x-kom hosting

Zamiana Visty na XP / Problem z doborem sterowników

Dan97
utworzono
utworzono

Witam. Chcę zmienić Win Vista na XP'ka [Home Edition] w laptopie mojej mamy. Poszperałem w necie jakie mogą być komplikacje i jedną z nich są sterowniki. Na stronie HP znalazłem sterownik dla odpowiedniego komputera [HP Compaq 6720s] ale są tylko dla wersji XP Professional. Czy to jest różnica? -> http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=3442833&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3DswEnvOID%253D1093%257CswLang%253D30%257Caction%253DlistDriver&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

Zayfi
komentarz
komentarz
ale są tylko dla wersji XP Professional. Czy to jest różnica?

 

Nie ma żadnej.

 

Ale radziłbym pobrać sterowniki SATA i zintegrować je z instalką XP

 

na stronie są pod sterowniki kontrolera SATA/AHCI

  • Dobra wypowiedź 1
Dan97
komentarz
komentarz

Nie ma żadnej.

 

Ale radziłbym pobrać sterowniki SATA i zintegrować je z instalką XP

 

na stronie są pod sterowniki kontrolera SATA/AHCI

 


Chodzi o to, że podczas instalacji nie będzie widział dysku twardego? "Drugim wyjściem jest zintegrowanie sterowników z instalatorem Windows XP na płycie. Można to zrobić programem nlite. Uważam, to rozwiązanie za najlepsze i najbardziej skuteczne" trudne, czy jako średnio obeznany dam sobie radę?
Zayfi
komentarz
komentarz
Chodzi o to, że podczas instalacji nie będzie widział dysku twardego?

 

Tak

 

Uważam, to rozwiązanie za najlepsze i najbardziej skuteczne" trudne, czy jako średnio obeznany dam sobie radę?

 

Dasz sobie radę.

 

Można też podać sterowniki sata w czasie instalacji. Klikasz F6 a sterowniki wypakowujesz na czysty pendrak. Nie mogą być w żadnym folderze.

  • Dobra wypowiedź 1
Dan97
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak

 

Dasz sobie radę.

 

Można też podać sterowniki sata w czasie instalacji. Klikasz F6 a sterowniki wypakowujesz na czysty pendrak. Nie mogą być w żadnym folderze.

pendrak = pendrive ? :D

 

Znalazłem te sterowniki kontrolera SATA/AHCI ale na chomikuj a nie na stronce HP. 

 

Sterownik - Pamięć masowa
- Intel Matrix Storage Manager
- Sterownik kontrolera Intel SATA AHCI

 

Moje pytanie czy na tego pendriva zrzucić oba podane wyżej czy tylko ten od SATA? I jeszcze pytanie w którym momencie kliknąć te F6 aby się zainstalowały?

Edytowane przez Dan97
Zayfi
komentarz
komentarz
Znalazłem te sterowniki kontrolera SATA/AHCI ale na chomikuj a nie na stronce HP.

 

To ja nie wiem jak ty patrzysz, bo są na stronie HP. Tylko sa w postacie exe. Trzeba rozpakować instalator

 

masz tu te ze strony hp. Wypakuj je na czysty pendrak. Wszystkie.

 

http://speedy.sh/hwyXt/sata.zip

 

Moje pytanie czy na tego pendriva zrzucić oba podane wyżej czy tylko ten od SATA? I jeszcze pytanie w którym momencie kliknąć te F6 aby się zainstalowały?

 

 

 

Podpinasz pena i zaczynasz instalację i patrzysz na sam dół instalatora. Po wstepnym załadowaniu sterowników zap[yta czy ma zainstalować dodatkowe stery i wtedy należy kliknąć F6 i wskazać pendrak.

  • Dobra wypowiedź 1
Dan97
komentarz
komentarz

cho*era, nadal nie rozumiem ..

 

mam zacząć instalację z pendraka po włożeniu już płytki z windowsem XP czy zanim w ogóle rozpocznę formatowanie itd. ?

Zayfi
komentarz
komentarz
mam zacząć instalację z pendraka po włożeniu już płytki z windowsem XP czy zanim w ogóle rozpocznę formatowanie itd. ?

 

1. Podpinasz pendraka z wypakowanymi sterownikami.

 

2. Wkładasz do napedu płytę z Windowsem

 

3. Uruchamiasz ponownie system.

 

4. Jak ustawiłeś bootowanie z CD to zaczyna sie instalacja i zaraz masz komunikat na dole okna instalatora o wciśnięciu F6

  • Dobra wypowiedź 1
Dan97
komentarz
komentarz

Dziękuje bardzo ;)


1. Podpinasz pendraka z wypakowanymi sterownikami.

2. Wkładasz do napedu płytę z Windowsem

3. Uruchamiasz ponownie system.

4. Jak ustawiłeś bootowanie z CD to zaczyna sie instalacja i zaraz masz komunikat na dole okna instalatora o wciśnięciu F6



Nadal problem .. laptop nie widzi pendraka ze sterownikqmi i domaga się dyakietki .. jest jeszcze jakieś rozwiązanie oprócz kupna stacji dyskietek na usb?
Zayfi
komentarz
komentarz

To zintegruj sobie sterowniki z płytką za pomocą Nlite.

Dan97
komentarz
komentarz

Zrobiłem programem nlite. Sterownik zintegrowane i wypalam płytę. Wrzucam, uruchamiam ponownie i .. echo. Płyty w ogóle nie widzi. Za drugim razem to samo .. nie wiem co dalej .. pomocy!

Zayfi
komentarz
komentarz

jak robiłeś płytę? podaj link do instrukcji?

Dan97
komentarz
komentarz

Już zrobiłem ;) bałem się tego BIOSu ale dałem radę wyłączyć te blokadę SATA :) Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.