka, więc listwa była mocno eksploatowana. Sytuacja z samoistnym wyłączaniem się już nie zdarza.

 

Nagrałem także dźwięk przy grze i przy normalnej pracy: https://drive.google.com/file/d/0B25awTQCsteoNm0yczh4QTdyRmM/edit?usp=sharing

 
P.s. te zasilacze to padlina jakaś, wpisałem teraz xfx 550w dźwięki i wyskoczyły ze trzy podobne tematy i też każdy mówi, ze zaraz po gwarancji zaczęło cykać. Widać przydatność do spożycia wynosi 2 lata, a dziwi mnie, że tyle pozytywnych komentarzy na temat tego zasilacza.
lukaszz85
komentarz
komentarz

Panowie mam jeszcze jedno pytanie- czy OCZ 600 sxs da sobie radę z moim komputerem? Kolega chce mi ten zasilacz podarować i nie wiem czy lepiej kupić cos nowego do 300 zł, czy brać ten, a xfx 550w trzymać w razie czego?

Gość
komentarz
komentarz

jak za darmo to bierz jak najbardziej napewno da rade

lukaszz85
komentarz
komentarz

Tzn. mogę go też sprzedać i kasę dołożyć do nowego zasilacza. W tym ocz-u mało jest wejść sata i nie ma żadnych certyfikatów- choć nie wiem jaie to ma znaczenie bo nie czytałem, dlatego się zastanawiam.

Gość
komentarz
komentarz

W tym ocz-u mało jest wejść sata

no a ile ich potrzebujesz?


procesor: Intel 5 4670k (nie kręcony) karta graficzna: MSI Radeon R9 280X (też nie kręcona)

to błąd


ITAM, odświeżam temat, bo zalałem cewki klejem z pistoletu

i zalej twardym klejem
lukaszz85
komentarz
komentarz (edytowane)

Hehe, wychodzę z założenia, że podkręcę jak będzie trzeba. Na razie hula ja diabeł (tzn. wiem że Was jakoś by nie zaskoczyło, ale dla mnie do gier i pracy, ekstra).

Trochę zejdę z tematu ale mam dylemat. Sprzedaję kompa kumpla i w rozliczeniu daje mi albo ten zasilacz, albo pamięć 4 gb ddr3 kingston 1333 hz 9cl. Mam już dwie pamięci balistix 2 x 4gb 1600 hz 8cl. Czy mogę sobie dołożyć tę pamięć czy lepiej zostawić jak jest czyli dwie kości po 4?

 

p.s przepraszam, że pod tym tematem o tym pisze ale nie chcę już zaśmiecać forum

Co do zasilacza to sprzedam go, bo na razie zostanę z tym xfx-em

Gość
komentarz
komentarz

i slusznie - tez nie jestem zwolennikiem krecenia bo sie da, da sie to dobrze jak bedzie brakowac mozna uzyc ale tez przy moim zestawieniu nacodzien uzywam wszystkiego na stockowych ustawieniach, pamieci mozesz dolozyc taktowania sie zredukuja do tego samego taktowania, mozesz obnizyc do 1333 albo podkrecic do 1600

  • Dobra wypowiedź 1
lukaszz85
komentarz
komentarz

Ktoś powie, że niepotrzebnie kupowałem intela i5 z symbolem "K", ale przyda się na przyszłość, bo to i w wiatrak będzie trzeba lepszy zainwestować i już jakieś 650 w pod maską będzie musiało być.

Co do tematu, to do zamknięcia, bo pomimo zalania klejem  dalej skwierczy i trzeszczy, będę myślał więc nad nowym zasilaczem.

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Cześć!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.