x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Powiem, że zawsze mnie ciekawiło ile modyfikacja w postaci wyrzucenia IHS jest w stanie nam dać, ale nie spodziewałem się aż tak porażającej różnicy O_O

 

Przeczytałem twój post wczoraj i tak widząc tą pompkę do układu chłodzenia cieczą byłem wręcz pewien, że mnie zrzuci z fotela, ale teraz widząc jej cenę widzę w niej bardzo sensowną propozycję

Co w najbliższym czasie planujesz modyfikować? 

539
komentarz
komentarz

Ta pompa na 100% to dobry wybór :)

Kompa nie zmieniam, jeszcze nie pora ale za chłodzenie się wezmę. Zorbie to tak , żeby zestaw był kompatybilny na wszystkie sockety i mam z bani :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Kartę planujesz wodować czy na razie sam CPU, a kiedyś jak ją mienisz kupisz coś z blokiem wodnym, czy może wybierzesz wersję Agenta X z krakenem G10?

539
komentarz
komentarz

Żadnych Agentów :) blok ekwb i tyle. Na razie robię sam CPU a przy zmianie karty kupie EVGA z blokiem i już :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Myślałem, że jak chcesz kompatybilny zestaw to właśnie położysz na rdzeń GPU sam blok z CPU albo kraken g10 z twoim x61 na karcie, a karty inno3d są do tego fajnie, bo mają dobrze chłodzone PCB

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Oj tam ograniczać się będziesz do 1070 :)

Szarżuj na 1080 ;)

539
komentarz
komentarz

nie podkręcaj :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja swoją drogą muszę chyba sklecić stacjonarkę albo kupić jakiegoś taniego laptopa, bo tablet jednak nie do końca mi wystarcza. Tylko gdzie te Żeby?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Niemal 20 godzin pracy kompa, cały dzień żona pracowała, teraz ja grałem 5 godzin w multi bf4.

max temp dla cpu 58 stopni.

Kraken ustawiony na sztywno-pompa na 100%, natomiast wentyle od krakena skonfigurowane w PWM pod cpu fan2.

Pompa od krakena działa bezgłośnie pracując na 100% co moze nawet dziwić. Niestety ale soft krakena nie daje regulacji osobno pompy i wentylatorów.

Dlatego ustawiłem krakena na 100% natomiast wentyle wpiąłem w CPU fan2 konfigurując całość jak trzeba w bios.

W czasie dzisiejszej rozgrywki moje Noctua rozpędzały się nie przekraczając 900rpm. 

Wczoraj grałem w Fallout4, po wyjściu z gry temp dla max rdzenia 54 stopnie :)

Nie żartowałem , jeśli kiedykolwiek jeszcze kupie cepa z IHS na silikon natychmiast się go pozbędę. Chłodzenie procka na goły rdzeń u mnie działa bajkowo :) Nie wiem co będzie jak złoże  custom LC- zamrożę tego cepa :)

 

 

Edytowane przez 539
szynszyl1337
komentarz
komentarz

W sumie ciekawi mnie różnica między chłodzeniem na rdzeniu w porównaniu do chłodzenia na lutowanym ihs

539
komentarz
komentarz

Mnie bardziej ciekawi chłodzenie lga 2011 v3 na goły rdzeń ;) tak mi się porobiło. a jak życie pokazuje można się dość szybko pozbyć i lutowanego IHS

https://www.computerbase.de/2016-06/delid-die-mate-extreme-mit-fluessigmetall-laeuft-auch-broadwell-e-kuehler/

Obejrzyj sobie wideo:) O ile samo sciaganie mnie nie przeraza to już czyszczenie resztek  lutowia a i owszem :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Mimo wszystko myślę, że usuwanie czapki z lutowanego CPU jest bardzo niebezpieczne, bo pamiętam kilka zdjęć z premiery Haswell-E oraz Ivy Bridge-E z uszkodzonymi krzemami. 

Gdybym miał ten procesor i jeżeli przyszłoby mi na myśl zdejmowanie tego IHS to podczas operacji zdejmowania go oraz czyszczenia krzemu puściłyby mi wszystkie zwieracze przy jednoczesnym stającym sercu. Nie poradziłbym sobie z  taką presją.

Edytowane przez szynszyl1337
Youki
komentarz
komentarz

Ja tam niedawno zmieniałem pastę w swoim laptopie, GC Extreme strasznie szybko zasycha :gobi:

539
komentarz
komentarz

Dlatego warto mieć frienda rasowego ovecclockera i człowiek się nie musi stresować.

 

Youki
komentarz
komentarz

Warto ogólnie mieć jakiś friendów :E

539
komentarz
komentarz

To dodam ,ze lepiej kilku dobrych jak 5000 na portalu społecznościowym :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dla niektórych 5k to nie jest w cale tak dużo ;)

Youki
komentarz
komentarz

Aż można potem w realu ogłupieć kto jak się nazywał od nadmiaru znajomych :E

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Youki używałem rożnych past. Powiem CI tak od czasu CLU nie ma powrotu do innej pasty :) To tak jak z chłodzeniem cepa na golasa :)

Wiem tez ze CL robi specjalne naklejki/paski, takie jednorazowe aplikatory , być moze to by się fajnie wpasowało do lapka :)

http://www.coollaboratory.com/product/coollaboratory-liquid-metalpad/

http://www.coollaboratory.com/product/coollaboratory-liquid-metalpad-notebook/

Ja pozostaje wierny wersji ultra w strzykawce, ta pasta, ten metaliczny twór daje mi wielka frajdę w użytkowaniu/aplikacji, a do tego działa jak trzeba :)

 

Edytowane przez 539
Wolfensztein
komentarz
komentarz

"I'm back" - powiedział kiedyś słynny metalowy człowiek.

Ja jestem z krwi i kości, ale też nie próżnuję w komputerowych światkach.

Może nie jestem teraz często, a przez ostatni okres nawet prawie w ogóle... Aczkolwiek teraz zwolniło się trochę czasu to jestem :D

@539 paczuszka wg danych z PP jest w doręczniu już, więc ciesz się byciem dżentelmenem.

 

Z mojego zaplecza za dużo się na razie nie zmieniło, chociaż kamerka JVC Everio zawitała w moje skromne progi :) Byłem z nią na PGA. Materiał do tej pory leży na dysku, bo obrobić 1,5h nagrań to sporo roboty xD
Komp nadal sobie chodzi na 4,7GHz na moim Devilsie przy 1,28 jak dobrze kojarzę na Krakenie. Wszystko pięknie śmiga i hula. Może nie we wszystkich przypadkach na hiper-super-ultra detalach, ale na takich które pozwalają nacieszyć oko i duszę gracza płynną animacją. Poza tym ostatnio odratowałem drukarkę z uszkodzonym bębnem i zużytym tonerem, wymieniłem domofon, zlutowałem wszystkie słuchawki xD Trust is ALIVE!

 

W tym roku również przyznano mi stypendium, no i biorę udział w konkursie na książkę. Z kolegami napisaliśmy zestaw 3 opowiadań w różnych uniwersach, bo wszyscy jestesmy "Pchnięci Inspiracją". Jeżeli ktoś jest zainteresowany wejściem w świat gdzie Polska zdominuje planetę i gwiazdy, a w czeluściach galaktyki czychają "Żniwiarze" to zapraszam do lektury "Project S.P.A.R.K" mojego autorstwa. Większość grafik jakie znajdziecie, łącznie ze stroną tytułową są mojego autorstwa.

Znajdziecie pod tym linkiem: PCHNIĘCI INSPIRACJĄ

 

Jeśli Wam się spodoba i chcielibyście jakoś to wyrazić to zostawcie pozytywną opinię i zagłosujcie.
Możecie to zrobić raz dziennie z 3 róznych typów kont: facebook, tweeter i e-mail. Np. Dzisiaj z konta fb, jutro tt, a pojutrze z maila. Dzięki czemu jedna osoba legalnie oddaje 3 głosy i nie są liczone jako multikonta :)

W święta będę jeszcze pracował na dziennikami na inny konkurs. Ot taka kreatywna ze mnie duszyczka xD

Ogólnie konkursowo się czuję, kolejny na prezentację w j. angielskim mam w styczniu.

 

A jak tam u Was? Jakie są Wasze propozycje prezentów dla Swoich bliskich?

Piszcie. :)
 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Od kilku dni rozważam sprezentowanie sobie obiektywu, ale jakoś mnie boli kieszeń jak je przeglądam :(

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Życzę wszystkim wesołych świąt

539
komentarz
komentarz

szynszylku Tobie tez serdeczności ślę :).

 

DiMateo
komentarz
komentarz

Wesołych :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.