x-kom hosting

Proste operacje matematyczne w formularzu zgłoszeniowym

Grossus
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 

 

Na podstawie darmowego szablonu stworzyłem własny formularz zgłoszeniowy na zawody sportowe. W formularzu można wybrać typ uczestnictwa, a co za tym idzie opłaty i opłaty dodatkowe (dodatkowa konkurencja, katering). Teraz jest to do bólu prosty kod formularza, który jedynie przesyła wpisane/zaznaczone informacje na maila. Chciałbym stworzyć taki formularz, który dodatkowo zliczy wszystkie opłaty i wyśle wynik obliczeń razem ze zgłoszeniem na mój adres e-mail jak i na podany przez zawodników podczas rejestracji. 

 

http://www.wsststrzelec.pl/form_test.php

 

Nie proszę, o gotowe rozwiązanie (chyba, że komuś na prawdę będzie się chciało  ;) ), ale o poradę jak i czym (jakim kodem) to zrobić? 

Edytowane przez Grossus
  • 4 tygodnie później...

lightinside
komentarz
komentarz (edytowane)

Za pomocą PHP.  Wysłałabym formularz do pliku php, w nim obliczyłabym kwotę, po czym przy użyciu klasy PHPmailer wysłała interesujące mnie dane.

 

Dlaczego nie wkleiłeś kodu? Tak, mogę zobaczyć zawartość kodową Twojej strony ale php jest po wykonywane po stronie serwera i innymi słowy nie mam do niego dostępu.

 

Dostęp do zmiennych masz przez

$_POST['nazwa_pola']

O ile użyłeś POST jako metody do wysłania jeśli masz GET to  analogicznie, lepiej abyś miał POST.

Edytowane przez lightinside

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.