x-kom hosting

Epson XP 312 nie skanuje

maniak300
utworzono
utworzono (edytowane)

Posiadam nowe urządzenie wielofunkcyjne [url=http://www.epson.co.uk/gb/en/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/12300]Epson XP-312[/url]. Skonfigurowałem wszystko. Drukuje przez wifi. Nawet z innego komputera przez domową sieć wifi drukowałem. Skanować nie chce. Chcę uruchomić program Epson Scan. Na początku wyskakiwał komunikat, że nie posiadam klienta pocztowego, przez który zeskanowany plik mógłby zostać wysłany na maila. Zainstalowałem więc Mozillę Thunderbird. Skonfigurowałem jedno z własnych kont gmail. Działa. Przypisałem Thunderbirda jako domyślny program pocztowy. Znów próbuję uruchomić Epson Scan. Tym razem poprzednie ostrzeżenie nie pojawia się. Za to system (Win7 64bit) stwierdza, że program przestał działać. Wyślij raport lub zamknij program.

 

Raport błędu:

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
  Nazwa aplikacji: escndv.exe
  Wersja aplikacji: 3.7.9.3
  Sygnatura czasowa aplikacji: 50769317
  Nazwa modułu z błędem: StackHash_0a9e
  Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0
  Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000
  Kod wyjątku: c0000005
  Przesunięcie wyjątku: 00000004
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
  Dodatkowe informacje 1: 0a9e
  Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Dodatkowe informacje 3: 0a9e
  Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
 
Skanowanie przy użyciu samego urządzenia też ma jakiś problem, albo ja nie rozumiem tego menu Epsona. Wchodząc w Skanuj, na wyświetlaczu Epsona mam do wyboru: Skanuj: do komputera (jpeg), do komputera (pdf), do komputera (e-mail), do komputera (WSD). Wybierając każdą z tych opcji zawsze trafiam do menu: Wybierz komputer. Na liście mam tylko "połączenie USB". Klikam OK to "Niedostępne". No jak ma być dostępne, skoro to urządzenie nie ma nawet kabla USB.
 
Takiego idiotyzmu już dawno nie widziałem. Na starym Lexmarku, mimo że działał jak działał, to mogłem w 5 sekund drukować, skanować, kopiować. W końcu spalił się i musiałem kupić nową zabawkę. Zachciało się wireless, wifi i innych pierdół. Pomoże ktoś? Sprawa pilna, bo muszę zeskanować sporo dokumentów.
Edytowane przez maniak300

Dżony2
komentarz
komentarz

Pobierz ze strony Epsona sterowniki, wgraj i zobacz czy pójdzie. Ja tak miałem kiedyś z HP i pomogło. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.