x-kom hosting

Po przełączeniu na zintegrowaną kartę graficzna system nie może się załadować

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: rokko ,
adi191pls
utworzono
utworzono

Witam.

 

Mam pewien problem z moim XPekiem. Gdy w BIOSie ustawiam wyjście graficzne na zewnętrzną kartę graficzną, wszystko działa OK. Ale że posiadam starą GF 8400GS, bo podobno zintegrowana w pentiumie jest lepsza, to przełączyłem na wewnętrzną kartę graficzną. I teraz pojawia się problem, bo po animacji ładowania się systemu, w momencie, w którym powinno mnie przenieść do ekranu powitalnego wszystko się zatrzymuje i tylko czarny ekran. Nic się nie dzieje po prostu.

 

Macie może pomysł, dlaczego na zewnętrznej karcie wszystko śmiga, a na wewnętrznej występuje ten błąd? Teoretycznie nie powinno nic się złego dziać.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha masz system windows XP, to już wiemy.

 

Jakbyś jeszcze podał model płyty, procesora - ?

 

 

Tak z sufitu, to moja szklana kula mówi że jak to jest "tegoroczna" płyta,

to po prostu nie ma "sterowników" dla winXP.

Edytowane przez r102
  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

A czy po ustawieniu w biosie w pięcie  przełączasz na z integrowaną czy łącza dalej są na zewnętrznej.

  • Dobra wypowiedź 1
adi191pls
komentarz
komentarz (edytowane)

Przelaczam kabel na złącze płyty głównej i opcje w biosie. Mam MSI B85-G43 i Pentium g3420. A napisałem tutaj, bo odnosze wrażenie, że to jest bardziej wina systemu, bo grafika na integrze działa, obraz się wyświetla, ale z jakiegoś powodu nie chce się załadować system.

Wysłane z Tregry 3 przy użyciu A2109

Edytowane przez adi191pls
hixmen
komentarz
komentarz

A możesz wejść w tryb awaryjny na integrze. Wtedy jak się da czy będzie wybór w tym trybie przestaw na domyślną grafikę od integry i zainstaluj do niej stery. Wcześniej możesz przed operacjami odinstalować stery od zewnętrznej.

  • Dobra wypowiedź 1
adi191pls
komentarz
komentarz

Czyli prawdopodobnie zostaje mi tylko działanie na karcie graficznej. Dzięki za pomoc

Wysłane z Tregry 3 przy użyciu A2109

hixmen
komentarz
komentarz

Ale możesz spróbować odinstalować stery od gf i przełączyć na integre i zobaczyć czy się uruchomi w którymś trybie. Potem w windows update wymagane sp3 żeby działało przeskanujesz aktualizacje czy w opcjonalnych; sprzęt ,wyświetli do zainstalowania ster od grafiki.

  • Dobra wypowiedź 1
adi191pls
komentarz
komentarz

Lekko odświeżę.

 

Otóż na płycie od płyty są sterowniki do grafiki dla XP. Problem leży w tym, że wyskakuje komunikat "ten system nie spełnia minimalnych wymagań".

 

Czy możliwe jest, że gdybym zainstalował obsługę AHCI i przestawił dysk w tryb SATA (teraz mam IDE, bo SATA nie rusza) to czy sterowniki mogłyby się zainstalować?

  • 2 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
rokko
komentarz
komentarz

Problem dość częsty.

Użyj w trybie awaryjnym aplikacji DDU http://techformator.pl/odinstalowanie-sterownika-nvidia-nv4dispdll/

Usuń sterownik wraz z wpisami rejestru.

 

Jeśli to nie zadziała daj nam dzienniki podglądu zdarzeń do analizy http://www.forumpc.pl/tutorials/article/198-zapis-dziennik%C3%B3w-podgl%C4%85du-zdarze%C5%84/

  • Dobra wypowiedź 1
adi191pls
komentarz
komentarz

Który sterownik? Od nVidii?

Wysłane z eSPe
Rokko, jesteś genialny. Juz śmigam na integrze. Różnica między starą kartą jest kolosalna.

Jeszcze raz dzięki

Wysłane z eSPe

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.