x-kom hosting

Gigabyte R9 280x "Display driver stopped responding and has recovered"

Gwiazdoor
komentarz
komentarz (edytowane)

Żeby nie było znów jakiś "jaj" to wole zapytać.

 

Normalnie w trakcie uzywania systemu windows przełączam pstryczek w drugą stronę czyli na bios który nie działa bo po jego odpaleniu mam czarny ekran podczas startu komputera, wgrywam bios tak jak napisałeś i wgra się w miejsce tego uszkodzonego tak ?

Edytowane przez Gwiazdoor

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

w czasie uzywania komputera ze sprawnego na uszkodzony przełaczasz i zostanie powtórnie zapisany

Edytowane przez AGENT X
Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Po załączeniu ATIWinFlash otrzymuje komunikat - Error reading from ROM.

 

Klikam Continue i program sie wyłącza.

Gość
komentarz
komentarz

Znaczy jak robisz programe?

Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Zaraz po uruchomieniu programu przez administratora, w trybie normalnym zresztą też to samo.

Gość
komentarz
komentarz

eee to coś masz z atiwinflashem


Zrób bootowalnego pendriva

Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Hmmm na drugim kompie normalnie się odpalał, pewnie przez zmianę tego pstryczka nie chce sie odpalić.

 

Myslę że jutro z tym powalczę - zrobię botowalnego pendrive i mam na niego wrzucić tego ATIWinFlash'a tak ?

 

Co potem mam dalej zrobić ? Po odpaleniu z działającego biosu mam zmienić przed wgrywaniem na ten niedziałający bios ?

Gość
komentarz
komentarz

Masz zrobić botowalny pren i bootować z niego

ten plik rom co ci dałem zmien mu nazwe na 1 .rom


http://www.techpowerup.com/downloads/2306/atiflash-4-17/mirrors

wgrywa sie tym programem

uruchamiasz na sprawnym biosie , przełaczasz na uszkodzony

komenda            atiflash -f -p 0 1.rom

 

 

 

 

* 1.rom to nazwa pliku

* 0 jesli karta jest w slocie pci-e najblizszym cpu

Gwiazdoor
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko by się zgadzało ale plik jaki mi dałeś ma rozszerzenie .php nie .rom

 

I program w wersji 4.17 zawiesza komputer, w dodatku antywirus widzi go jako wirusa...

Edytowane przez Gwiazdoor
Gość
komentarz
komentarz

ja widze 22222222222.rom.......

Gwiazdoor
komentarz
komentarz

ja widze 22222222222.rom.......

No niestety sprawdzam na innych przeglądarkach i pobiera mi : file.php

 

Możesz wrzucić ten bios w inne miejsce, nie wiem co jest problemem, może to ze nie widać u mnie linka w całości ?

Gość
komentarz
komentarz

no nie wiem ja se moge to sciagnać :P

Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Wcześniejsze twoje linki miały zupełnie inny adres. Z tamtych normalnie mogę pobierać. Mają nazwę pliku w końcówce linka, otwiera się nowa strona i można pobrać. W tym co mi podałeś to od razu bez otwierania pobiera mi plik file.php

Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Teraz Ok.

Gwiazdoor
komentarz
komentarz

Zrobione według zaleceń - utracony bios odzyskany.

 

Teraz pozostaje mi ten zasilacz podłączyć pod nowy komputer i zobaczyć co się będzie działo, bo ten Amacrox może być przyczyna takich restartów ?

 

Tylko dziwne ze XFX 550W tak samo reagował... może akurat z nim był jakiś problem fabryczny... ?

 

Mam takie pytanie - w tym biosie który mi podesłałeś zmieniłeś coś co może wplynąć pozytywnie na prace karty ?

Gość
komentarz
komentarz

Mam takie pytanie - w tym biosie który mi podesłałeś zmieniłeś coś co może wplynąć pozytywnie na prace karty ?

sprawdzisz to bedziesz wiedzieć .Bez testów to niewidomo .Sprawdz najlepiej na lepszym zasilaczu niz amacrox 450w

  • Dobra wypowiedź 1
Gwiazdoor
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jak pisałem - na obecnym kompie bez problemów działa, nie resetuje kompa. Sprawdzę na nowym kompie z tym zasilaczem Seasonic 650W i to mi pewnie wiele powie, bo jak będą dalej restarty to wyjdzie tak ze to nie karta, a wtedy to ja już nie wiem co. No chyba ze karta nie chce współpracować z płyta, bo innego wytłumaczenia nie będę widział.

 

Dam znać jak sprawa się potoczyła, ogólnie te R9 280X to jakieś problematyczne chyba, wiele osób się na nie skarży, zwłaszcza na częste problemy w grach.

 

Wielkie dzięki za pomoc !

Edytowane przez Gwiazdoor
Gość
komentarz
komentarz

i co działa?

  • 2 miesiące później...
kalisz1985
komentarz
komentarz

i co działa?

Dzięki za pomoc :D

Miesiac temu kupiłem gigabyte 280x rev 2 na allegro

Gdy próbowałem podkrecic o pare mhz karte wyskakiwały artefajty ale tylko w trybie 2d   po wgraniu biosu który proponowales kolesiowi z tematu czyli matrix 7970 wszystkie moje bolączki mineły :D gpuv 1256 krecic można ..czego chciec wiecej 

Wielkie dzieki

  • 2 miesiące później...
Tomek7
komentarz
komentarz

Czesc Agent, to znowu ja ;) Wszystko bylo dobrze przez pare miesiecy do niedawna. Zaczelo sie od tego ze wieszało mi grę WarThunder podczas wczytywania menu i wyskakiwal blad directx, sprawdziłem programem OCCT i wyszlo ze Zasilacz i procek dziala bez zarzutu a komp zawiesza podczas testowania grafiki, opisałem to wszystko tutaj:

 

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/225685-critical-error-the-game-will-be-closed-81110010/?p=4343641

 

Chciałem zareklamować karte ale boje sie ze nie uwzględnią gwarancji bo mam custom BIOS, wiec postanowiłem wgrać najnowszy Bios. Z poniższej stronki ściągnąłem dwa pierwsze Biosy:

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4845#bios

 

ale jak próbuje je wgrać ATI winflashem 2.6,7 to poczas wczytywania obrazu wyskakuje mi komunikat Invalid VBIOS version ;/ Sprawdziłem dokładnie na pudełku od karty, mam wersje GV-R928XOC-3GD (AMD Radeon r9 280x/rev2.0 więc nie rozumiem dlaczego nie pasuje ;/

 

Mógłbyś mi pomóc raz jeszcze? Załączam mój obecny BIOS

 

http://www.filedropper.com/bios1

 

oraz zrzut ekranu z widoku GPUz

 

7ht.png

 

 

Gość
komentarz
komentarz

Z twoim bisoem jest wszystko ok wiec mozesz wysyłac ja jak chcesz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.