x-kom hosting

Składany PC, czy iMac - ok. 5000zł, głównie do programów graficznych. Proszę o pomoc! :)

wiktoria777
utworzono
utworzono

Witam!

Stoję właśnie przed poważnym wyborem, jakim jest kupno odpowiedniego komputera, który ma mi służyć głównie do pracy w programach takich, jak: Archicad, Artlantis, 3dsmax, czy też Photoshop. Na początku zastanawiałam się nad kupnem laptopa, ale obecnie posiadam Sony Vaio model: VPCEA4S1E i jak wiadomo niestety się nie sprawdza jako podstawowy sprzęt do pracy. Pomyślałam dlatego, że kupię komputer stacjonarny, a czasami będę korzystała właśnie ze starego laptopa. Byłam w sklepie komputerowym, gdzie zaproponowali mi zestaw o parametrach widocznych na załączonym zdjęciu [attachment=32973:IMG_20140722_115425.jpg] .

Niestety nie znam się na tym w ogóle i dlatego proszę o pomoc, czy aby na pewno taki zestaw się sprawdzi. Może ktoś ma chociaż podobny i może się wypowiedzieć, jak to działa w praktyce.

Dodatkowo zastanawiam się nad kupnem iMac'a, ponieważ kilka osób polecało mi właśnie ten sprzęt. Nie mam sprecyzowanego modelu, ale chciałabym też wydać jakoś ok. 5000zł, ewentualnie troszeczkę więcej. Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, co lepiej kupić. Biorąc pod uwagę oczywiście wygląd, to jak dla mnie-kobiety, zdecydowanie iMac, ale oczywiście liczy się tutaj co innego :) Jeśli jednak składak, to czy właśnie te części wystarczą... Podobno jest tak, że można "przedobrzyć" i wówczas wcale lepiej nie będą chodziły wymienione wyżej programy graficzne. Nie wiem, czy to prawda, bo logicznie rzecz biorąc im lepszy sprzęt, tym lepiej się na nim powinno pracować.

Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź, ponieważ całe dnie o tym myślę i czytam różne fora, jednakże postanowiłam dołączyć listę tych części, które zostały mi zaproponowane. Dodatkowo jeśli ktoś z Was się orientuje, to proszę również o zwrócenie uwagi na ceny.

Z tej listy nie chcę klawiatury, myszki oraz windowsa, ale to najmniej ważne :)

Wiem, wiem... mam wiele pytań, ale jeśli możecie mi jeszcze polecić jakiś dobry monitor (jeśli zdecyduję się na składany stacjonarny), który naprawdę dobrze będzie odzwierciedlał kolory (rendery).

Bardzo dziękuję za przeczytanie tego długiego postu :)

Liczę na jakiekolwiek podpowiedzi :)

Piksel
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście że Składany PC , Zestaw którzy ci złożyli w sklepie jest bardzo drogi i nieopłacalny według mnie. ;)

 

Nie wiem czy złoże dziś zestaw ponieważ jestem bardzo senny :rolleyes:

 

#edit

Nie mogę spać to złoże zestaw :)

 

Proponuje :

 

Intel Core i7 4770k

Corsair Hydro Series H100i

Gigabyte GA-Z87-HD3

Asus Raedon R9 270X

Crucial Ballistix 16GB (2x8) 1600MHz CL9

Fractal Design Define R4

Corsair CS650W 80+

Kingston HyperX 240GB SSD

Seagate 1TB HDD

Napęd Asus

 

Całość kosztuje : 4984zł

 

Podsumowanie

 

Bardzo wydajny zestaw oparty o czterordzeniowy procesor z hyperthreading które przydadzą przy programach graficznych , procesor chłodzony flagowym chłodzeniem Corsair które umożliwi wysokie podkręcanie i zachowa niskie temperatury utrzymując niską kulturę pracy.Karta graficzna R9 270X umożliwi podłączanie monitorów o wysokiej rozdzielczości oraz zachowa niskie temperatury utrzymując cisze.Zestaw posiada 16GB markowego ram'u który spokojnie wystarczy do obróbek graficznych , istnieje możliwość dodania kolejnych kości w przyszłości.Zestaw posiada pojemny dysk SSD który będzie błyskawicznie ładował system oraz programy i umili pracę na komputerze , dodałem również dysk HDD o pojemności 1TB który będzie służył do przechowywania plików o dużych gabarytach.Cały zestaw jest oparty na płycie od Gigabyte , umożliwia ona podkręcanie naszego procesora oraz zapewni mu niskie temperatury dzięki dobrze chłodzonej sekcji zasilania.Całość jest zasilana zasilaczem firmy Corsair o mocy 650W z certyfikatem 80+ GOLD.Wszystkie te komponenty są umieszczone w obudowie Fractal Design R4 która jest fabrycznie wyciszana.Składając ten zestaw postawiłem na wysoką wydajność oraz cisze.Mam nadzieje że doczytałaś do końca tego postu i wynagrodzisz mnie Reputacją :)

 

Teraz idę spać :)

Dobranoc wszystkim..!

Edytowane przez Piksel
  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Twój zestaw jest kiepski do tego typu zastosowań.

 

Koleżanko, będziesz tak w ogóle podkręcać procesor ?

 

Jaki system operacyjny posiadasz ?

Powiedz także jaki masz monitor. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.