x-kom hosting

[Linux]Pomoc kilka informacji ...

pl333
utworzono
utworzono

Witam,

 

Zgodnie co pisałem w poprzednich tematach pomyślałem, że można spróbować coś z Linuxem. Jestem ciemny w tych sprawach, lecz wcześniej użytkownicy owego forum przekonali mnie, abym spróbował coś działać z Linuxem  [dokładnie Linux Mint 17 32 bit Mate.]. Z podanych mi wcześniej informacji podobno bardzo dobrze się na nim pracuje, lecz  mi głównie potrzebny jest on do przeglądania feacebooka i kilka for internetowych nie zapominając o pewnej rozrywce jaką jest gra (dość stara) Gta San Andreas ( SA:MP ). Dużo wymagań nie ma lecz w chwili obecnej jako jedyna przynosi mi przyjemność w wolnej chwili a jest ich na prawdę mało. Pomińmy ten fakt, chodzi mi dokładnie czy jest możliwość zainstalowania owego systemu obok Windowsa ?, jeżeli tak, to czy będą komplikować swoją prace, jakie są plusy, a jakie minusy z jego korzystania i wiele innych informacji, których nie wiem a na pewno mi się przydadzą. Chciałbym wiedzieć czy warto jest wejść w "świat Linuxa" i czy warto go poznać, proszę o opinie każdej osoby, która chociaż raz posiadała owy system lub na nim pracuje, albo się na nim zna. Z góry dziękuję za cenne informacje.

 

PS. Czy warto instalować Linuxa na Biosie i ogólnie na laptopie fujitsu simens amilo pro v3515 ?- czy poprawi to jakoś prace laptopa ?

 

 

#include
komentarz
komentarz

Linux jest mniej wymagający od podzespołów w PC ale bardziej wymagający od użytkownika :E znaczy się, jak chcesz go skonfigurować to dla zwykłego człowieka jest to dość ambitne wyzwanie :komp:

 

Pomińmy ten fakt, chodzi mi dokładnie czy jest możliwość zainstalowania owego systemu obok Windowsa ?

Oczywiście :D nie będą się komplikowały.

*plusy :

- darmowy :banan:

- lekki dla PC :banan:

- brak wsparcia producentów wirusów :banan:

*minusy :

- skomplikowany :beksa:

- prawie żadne wsparcie producentów gier i zaawansowanych aplikacji (Corel Draw lub Battlefield 3/4 na Linux'ie :E ? ) :beksa:

 

Plusów jest więcej niż minusów więc chyba warto - ja nie mam bo nie potrzebuje, niech ktoś coś jeszcze napisze bo takie opinie o Linux'ie słuszałem - sam nie mam :ninja:

  • Dobra wypowiedź 1
Axel
komentarz
komentarz

oj tam @#include  nie przesadzaj... Taki Mint już na starcie jest praktycznie gotowy do użytku. Kolega @pl333 niech lepiej sam sprawdzi i przetestuje... W razie problemu zawsze może prosić na forum o pomoc.

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Linux jest mniej wymagający od podzespołów w PC ale bardziej wymagający od użytkownika znaczy się, jak chcesz go skonfigurować to dla zwykłego człowieka jest to dość ambitne wyzwanie


Zainstaluj raz Minta będziesz wiedział jak łatwo, prosto i przejrzyście konfiguruje się taki system. :)
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Master +1pkt i 100% racji. Moi znajomi , przyjaciele, a nawet moja nie najmłodsza już matka, którzy nie mają "nawyku lub przymusu" tkwienia w środowisku systemów Windows bardzo gładko przeszli na stronę Linux. Ja w życiu opieram się głownie na trzech dystrybucjach. Kiedyś na ten temat pisaliśmy :)
I powiem Wam , ze Mint to jeden z ciekawszych Linux na początek. Potem można w miarę apetytu wybrzydzać do woli.
Jednak proponuje naukę pływania od podstaw, a nie efektownego topienia się.

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
pl333
komentarz
komentarz

Dobra na noc się tym zajmę i zdam relacje :D. Jeszcze jedna sprawa, chodzi mi mianowicie o gre GTA San Andreas ( SA:MP ) jest to gierka przez neta, będzie działała, ponieważ słyszałem, że niektóre gry nie działają na Linuxie ;/

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Musisz sprawdzić jak zainstalujesz.

Warto czytać. Nie warto się zniechęcać.
Mint ma bardzo fajne forum (jak większość dystrybucji) gdzie ludzie wzajemnie sobie pomagają.
Nie zniechęcaj się , załóż sobie konto na portalu z Mintem i działaj. Przecież oczywiste jest ,że Twoja wiedza i obycie z posiadanym systemem wzięło się z używania go dłuższy czas. Przyzwyczajenie sprawia ,iż stajemy się nieco niechętni, zamknięci na rozwiązania jakich nie znamy i na problemy , które napotykamy po drodze.
Nie poddawaj się. Zarejestruj konto na forum z Linuxem i działaj. Każdy kto zaczynał przygodę z Linuxem potrzebował wsparcia. Potem samo idzie.

Poczytaj
http://linuxiarze.pl/wirtualizacja_wine/

I tu też zajrzyj koniecznie:
http://forum.linuxmint.pl/

Edytowane przez 539
adam_1990
komentarz
komentarz

GTA ci w ogóle nie odpali na Linuksie, bo niby jak, skoro to gra pod windowsy. Można próbować przez wine, ale gwarancji nie ma, chociaż z tego co piszą http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=2599 to powinno się dać odpalić. Ale to też zależy od wersji wine itp. 

Po użytkowaniu Minta, jak już ci się znudzi, zapraszamy do tańca z Gentoo :D

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

GTA ci w ogóle nie odpali na Linuksie, bo niby jak, skoro to gra pod windowsy.

 

nie da sie?

 

 

?

Można próbować przez wine, ale gwarancji nie ma, chociaż z tego co piszą http://appdb.winehq....php?iAppId=2599 to powinno się dać odpalić.

 

o.. ! już sie da..?

 

I to wszystko w jednym poście...:)

  • Dobra wypowiedź 1
ali772
komentarz
komentarz

Chodzi o to, ze nie jest to gra natywna i aby ja zainstalowac i odpalic potrzebujesz wine. Bez wine nie bedziesz jej mogl nawet zainstalowac bo Linuks nie obsluguje plikow .exe.

Wytapane z mojego LG Swift L5 II

539
komentarz
komentarz

Dziękuję :)

adam_1990
komentarz
komentarz

Chodzi o to, ze nie jest to gra natywna i aby ja zainstalowac i odpalic potrzebujesz wine. Bez wine nie bedziesz jej mogl nawet zainstalowac bo Linuks nie obsluguje plikow .exe

No dokładnie o to chodzi ;p Możesz emulować, ale natywnie nie zainstalujesz.

539
komentarz
komentarz

Jasne :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.