x-kom hosting

Drukarka laserowa

konieczko123
utworzono
utworzono

Witam, poszukuję taniej drukarki i taniej w eksploatacji. Drukarka laserowa będzie przeznaczona do biura (dużo drukowania), więc poszukuję takiej, która będzie mogła sporo wydrykować przy tanim tonerze(zamiennik). Na drukarkę mogę przeznaczyć od 300 do 500 zł. Możecie też dać inne to się zastanowię nad kupnem:)

Dżony2
komentarz
komentarz

To ma być jednofunkcyjna i mono? Weź poparz na tego Brothera. U nas w pracy mają. 

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Drukowanie na zamiennikach bywa rożne w skutkach.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jedne małe info, ale potrafi zredukować mocno koszty. Otóż, producenci często tworzą zespoły pojemnika na toner wraz z wałkiem światłoczułym. Przy wymianie tonera zwykle kupuje się cały nowy zespół, co jest według mnie naciągnaiem klienta na spory szmal. Ponieważ wałek nie ulega zużyciu po wykorzystaniu wielkości jednego pojemnika tonera. A zwykle wymaga to kilka-kilkanaście takich uzupełnień. Są firmy które specjalizują się w wymianie tonera w takich zespołach i koszt takiego napełnienia, plus reset pamięci będzie niższy od zakupu nowego zespołu. Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma zaciecię w majsterkowaniu, to może robić samemu takie rzeczy. Toner w duzych pojemnikach można zakupić, instrukcje oraz oprogramowanie do resetowania pamięci ilości wydruku, sa także dostepne na necie.

Dżony2
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem Brothera przez 4 lata i tylko raz kupiłem oryginalne tusze a tak jechałem na zamiennikiach. Nie było z nimi żadnego problemu. Teraz mam HP i przyznam, że pojawiają się problemy, ale różnica w cenie do tego modelu między oryginałem a zamiennikiem jest znikoma więc kupuje oryginały. 

Oczywiście, wiem, że w temacie chodzi o laserówkę, chciałem tylko ukazać to, że zamienniki wcale nie są gorsze w przypadku brothera.

Edytowane przez Dżony2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.