x-kom hosting

Linux, mounted, co to oznacza?

kwasuu
utworzono
utworzono

Witam, mam taki problem ze nie moge odpalic lapka a chce zgrac rzeczy z dysku d. 

Postanowilem ze wypale sobie linuxa portable na pendrive. 
Zrobilem to programem linux live creator. Wszystko zadzialalo ok. Sprawdzalem na dwoch kompach pendrive dziala, linux sie odpala, mozna na nim pracowac. 

Niestety nie znam sei za bardzo na linuxie. 


Wszystko smiga ale gdy chce wejsc na dysk z ktorego mam zamiar skopiowac pliki pojawia mi sie bład: 

Unable to access "1,1 GB Volume" 
Device /dev/loop1 is already mounted at '/media/ubuntu/5d8ce1f5-2442-f14b-b05a-86e905be704'. 


Poczytalem troche na necie, ze to chyba zwiazane z podpisaniem dysku czy jego oznaczeniem, cos w ten desen. W kazdym badz razie, co to oznacza i czy jest jakies rozwiazanie na to? 

Z gory dziekuje za pomoc.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Przejdź za pomocą menedżera plików do tego katalogu /media/ubuntu/5d8ce1f5-2442-f14b-b05a-86e905be704.

kwasuu
komentarz
komentarz

moj blad sorry bardzo juz troche doszedlem bo aj probowalem wejsc na pendrive

 

chce wejsc na inny dysk ale tez nie moge

 

o to co wychodzi po wpisaniu komend 

10582953_792400250791879_575729292033713

 

 

chce odpalic ten dysk sda 931 giga... 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Wpisz w terminalu: mount /sda

kwasuu
komentarz
komentarz

Wpisz w terminalu: mount /sda

nie znajduje na takiej zasadzie

 

aktualnie jestem na czms takim:

10519189_792411497457421_382958746861671

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Na konto roota się logujesz wpisując sudo su

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

wpierw stwórz katalog /windows w katalogu /media

 

sudo mkdir //media/windows

 

Następnie zamontuj partycję programem ntfs-3g, mam nadzieję że jest on na twojej wersji Linuksa.

 

sudo ntfs-3g /dev/sda1 /media/windows

 

Jeśli nie masz ntfs-3g to pamietaj, że twój Linuks może nie być skompilowany do obsługi partycji typu ntfs. Spróbuj takim poleceniem, jeśli nie masz ntfs-3g:

 

sudo mount -t ntfs /dev/sda1 /media/windows

 

Partycja pod którą chowa sie twój windows to sda1 albo sda2, nie wiem czy miałeś inne partycje na tym dysku. Samo "sda" określa pierwszy dysk, natomiast kolejny numer określa kolejne partycje. W każdym razie, jesli nie pójdzie z /dev/sda1 to spróbuj /dev/sda2. Jeśli wejdziesz do katalogu //dev to znajdziesz tam wszystkie "skróty" do partycji sda(x). Można sobie wyświetlić wszystkie partycje tym poleceniem:

 

ls //dev/ | grep sd

 

Pierwsza część powyższego polecenia wyświetla zawartość calego katalogu, tak jak "dir" w dos. Następnie następuje przekierowanie wyniku na polecenie grep, które wyświetli tylko to co ma  w nazwie "sd".

 

Pamięć USB, którą używasz w latopie również będzie tam widoczn, za pewne pod postacią skrótu "sdb".

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Po co tyle kombinacji. Weź instalacyjną wersje Linux Mint. Wybierz instalacje, odpali się wersja Live systemu.
Masz zamontowane od razu w automacie dyski możesz sobie kopiować co chcesz i gdzie chcesz.

Edytowane przez 539

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.