x-kom hosting

Komputer pod gry[2500zł]

MrPaco
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Chciałbym się zapytać co w tym zestawie można zmienić zeby wyszło na lepsze i czy można włożyć jeszcze lepszą grafike żeby cena nie wystawałą po za 2500?

http://www.morele.net/inventory/info/iqzN7K/

Edytowane przez MrPaco

adi191pls
komentarz
komentarz

1.Zasilacz XFX wymieniłbym na Thermaltake smart SE 530W:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

2. HDD jest OK.

3. Płyta też

4. Na obudowach się nie znam ;)

5. Procesor jest OK, tylko BIOS będziesz musiał pod niego zaktualizować.

6. Pamięć RAM dobra, lepsza byłaby wg mnie Goodram Play 4Gb z CL9, ale nie mogę znaleźć pojedynczej sztuki, jest tylko pakiet 2x4GB.

7. Grafika jest bardzo dobra.

MrPaco
komentarz
komentarz

Właśnie zastanawiałem się nad tym zasilaczem. A jak nie będę kręcił procka to nie potrzeba chłodzenia?

adi191pls
komentarz
komentarz

Przecież ty tego procka nie podkręcisz przez brak odblokowanego mnożnika ;)

Wysłane z eSPe
Więc boxowe chłodzenie wystarczy

Wysłane z eSPe

MrPaco
komentarz
komentarz (edytowane)

No wiem ale ja się ogólnie pytam czy do procków które nie mają odblokwanego mnożnika potrzebne jest chłodzenie nie boxowe?

Edytowane przez MrPaco
adi191pls
komentarz
komentarz (edytowane)

Aj edytujesz i wychodzą bzdury :) nie boxowe nie jest wymagane, ale można stosować

Wysłane z eSPe Edytowane przez adi191pls
MrPaco
komentarz
komentarz

Mój znajomy złożył koledze taki komputer http://www.morele.net/inventory/info/Mkr7ED/. Nie kłócę się zbytnio o to ale temu procesorowi chyba wystarczyłoby boxowe chłodzenie.

adi191pls
komentarz
komentarz

Wystarczyłoby, ale mimo to te 120zl i tak nie pójdzie na marne, bo będą niższe temperatury w stresie (w każdym razie powinny)

Wysłane z eSPe

lsdpetersld
komentarz
komentarz

Z r9 270XXX.... :E Za ta kwote to albo dolozyc do r9 280, albo nvidie jakas.

tapniende s meko p5346

adi191pls
komentarz
komentarz

Co by nie było autor wziął sobie właśnie 280 OC ;)

Wysłane z eSPe

MrPaco
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam właśnie jeszcze jedno pytanie dotyczące tej karty. Mianowicie czy ona jest lepsza od zwyczajnej 280 bez OC i 280X albo gtx'a 770? Fabryczne OC w karcie podobno bardzo polepsza jej standarty. Pytam bo nie mogę tej karty zbytnio znaleźć na porównywarkach. A i znalazłem taką kartę http://www.ceneo.pl/26712153 co o niej sądzicie- w końcu to jest ten model z X i też ma OC a cena się praktycznie nie różni.

Edytowane przez MrPaco
Youki
komentarz
komentarz

Fabryczne OC w karcie podobno bardzo polepsza jej standarty.

W większości przypadków fabryczne OC to minimalne podniesienie taktowań i tyle. 

 

Skoro bierzesz 4 GB RAM"u na początek to spokojnie można wziąć wydajniejszego R9 280X.

 

Intel I5 4460

AsRock H81M

Geil 4 GB 1600 MHz CL9

Seagate 1 TB 7200 RPM SATA 600

Zalman Z3 + 

Thermaltake SE Smart 530W Modular

Club3D R9 280X 

Razem 2503 zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem. Bogato wyposażona płyta główna ze złączem PCI oraz 4 fazową sekcją zasilania. 4 GB pamięci operacyjnej RAM na początek do gier wystarczy. W przyszłości nic nie stoi na przeszkodzie ewentualnej rozbudowy pamięci RAM. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane. Obudowa fabrycznie została wyposażona w 4 wentylatory w standardzie z czego przedni posiada niebieskie podświetlenie LED. Jest także biała wersja kolorystyczna w tej cenie. Zasilacz jest modularny. Wydajna karta graficzna z 2 letnią gwarancją i dość przyzwoitym systemem chłodzenia.

 

Złożenie zestawu jest za darmo.

Youki
komentarz
komentarz

Ten Gigabyte w tej cenie jest nieopłacalny.

MrPaco
komentarz
komentarz

Właśnie chodzi mi o to że chcę na grafikę poświęcić 1000zł i nie wiem która karta jest lepsza za taką cenę.

Youki
komentarz
komentarz

Club3D R9 280X 
MrPaco
komentarz
komentarz

Sorry spojrzałem na cenę netto i myślałem że mi jakąś tańszą podsyłasz. Dobra dzięki wszystkim! Zdecydowałem się na tę Club3D R9 280X.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.