x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

539
utworzono
utworzono (edytowane)

Postanowiłem napisać temat traktujący o Naszym sentymentalnym stosunku do określonych podzespołów komputerowych.
Zarówno tych obecnych jak i minionych.
Co Was urzekło dotychczas w Waszych komputerach.? Co było miłym zaskoczeniem.?
Jakie podzespoły uważacie za topowe pod względem Waszej przygody z komputerami i dlaczego?

Mam nadzieję , że temat okaże się ciekawy.
Zapraszam do dyskusji. Proszę podawajcie Wasze typy z krótkim uzasadnieniem.
Mam nadzieję na miłą dyskusje, czego Wam i sobie serdecznie życzę.
Pozdrawiam.

Ciekawy jestem jakie skarby komputerowe z przeszłości kryją się w czeluściach Waszych szaf, piwnic etc.. :)
Jakie współczesne komponenty określilibyście mianem "best ever"? , czekam na Wasze propozycje.
Może wspólnymi siłami stworzymy swoistego rodzaju ranking ulubionych , wybitnych podzespołów komputerowych wartych uwagi -chociażby po to by poszerzyć swoja wiedzę i podzielić się własnymi spostrzeżeniami.



Jako prekursor w temacie mój typ dysku twardego , który urzekł mnie swoją nietypową konstrukcją i okazał się produktem, który służył mi wiernie przez długi czas: (trochę sentymentalnie :) na początek)
Quantum big foot:

http://redhill.net.au/d/84.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_Bigfoot_(hard_drive)

Poniżej również karta, która jak do tej pory sprawiła mi największą przyjemność z posiadania "dźwięku" w komputerze:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_AWE32

http://www.youtube.com/watch?v=6JbpLU6LbW0

Ze współczesnych gadżetów: Jestem zachwycony kulturą pracy, kompatybilnością i wydajnością mojego chłodzenia CPU
Nie mogę wyjść z podziwu dla faktu , iż cooler ten połączył w sobie zestaw jakże pożądanych cech dobrego chłodzenia procesora w rozsądnej cenie. W kategorii cena/jakość dla mnie ten cooler zasługuje na ocenę celującą.

Alpenfohn k2

http://www.alpenfoehn.de/index.php/en/products/cpu-cooler/10-cpu-kuehler/7-k2


:)

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1

Piksel
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk WD Green 1TB , przeżył już 4 lata i miewa się dobrze :D

Teraz go wynagrodzę to kupując mu brata SSD :D

 

Zaskoczyło mnie to że dysk przeżył Procesora , 3 karty graficzne i 2 zasilacze oraz teraz siedzi w moim komputerze w domu :D (Sygnaturka)

Bardzo mogę polecić te dyski ! , Może wydajność nie powala na nogi ale naprawdę solidna konstrukcja.

Edytowane przez Piksel
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak możesz daj link do dysku (tego konkretnego modelu) oraz screen z HD Tune Twojego egzemplarza. Zobaczmy ile godzin Ci służy i w jakiej jest formie.

Może wydajność nie powala na nogi ale naprawdę solidna konstrukcja.


Super opis :) No i niech Ci dalej dobrze służy :) Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

9782 godziny :) Kawał czasu jak by nie patrzeć. To niejedno musiał przeżyć i niejedne dane widział w swoim dyskowym życiu

  • Dobra wypowiedź 1
Piksel
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiedziałem że aż tyle godzin ma :D

Jak to mówią 'dobra dziewczyna pozwala zaoszczędzić 250GB na dysku' :D

btw.Bardzo fajny temat założyłeś , tylko żeby tutaj się jeszcze użytkownicy dopisywali :)

i dziękuje za reputacje :)

Edytowane przez Piksel
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Mam nadzieje , że dyskusja się rozwinie.
Zajrzę wieczorem.
Pozdrowienia dla Wszystkich komputerowców .

  • Dobra wypowiedź 1
Piksel
komentarz
komentarz

Napisze co do chłodzenia :)

 

Posiadam SilentumPC Fortis HE1225 , jestem bardzo zadowolony ponieważ przy stockowym i5 3570k chłodzenie jest niesłyszalne!

Czasami się zastanawiam czy ono pracuje :P

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Coś Panowie o tej godzinie jeszcze mało "sentymentalni" jesteście... :)

539
komentarz
komentarz

Dysk 60 gb, To był szał na tamten okres.
Mój pierwszy hdd miał 40 mb , miałem go w komputerze...Amiga :)

Youki
komentarz
komentarz
Co Was urzekło dotychczas w Waszych komputerach.?

Swój komputer to miałem tylko jeden, ale nic w nim nadzwyczajnego nie było. Był to zwykły gotowiec z osiedlowego sklepiku. Co mnie cieszyło to cichy Tracer 550W nie licząc dysku twardego nie wyrządził większych szkód, CPU nawet ładnie się kręcił.

Przez lata młodości użytkowałem ze wspólnego PC, który mój brat kiedyś kupił i który nadal działa i służy rodzicom do internetu (Pentium IV, 768 MB RAM'u, ATI Radeon 9200 Atlantis). Bardziej gry z młodości darze sentymentem takie jak Heroes 2, The Settlers II czy Baldurs Gate. 

 

Obecnie mam laptopa, ale to zwykły szary Asus, do przeglądania internetu, pisania postów nic innego mi nie potrzeba.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Uuu, Amiga to chyba starsza ode mnie jest

No bo ja jestem najstarsza młodzież świata :)
Youki
komentarz
komentarz

Pewnie :E 

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Przez lata młodości użytkowałem ze wspólnego PC, który mój brat kiedyś kupił i który nadal działa i służy rodzicom do internetu (Pentium IV, 768 GB RAM'u, ATI Radeon 9200 Atlantis)

Super. Kiedyś tak jakoś chyba wszystkie rzeczy były trwalsze jak dziś. :)
Youki wielkie dzięki.

Pewnie

Na 100% :)
a może ktoś z Panów pamięta Kartę o której Śnili wszyscy po nocach.

Gravis Ultrasound Max.

Miałem i pękałem z dumy :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gravis_Ultrasound


http://www.youtube.com/watch?v=diW3-y40wP0
Youki
komentarz
komentarz

Ja mam na strychu jeszcze starsze PC, przykładowo pierwszy jaki był w tym domu, który brat kupił na komunię, a było to po 1997 zł roku :E 

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

A działa?

Odpalił byś sobie przygotówkę Simon the sorcorer , albo Escape from monkey Island.

Ech, to były czasy.

Youki
komentarz
komentarz

Nie mam pojęcia, kiedyś planuję się za to zabrać, a będzie to poświęcenie.

 

Stoi on rozebrany, więc będzie cały w kurzu, na który jestem uczulony, więc potem 2 dni ciągłego kichania.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Weźmiesz tabletkę anty-kichajke i do przodu.

Odpalisz sobie pierwszą część doom.

Przez tą grę spałem w ławce na lekcjach.
W dzień szkoła, po szkole piła , a w nocy doom. Nie było czasu żyć.

Youki
komentarz
komentarz

Tabletki nic mi nie dają. :E 

539
komentarz
komentarz

To kichaj na tabletki. A kompa odpal. :)

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Nie chce mi się, nie mam parcia na grania obecnie w gry. Czasami w jakieś stare gierki to na telefonie odpalam emulator i ściągam coś starego. 

Piksel
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdzieś w garażu leży stare Atari które kupiłem ze 25dolarów z ebaya , nie wiem czy sprawne bo nie sprawdzałem jeszcze , kupiłem w 2011 roku :D

Poszukam jak wróce do domu.

 

Ogólnie z dzieciństwa mam przykre wspomnienia (alkohol , więcej nie powiem) i niestety byliśmy bardzo biedni więc niebyło moich rodziców stać żeby mi kupować konsole/komputery ale się doczekałem lepszych czasów :) mój pierwszy komputer jaki miałem to był Acer Aspire 5020 , kupił mi go ojciec gdy wyjechał do Irlandii 'zarobić' , teraz do dziś tam jesteśmy :D.

Ten laptop był kupiony w supermarkecie w Tarnobrzegu za uwaga ponad 5000PLN ! w roku 2005/2006.

 

 

zadzwoniłem do taty zapytać ile dał , powiedział że ponad 5000 a nie 4000 , więc edytowałem i zmieniłem.

Edytowane przez Piksel
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.