x-kom hosting

Temperatury i5-4690k

Corriel
utworzono
utworzono

Witam, zacząłem monitorować temperatury swojego procesora i wydają się one zbyt wysokie, dzisiaj po pół godzinnej grze w guild wars 2 wyglądało to tak: http://oi61.tinypic.com/2d7t37r.jpg, mój sprzęt to:

 

zasilacz: cooler master g550m

cpu: i5-4690k + boxowy cooler
obudowa: fractal design core 3000 z 3 wentylatorami

płyta główna: asrock fatal1ty h97 performance

 

Dodam, że komputer jest nowy, ma kilka tygodni, pastę termoprzewodzącą już wymieniałem na arctic cooling mx-2 ale nie poprawiło zbytnio temperatur. Czy powinienem się martwić takimi temperaturami, czy może są one w normie?

 

Youki
komentarz
komentarz

Temperatury nie są tragiczne, jak na BOX. 

Breaky83
komentarz
komentarz
Corriel  temperatury są wręcz dobre, jak na BOX-owe chłodzenie pod obciążeniem. Pozdrawiam :)
Youki
komentarz
komentarz

chłodzenie pod obciążeniem.

To są temperatury po wyjściu z gry raczej, ewentualnie alt+ tab był zrobiony.

Corriel
komentarz
komentarz

No są to temperatury po wyjściu z gry, ale głównie to pytam o temperatury maksymalne, bo takie miałem podczas grania, i tak się zastanawiam czy 68 stopni to nie jest trochę za dużo, jeżeli maksymalna temperatura dla tego procesora to 72 stopnie (według strony intela), i pewnie jeżeli bym pograł ciut dłużej to by się nagrzał do około 70 stopni

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
pewnie jeżeli bym pograł ciut dłużej to by się nagrzał do około 70 stopni

Nawet gdyby to nic się nie stanie, jak na BOX-owe chłodzenie jest wszytko ok. Niestety, ale na BOX-owym chłodzeniu temperatury nieraz przekraczają nawet 90 stopni, także u Ciebie jest wszyttko ok. Spójrz na ten temat tu dopiero były wysokie temperatury http://www.forumpc.pl/topic/332938-temperatury-i5-4690k/ . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
UkaEfiK
komentarz
komentarz

Jak na intela to dobrze :D haswell chyba do 95 stopni dochodzi :D

Gość
komentarz
komentarz

Albo 105 :P

itsmylife
komentarz
komentarz

Po prostu najlepiej pomysl o kupieniu jakiegos chlodzenia. Nawet chlodzenie za 60zl bedzie duzo wydajniejsze od badziewia boxowego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.