x-kom hosting

BSOD - Uszkodzona karta graficzna ?

Evenheavencries
utworzono
utworzono

Witam.

 

MÓJ SPRZĘT : Laptop dv-7 6b30ew  tutaj pełna specyfikacja: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03126797&tmp_task=prodinfoCategory&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&product=5198273

 

Mam problem z ciągłymi BSOD. Nie pamiętam od kiedy, szmat czasu.Występują one tylko przy starcie systemu, jego rozruchu. Po 10 uruchomieniach ponownych może się uda załadować system, może nie. W trakcie normalnego użytkowania czy grania nie występują, zamiast nich pojawia się dymek z informacją, że sterownik AMD uległ awarii. Próbowałem już dosłownie wszystkie, przekopałem caluśki internet, ale wszystkie porady na niewiele się zdały. Co może okazać się ważną informacją, gdy pojawia się BSOD - wentylator chodzi na pełnych obrotach. 

 

Nie mam zainstalowanego systemu który był na samym początku, przeinstalowałem go (zainstalowałem czysty WINDOWS 7 HP używając oryginalnej płyty pożyczonej i swojego klucza z nakleiki) 

 

Instalowałem wszelakie sterowniki, zarówno ze strony HP, jak innych stron producentów. Te starsze, a także te najnowsze. (Chipset, Bios, Płyta główna, Obie Grafiki) 

Przy odłączeniu zasilania z gniazdka, podczas jego użytkowania laptop wariuje, zaczyna mulić i bez resetu się nie obędzie, bo praca na nim jest po prostu opłakana.

 

Załączam spakowany ostatni minidumb oraz screen z HWMonitor(pozostawiony na około 15 minut) 

 

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc, oraz odpowiedź na pytanie - czy może to być uszkodzona karta graficzna.  Mam nadzieje, że wszystkie potrzebne informacje zawarłem w tym poście . 

 

Gość
komentarz
komentarz

Próbowałem już dosłownie wszystkie, przekopałem caluśki internet, ale wszystkie porady na niewiele się zdały.

tia a co robileś?

Evenheavencries
komentarz
komentarz

Co robiłem . ?

 

1. Przeinstalowałem sterowniki do kart graficznych. Instalowałem wszystkie chyba, jakie tylko wydał producent, zarówno te najnowsze jak i te najstarsze, a na każdych był ten sam problem. Oczywiście pamiętałem o usunięciu starych sterowników i ich pozostałości.

2. Wyczytałem w internecie, że problem ten jest spowodowany aktualizacją win 7 o numerze KB2670838 więc ją odinstalowałem i zablokowałem przed ponownym instalowaniem - nie pomogło.

3. Znalazłem informacje, że zamiast jej odinstalować( tej aktualizacji) Microsoft wydał do niej poprawkę, więc zainstalowałem obie aktualizacje, ale bez efektu. 

4. Grzebałem w Biosie - przełączając tryby grafiki (dynamiczna, ręczna), wybierając karty graficzne jako główne, wyłączając jedną grafikę, tak na zmianę testowałem.. Na niewiele się to zdało, błąd jak jest tak jest.

5. Aktualizowałem cały BIOS, resetowałem go, aktualizowałem sterowniki płyty głównej - wszystko na nic.

6. Zmieniałem parametr w rejestrze, ale to było dawno i teraz nie pamiętam dokładnie jaki to był, wiem, że trzeba było zmienić z 0 na 1. 

7. Testowałem różnymi programami pamieć-  MEMTEST. dysk-HD TUNE, a także PRIME95 procesor i ogólnie - wszystko było ok.

To z tego co pamiętam, jak mi się coś przypomnij to jeszcze z edytuje ten post.

 

Zapomniałem dodać, że ten BSOD nie występuje ciągle, tylko np. co 5 uruchomienie laptopa.

Gość
komentarz
komentarz

No to 1 rzeczy którą miałeś zrobić nie zrobiłeś :P

Obniż w ccc czestotliwość gpu o 50mhz

Evenheavencries
komentarz
komentarz

Tak... to też robiłem, ale o tym zapomniałem napisać :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.