x-kom hosting

[900zł] Tablet

Jaro070
komentarz
komentarz

Venue 7 to najtańszy tablet od Della.

Jaro070
komentarz
komentarz

Stary procesor, stary Android. Nie polecam.

MrArczivald
komentarz
komentarz

Czyli najlepszym rozwiązaniem (firmowym) jest Dell Venue 7/8 ?


Czy jakościowo jakoś się różnią 7 od 8?

MrArczivald
komentarz
komentarz (edytowane)

Mógłby odnaleźć ktoś mi czerwoną wersję Dell Venue 8 z 3G (2GB RAM)? ;]

Edytowane przez MrArczivald
Youki
komentarz
komentarz

Czy jakościowo jakoś się różnią 7 od 8?

8 troszkę lepiej wykonana. Nie ma z 3G już czerwonych u nas. 

  • Dobra wypowiedź 1
MrArczivald
komentarz
komentarz

Dobrze, a wiesz może coś na temat ubezpieczeń w X-KOM? Wolałbym się ubezpieczyć od ewentualnych szkód i zadzwoniła do mnie pani z ofertą 160zł za 4 lata. Co o tym sądzisz? ;]

Youki
komentarz
komentarz

A od czego to ubezpieczenie ? 

Jaro070
komentarz
komentarz

X-KOM sprzedaje chyba ubezpieczenie od Mondial Assistance.

MrArczivald
komentarz
komentarz

Zgadza się, co o tym sądzicie? 

Youki
komentarz
komentarz

Jak dla mnie strata pieniędzy, ale to moje osobiste zdanie. 

  • Dobra wypowiedź 1
MrArczivald
komentarz
komentarz

Dell Venue 8 z 3G i dodatkowym etui zamówione. Niedługo kurier powinien zapukać, a wam bardzo serdecznie dziękuję :). Choć wiem, że kwota miała nie przekraczać 600zł udało mi się uzbierać te klika stów. Podzielę się z wami opinią już wkrótce ^^

Youki
komentarz
komentarz

Okej, możesz napisać recenzje :) 

MrArczivald
komentarz
komentarz (edytowane)

1 TYDZIEŃ UŻYTKOWANIA DELL VENUE 8 3G

 

Ogólnie o zakupie

Tablet z zamierzenia miał według recenzji mieć słabą baterię, ciemny ekran oraz słaby kąt widzenia. Kupiłem go do surfowania po internecie, drobnych gierek oraz filmów. Kwotą jaką miałem wydać była 600zł, jednak po głębszym rozglądnięciu się po produktach najlepszym rozwiązaniem był zakup produktu poleconego przez Jaro070.

TABLET

Bateria

Spisuje się dobrze, przez chwilę miałem chęć napisać, że BARDZO DOBRZE. W pierwszych dniach bateria wytrzymała 24h przy ciągłej włączonej muzyce oraz następnego dnia 19h przy włączonej muzyce z 3G. Przy korzystaniu z tableta cały dzień (od godziny 6 do 2 w nocy) padł mi dopiero w domu chwilę przed podłączeniem go do ładowania. Uważam, że recenzje wystawione jemu typu "słaba bateria" są błędne, choć przyznam, że korzystam z niego dopiero tydzień :).

Obudowa i ekran

Porównując go do niefirmowych produktów mógłbym zaznaczyć, że jest niezwykle dobrze spasowana obudowa z ekranem (Made in China z precyzją 0_o?). Ładny, czyściutki tablet. Palcujący się ekran, trochę za ciemny. Ale porównując ekran do HTC Desire 500 ... praktycznie w jasności nie widać różnicy, na obu ledwo coś można było zobaczyć, gdy za nami świeci słońce. 

Ekran 8" to chyba idealne rozwiązanie. Przy 10" moje dwa kciuki nie dosięgają do środka ekranu, a 7" jest za małe. 

Głośnik

Otwarcie pudełka, pierwsze zaskoczenie to mało zabezpieczeń na ekran. ALe cóż, żyje ... to najważniejsze. Przyglądam się mu uważnie, jeden nieduży głośnik, położony w dolnej prawej części tableta (czyli dla mnie najpiękniejsza rzecz jaka może się zdarzyć). Położenie idealne, nie zakryjemy go palcem, a słuchamy muzyki kładąc go ekranem do góry (HTC Desire 500 - głośnik z tyłu obudowy). Jakość głośnika? Zdumiewająca. Prosty teścik, wybieram się do łazienki, kładę go na szafce, włączam muzykę na minimum i idę pod prysznic. Po chwili głos zza drzwi, ... "Ścisz tą muzykę!". Tylko, że jak? Nie pozostało nic innego jak wyłączyć muzykę. Na pewno była to również wina pogłosu panującego w łazience, lecz na świeżym powietrzu muzyka rozbrzmiewa równie pięknie jak w domu. Jedyny minus głośnika? No niestety, nie posłuchamy "Sail" Awolnation. Jakość basu nie jest na dobrym poziomie i słychać raczej rycie niż bas. 

Płynność aplikacji

Zdarzyło mi się chyba dwa razy, że się ściął przy aplikacjach typu "Jakdojade.pl" czy "Spotify", lecz UWAGA! Nie jest dobrym pomysłem udostępnianie komuś tableta ;] A jak już to zrobicie to sprawdźcie ile aplikacji ci nawłączał :). Przy 12 aplikacjach 13. jest już chwilą na ścinę. Ile potrzebował czasu na "odetnięcie się" ? Około 15 sekund, później już działał płynnie ;>.

Przyciski

Na początku bardzo ciężko było się przyzwyczaić do przyciska POWER w prawym górnym rogu tableta, jednakże to chwila i dobrze go wyczuwamy. Przyciski +/- głośności troszkę małe, jednak wygodne. UWAGA! ORYGINALNA DODATKOWA OBUDOWA DELL "OBUDOWUJE" TROCHĘ TE PRZYCISKI, JEST DO NICH CIĘŻKI DOSTĘP JEDNAK ... TO TEŻ CHWILA WPRAWY! 

Dodatkowa oryginalna obudowa DELL

Wydałem na nią 39zł, szybkie rysy, podczas zdejmowania powstało pęknięcie przy prawej stronie obudowy, jednak uważam, że i tak warto. Za tą cenę na prawdę warto, gdyż nie znalazłem jeszcze nic lepszego. (skorzystam i od razu napiszę ogłoszenie ;D Poszukuję obudowy/etui/wsuwki do tableta 8" z ładnym designem). 

Aparat
Zdjęcie 1. na pięknym tle (ale czy tylko tle? ;>)
Zdjęcie 2. przy słabym świetle
Zdjęcie 3. z zoom'em
Zdjęcie 4. przedmiot przy słabym świetle (braku światła)

3G

Jakość internetu jest odpowiednia, porównując do telefonu wychodzi podobna prędkość internetu. Otrzymałem w zestawie internet T-mobile i płacę 2zł dziennie za 200MB, co mi spokojnie starcza NA TABLET. W tej chwili będę się starał przerzucić na 1GB miesięcznie (10zł) bądź 3GB (20zł). W mieście internet T-Mobile osiąga nawet 12mb/s (centrum - 14mb/s) (do czego to doszło, by internet mobilny był szybszy od kabla) - jednak jak wiadomo PING osiąga nawet do 79ms. 

Minusy tableta?

Na pewno drobne;

 

-brak HDMI
-zdała by się dokładniejsza dodatkowa obudowa
-cena  

Mam nadzieję, że DELL wypuści coś typu II generacja Venue i dołoży HDMI ;)

Oraz dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy wyborze tabletu. No, czyli tobie Youki ;D
 

Edytowane przez Youki
  • Dobra wypowiedź 1
Jaro070
komentarz
komentarz

 

 

najlepszym rozwiązaniem był zakup produktu poleconego przez Jaro070.

 

Cieszę się, że mogłem pomóc.

  • Dobra wypowiedź 1
majmetro
komentarz
komentarz

Ja jakiś czas temu miałem przyjemność podziałać  sobie trochę na tym Lenovo:

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7042265

I ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Przekątna ekranu 10 cali, Szybki w działaniu, dość wygodny, leciutki. Ogólnie skonstruowany bardzo porządnie.

Jakie wady? 

Brak funkcji telefonu oraz gwarancja z tego co słyszałem na 1 rok a wiem z doświadczenia,ze tablety to dość zawodne urządzenia tak więc lepiej jednak sprawić sobie coś z gwarancją na 2 lata. 

Jaro070
komentarz
komentarz

z tego co słyszałem na 1 rok

 

To prawda, ale jeżeli kupujemy sprzęt "na firmę". Jako "zwykły konsument" dostajemy 2-letnią gwarancję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.