x-kom hosting

Temperatury i5 4690k

qleeqer
utworzono
utworzono

Witam

Dziś złożyłem sobie zestaw z 4690k.

Odpaliłem bf3 i niestety po chwili gra sie wylaczyla.

Po chwli namysłi odpaliłem OCCT potem Prime95 i zauważyłem, że procesor się przegrzewa.

Po kilkudziesięciu sekundach osiąga ~90*C i test się wyłącza. Idle to ~35*C

Używam w tej chwili boxowego coolera. Nakładałem różne porcje pasty, upewniłem się, że jest dobrze dociśnięty.

Płyta to Gigabyte GA-Z97M-D3H, zasilacz Corsair 450W

 

Co może być tego przyczyną?

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

Było pisane o tym, że do tych procesorów nie nadaje się boxowe chłodzenie bo nie wyrabia, a teraz jeszcze mamy upały. Trzeba wymienić na coś porządnego(zależy od twojego budżetu) lub ręcznie zmniejszyć Vcore na najmniejszy stabilny do czasu kupna chłodzenia.

Youki
komentarz
komentarz

Na jakim napięciu pracuję ? 

 

Chłodzenie nie jest uszkodzone, radiator idealnie przylega ze wszystkich stron ? 

qleeqer
komentarz
komentarz (edytowane)

Vcore voltage w zaleznosci od tego w jaki tryb biosu wejde jest na poziomie 1.088 lub 1.039 HWMonitor wskazuje max 1.1.

Kilka razy sprawdzalem czy radiator dobrze przylega.

Ruzumiem, że boxowe chlodzenie moze nie wyrabiac przy podkrecaniu, ale chyba nie powinno powodowac skoku temperatury do 100*C przy stockowych ustawieniach?

 

Mam tez chlodzenie Freezer Pro 7 z poprzedniego pc ale nie daje rady go zamontowac. Nie moge docisna wszystkich zatrzasków. Przytrzymany "ręcznie" daje lepsze rezurtaty niez boxowe lecz dalej sie przegrzewa po jakims czasie testowania

Youki
komentarz
komentarz

Ruzumiem, że boxowe chlodzenie moze nie wyrabiac przy podkrecaniu, ale chyba nie powinno powodowac skoku temperatury do 100*C przy stockowych ustawieniach?

Powinno tak być, ale czasami takie sztuki się trafiają, że się mocno grzeją. 

qleeqer
komentarz
komentarz

Po wydobyciu płyty z obudowy, i dłuższej zabawie udało mi się stabilnie zamontowac Freezer Pro 7. Czas rozgrzewania do 90*C z kilkudziesięciu sekund wydłyżył się do prawie 2 minut.

Radiator jest gorący czyli nie jest to kwestia przylegania ani pasty. Procesor wydziela za dużo ciepła.

 

Uznaja mi w takim przypadku gwarancje?

Drino
komentarz
komentarz

Na morele.net wymieniali procesory w takim przypadku ale to jest kwestia dobrej woli sklepu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.