x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ostatnio zaczęło mnie zastanawiać jak takie procesory jak i7 995X radzą sobie w obecnych grach na DX12/Vulcan w porównaniu do współczesnych i5/i7 na 1151/1150, również zainteresowały mnie FX'y jak zyskały i o ile zyskały względem DX11

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Z tymi FX'ami chodzi o wykorzystanie 6 rdzeni ?

szynszyl1337
komentarz
komentarz
3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Z tymi FX'ami chodzi o wykorzystanie 6 rdzeni ?

Tak, w przypadku i7 995 oraz FX'ów ciekawią mnie różnice miedzy DX11 a DX12/Vulcan

  • 2 tygodnie później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Czy ktoś mógłby mi przypomnieć pod które płyty istniały BIOS'y umożliwiające OC za pomocą BCLK procesorów z zablokowany mnożnikiem.

  • 2 tygodnie później...
Frog1985
komentarz
komentarz

Ale mowa o Skylake?

No to łap http://pclab.pl/art67575.html

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo.

Tak przy okazji znalazłem listę BIOS'ów Non-K OC dla Asusa, MSI, Asrocka i Gigabyte http://overclocking.guide/intel-skylake-non-k-overclocking-bios-list/

Muszę złożyć nowego PC do końca lutego tylko się waham pomiędzy i7 5820k/i7 3970X (nigdzie nie mogę znaleźć Ivy Bridge-E używanych powyżej i7 4820k) ewentualnie pójść po kosztach i jakiś i7 6700 + płyta z bisem non-k OC, a jeszcze zbliżają się procesory pod AM4 i co tu wybrać.

539
komentarz
komentarz

Jak nie renderujesz to i7 7700k i na golasa go :) Jak chcesz 5820k kupowałbym selekta,  zdarzają się fajne sztuki ( mój friend taki nabył) robi stabilne 4.8 na 1.3 Vid

No i wiesz po tylu latach komputerowej zabawy nadchodzi czas dla Ciebie ,żeby zacząć chłodzić kompa jak trzeba :)  Wiesz jak to bywa z tymi golasami :)

Jak bym nie doświadczył, to bym nie uwierzył.

 

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Chyba skuszę się na na i7 6700 + płyta do której można wgrać BIOS non K OC.

Tylko nie mam pomysłu jaką płytę kupić za ~ 600 zł

Youki
komentarz
komentarz

Popatrz na serie Hyper od AsRock.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze coś tak musisz ostro kombinować szynszyl. \pamiętam jak kręciłeś z kartami..... :)

 

 

Chcecie się przydać to poradźcie jak przejąc kontrole na chłodzeniem w dell precision m4800.

HW nie daje rady, speed fan nie daje rady, kod serwisowy z youtube nie działa z tym modelem.

Mam to cudo, jest to wydajna stacja/laptop z mocnym cepem i7 4/8 ,quadro 2gb i 16 gb ramu.  Wszytko fajnie działa, ale wolałbym móc regulować obroty wentylatorów.

Pomysły??????

temp.jpg

Edytowane przez 539
szynszyl1337
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Youki napisał:

Popatrz na serie Hyper od AsRock.

Dziękuję bardzo

Godzinę temu, 539 napisał:

Zawsze coś tak musisz ostro kombinować szynszyl. \pamiętam jak kręciłeś z kartami..... :)

Gdyby człowiek wszystko robił jak trzeba byłoby nudno

A chcę się zmieścić w swoim budżecie z i7, a nie kolejnym i5, bo plan obejmuje i7 do domu, a i5 do mieszkania, natomiast wodzy fantazji nie mogę puścić, ponieważ muszę zostawić rezerwę gotówki do czerwca. 

Godzinę temu, 539 napisał:

Chcecie się przydać to poradźcie jak przejąc kontrole na chłodzeniem w dell precision m4800.

HW nie daje rady, speed fan nie daje rady, kod serwisowy z youtube nie działa z tym modelem.

Mam to cudo, jest to wydajna stacja/laptop z mocnym cepem i7 4/8 ,quadro 2gb i 16 gb ramu.  Wszytko fajnie działa, ale wolałbym móc regulować obroty wentylatorów.

Pomysły??????

A nie ma jakiejś aktualizacji BIOS'u? Może dopuści działanie  Engineering Mode albo speed fan.

539
komentarz
komentarz

pisałem wyżej, nic nie działa.

  • 2 tygodnie później...
539
komentarz
komentarz

oj.. coś czuje ,ze będzie się działo

https://www.ekwb.com/shop/aio/ek-mlc

szynszyl1337
komentarz
komentarz
Dnia 5.02.2017 o 00:24, 539 napisał:

pisałem wyżej, nic nie działa.

Poradziłeś sobie z laptopem?

Dnia 15.02.2017 o 14:24, 539 napisał:

oj.. coś czuje ,ze będzie się działo

https://www.ekwb.com/shop/aio/ek-mlc

Ciekawe czy przebiją swoje obecne AIO, a mam namyśli Predatora 240/360 -https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-ek-water-blocks-ek-xlc-predator-240-3831109863343-776790/

 

A ja jednak się wstrzymałem, co było dla mnie trudne i czekam drugi raz na premierę procesorów AMD, ale nie chciałbym się zawieść się tak jak na buldożerach.

Mesajah
komentarz
komentarz
On 7.01.2017 at 11:32 PM, szynszyl1337 said:

Tak, w przypadku i7 995 oraz FX'ów ciekawią mnie różnice miedzy DX11 a DX12/Vulcan

 

Mam Fx'a 6300 ~ 4,6ghz.

Co cię ciekawi?

Zawsze mogę testa zrobić.

GPU to RX 470 od XFX.

szynszyl1337
komentarz
komentarz
44 minuty temu, Mesajah napisał:

Mam Fx'a 6300 ~ 4,6ghz.

Co cię ciekawi?

Zawsze mogę testa zrobić.

GPU to RX 470 od XFX.

Byłbyś w stanie pokazać różnicę obciążenia CPU na DX11/12 i ewentualnie w przypadku Vulcana?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Bardzo fajny pomysł 

539
komentarz
komentarz

Ciesze się ,ze Ci się podoba ,no i czekam na Twoje screeny :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jak się spakuję i przemelduję na kolejny semestr do mieszkania to w wolnej chwili coś wrzucę

Youki
komentarz
komentarz

Nadal w stolicy kebaba zostajesz? :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W tym tygodniu chyba jeszcze wrócę na weekend do domu aby zabrać komputer, bo czekam do premiery Ryzen'ów, ponieważ ciekawi mnie jak ich premiera odbije się na używkach i ogólnie na rynku o ile coś się stanie.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ciekaw jestem jak wydajnej pasty użyli

539
komentarz
komentarz

jak dobrze widzę to tam jest lut.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Niespanie mi nie służy. Rzeczywiście tak jest.

Natomiast po zobaczeniu testów jestem troszkę zdezorientowany dość dużymi rozbieżnościami i OC

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.