x-kom hosting

[ P8P67 ] Dokupujemy pamięć ram

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
Pajro
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam państwa, planuje dokupić pamięć ram ale mam odnośnie tego parę pytań... ale oczywiście zacznijmy od formalności... Ekhem!

 

Moje Specsy:

 

System operacyjny:

Windows 7

 

Płyta główna: 

Asus P8P67

 

Procesor:

Intel i5-2500k

 

Karta Graficzna:

W tej chwili zjarana (patrz temat) ale prawdopodobnie będzie to

MSI Geforce GTX 770

 

Zasilacz:

Będzie to zasilacz Thermaltake 530W

 

Karta Muzyczna:

Asus Xonar DX

 

Twardy Dysk:

WDC WD10 EARS-22Y5B1 SCSI Disk Device

 

 

No okej, przechodząc do rzeczy..

 

w tej chwili mam dwie kości RAMu "corsair xms3 tw3x4g1333c9a"(2x2gb) ale niestety jak się okazało podczas mojej gry w Watch Dogs(lub jak wole ją nazywać - interaktywnej prezentacji power point o tematyce hakerskiej) jest to za mało.

 

Musze teraz dokupić ram... tylko ile... i jaki

 

Teoretycznie mam już 2 kości corsair obie po 2 giga co daje mi łącznie 4 giga pamięci, czy lepiej dla mnie jest dokupić kolejne 2 dwu-gigowe(lub.... 4gigowe ?..) kostki od tego samego producenta by mieć łączne 8 gigsów. Czy lepiej jest kupić kompletnie nowy ram z większą prędkością(te ramy mają prędkość 1333) by nie zamulać reszty sprzętu który jest w komputerze ?

 

Kolejne pytanie które mam odnośnie planowanego zakupu - czy opłaca mi się kupować więcej niż 8 giga ramu ? Wiem że większość gier tego nie używa ale patrząc po rekomendowanych wymaganiach gier(np WatchDoge) można sądzić że niektóre z nich będą wymagać ponad tą ilość w najbliższym czasie.

Edytowane przez Youki

  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

Dokup sobie 4 GB o takich samych parametrach w jednej kostce. 8 GB do gier Ci wystarczy na ten czas. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.