x-kom hosting

Wlasny "ranking"

ali772
utworzono
utworzono

Witam.
Z racji tego, iz nie wiedzialem jak nazwac ten temat to nadalem mu wlasnie takowa nazwe, lecz zalozylem go w celu checi poznania Waszej odpowiedzi na nastepujace pytania:
1. Jakie distro Linuksa uwazacie za najbardziej rozwijajace sie na dzien dzisiejszy?
2. Jakie distro ma wedlug Waszej opinii najlepszy polski support?
3. Jakie distro uwazacie za najbardziej "przyjazne" dla nowicjuszy Linuksowych?

Sam jestem dopiero poczatkujacym i uzywalem tylko Ubuntu i Debiana Jessie (z ktorego aktualnie korzystam).

Pozdrawiam.

Wytapane z mojego LG Swift L5 II

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zostań przy Debianie. Jeśli chodzi o porady korzystaj choćby z dug.net.pl

  • Dobra wypowiedź 1
Axel
komentarz
komentarz (edytowane)
1. Jakie distro Linuksa uwazacie za najbardziej rozwijajace sie na dzien dzisiejszy?

Każde się rozwija na swój sposób i w swoim kierunku. Jeśli masz na myśli możliwie świeże pakiety oprogramowania, to Arch. Nowości tu się pojawiają praktycznie z dnia na dzień. "Wadą" Archa jest fakt, że zdecydowanie nie idzie go zainstalować klikając na ślepo ;)

 

2. Jakie distro ma wedlug Waszej opinii najlepszy polski support?

Ubuntu, Debian

 

3. Jakie distro uwazacie za najbardziej "przyjazne" dla nowicjuszy Linuksowych?

Zależy, co rozumiesz pod tym pojęciem. Utarło się, że czymś takim jest Ubuntu, ale nowe wersje uchodzą niemalże za zaprzeczenie tej tezy i nie jest to tylko moja opinia.

Reasumując, jeśli korzystasz z Debiana i Ci on na ten moment odpowiada, trzymaj się go, jak napisał wcześniej @MasterYoghourt.

Edytowane przez Axel
539
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Brak jednoznacznej odpowiedzi. Szkoda tylko ,że Panowie nie połączą sił i nie stworzą wspólnie jednego wszechstronnie mocnego systemu.

2. OpenSuse, Ubuntu, Mint

3. Zdecydowanie MInt (np wersja MATE) jednak OpenSuse ma w sobie coś magicznego (kde, yast, i ten zielony gad, plus oprawa graficzna) czego trzeba doświadczyć. - choć niekoniecznie trzeba to pokochać :)

 

ps 

pkt 4 od siebie: Jakie distro uważasz za najbardziej stabilne.?

 

CentOs 6.5  (wsparcie wersji do 2020 roku)  - dystrybucja ta wymaga już pewnego doświadczenia.

Edytowane przez 539
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

CentOS fajny, wierna kopia RedHat tylko bez komercji, ale przegrał u mnie gdy zażyczył sobie 1GB RAMu by móc korzystać z instalatora graficznego !. A w trybie tekstowym instalator jest biedny, jak ten z Windows. Sam CentOS po wyłączeniu wodotrysków będzie zajmował około 200Mb pamięci, a on chce 1GB dla samego instalatora !

 

Jedyny sens takiej zachcianki, to usilne wypieranie starszego sprzętu.

 

Wracając do samego wątku, to CentOS/RedHat jest bardziej nastawiony do użytku profesjonalnego.

Edytowane przez MasterYoghourt
539
komentarz
komentarz

Ciekawe spostrzeżenie.  Lecz wydaje mi się , że to nie Linux wypiera starszy sprzęt z rynku a popyt na domową rozrywkę multimedialną, głownie za sprawą najnowszych gier. 

Oczywiście nie tylko.

  • 4 tygodnie później...
WireBoot
komentarz
komentarz

1. Jakie distro Linuksa uwazacie za najbardziej rozwijajace sie na dzien dzisiejszy?

Debian Sid

2. Jakie distro ma wedlug Waszej opinii najlepszy polski support?

Debian wheezy

3. Jakie distro uwazacie za najbardziej "przyjazne" dla nowicjuszy Linuksowych?

Debian jessie

 

3x Debian

Dziękuję.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyszedł właśnie nowy CentOS 7 :)

http://www.youtube.com/watch?v=PfL86GXuc3U


czy ktos z Szanownego grona Panów już pokusił się o instalację?
Ciekawi mnie nowa odsłona jednak jakoś bardzo mi się nie chce burzyć dotychczasowego porządku.
Mam Mint 17 i Win 8.1.

Zapytam przy okazji czy macie Panowie jakieś doświadczenia w upiększaniu grub2.
Korci mnie aby podjąć takie wyzwanie jednak obawiam się mogę za bardzo narozrabiać.
Mam jeszcze problem z psensor. Otóż mam prawidłowo rozpoznany czujnik od procesora oraz karty graficznej.
Dodatkowo mam jeszcze dwa czujniki , które ciągle pokazują tą samą temperaturę we wszystkich trzech segmentach tj
temperatura minimalna, obecna i maksymalna. Wartości te dla czujnika 1 to 28 28 28 dla drugiego 30 30 30.
Jest to nieprawdziwa informacja tym bardziej ,ze Windows pokazuje już zupełnie inne (realne) temperatury.
Macie jakiś pomysł?

Tak to wygląda. u mnie dodatkowo jest czujnik od gpu i działa ok.
Natomiast dwie pierwsze pozycje temp1 temp2 są martwe w sensie realnego pomiaru.

http://www.youtube.com/watch?v=dIqdZKG2L3c

Edytowane przez 539
adam_1990
komentarz
komentarz

Ad 1. Masz na myśli ogólny rozwój czy nowe paczki?

Ad 2. Żadne. Na forach większości [zwłaszcza ubuntu / debianopodobnych] jest bajzel i brak konkretów. Forum Gentoo jedynie dobrze kojarzę, ale tam zagraniczny support też wchodzi.

Ad 3. Mint / Fedora. 

 

Co do CentOS, a co nowego jest w nowej wersji czego nie można mieć aktualizując starszą? Na lin siedziałem jakiś czas temu ale nie było popierdółek w stylu "ło musze zainstalować od nowa bo coś nowego", robiło się upgrade i finito.

Grub możesz upiększać ale możesz też skopać ;P Choć tylko bootlogo pewnie chcesz zmienić i tło, to się da, kiedyś robiłem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.