x-kom hosting

Jak przenieść domene z innego hostingu

Ania92m
utworzono
utworzono

Witam mam problem. ostatnio kupiłam hosting na superhost.pl i musze przeniesc domene z innego hostu na superhost. Nie mam pojecia jak to się robi. Kolega ktory posiada tą domene na innym hoście mowi bym podała dnsy. mniej wiecej wiem co to jest. ale nie mam pojęcia jak to uzyskac. czytałam podpowiedzi w superhost.pl. ale tak wszystko pokiełbasiłam, ze muszę zacząc od nowa.  

4pc
komentarz
komentarz

Dziewczyny - tam odnowienie domeny PL kosztuje ponad 100 złotych. To największa głupota jaką możesz zrobić.

Za to samo płacę w Hekko dwa razy mniej - 54 zł!

kaczmar_p
komentarz
komentarz (edytowane)

Też bym proponował się wstrzymać. Bez sensu tyle płacić za przedłużanie domeny. Musisz uzyskać od aktualnego dostawcy kod uAuthInfo i z tym kodem udajesz się do nowego rejestratora, który może rozpocząć proces transferowy.  

Edytowane przez kaczmar_p
kaczmar_p
komentarz
komentarz (edytowane)

Też bym proponował się wstrzymać. Bez sensu tyle płacić za przedłużanie domeny. Musisz uzyskać od aktualnego dostawcy kod uAuthInfo i z tym kodem udajesz się do nowego rejestratora, który może rozpocząć proces transferowy.  

Edytowane przez kaczmar_p
  • 2 tygodnie później...
kaczmar_p
komentarz
komentarz

Muszę jeszcze dodać, że przy zmianie rejestratora trzeba być czujnym, bo taki zabieg u każdego operatora wygląda inaczej. Sam transfer polega na przeniesieniu praw do obsługi domeny z jednego rejestratora na drugiego. Trzeba się trzymać terminów. Chyba w większości przypadkach nie możemy przenosić domeny nie krócej, niż 24 dni przed jej wygaśnięciem. Zazwyczaj musimy zgłosić u operatora naszej domeny, że chcemy przenieść – wypełniamy formularz. Ważne by te informacje zgadzały się z tymi w bazie WHOis. Dobrze by było, gdyby po wysłaniu takiego wniosku skontaktować się z biurem obsługi klienta przyszłego operatora, by kontrolował przebieg transferu. I potem już dostajemy wiadomość zwrotną z linkiem potwierdzającym transfer 

4pc
komentarz
komentarz

Np. transfer domeny PL jest banalny, bo wystraczy znać kod domeny, a całość załatwia się bez papierkowej roboty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.