x-kom hosting

Wymiana sfajczonej karty na nową

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Pajro ,
Pajro
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam państwa, wczoraj oglądając filmiki na YouTube zauważyłem wyłączanie się monitora, a dokładniej mówiąc przełączanie trybu wyświetlania monitora z jednoczesnym wyłaczeniem przesyłanego obrazu, zrobiło się tak raz... drugi... i obraz siadł kompletnie po czym komputer zrestartował się i moim oczom ukazał się BSOD z błędem pliku NVLDDMKM.sys

 

Podejrzewam że moja karta(GeForce 560Ti) zakończyła swój żywot jako że w tej chwili uruchamiając komputer nawet po formacie(a nawet w czasie formatu) mam na ekranie kolorowe kreseczki:

 

<tu miał być screen pulpitu z kreseczkami zanim się zorientowałem że na Screenie wszystko wygląda dobrze -.->

 

 

NO ! 

Ale przechodząc do mojej prośby do was panowie(sorka za TL;DR lubię wyjaśniać sytuację) potrzebowałbym nową kartę graficzną(preferowanie GeForce) która nie będzie ograniczana przez mój dość słaby jak na dzisiejsze czasy procesor

 

Procesor:

Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz

 

Karta Muzyczna:

Xonar DX

 

Co do płyty głównej to może być problem, nie mam kwitka z nazwą, i nie wiem gdzie mogę poza everestem sprawdzić jej model, może ten druczek wam coś powie


BIOS            Unknown
    Motherboard     Unknown
    PCI/AGP         1033-0194: Renesas Electronics USB 3.0 Host Controller [NoDB]
    PCI/AGP         10B5-8112: Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI [NoDB]
    PCI/AGP         10DE-0E0C: Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [NoDB]
    PCI/AGP         10DE-1200: Standardowa karta graficzna VGA [NoDB]
    PCI/AGP         10EC-8168: Realtek PCIe GBE Family Controller [NoDB]
    PCI/AGP         1106-3044: Kontroler hosta VIA 1394 zgodny z OHCI [NoDB]
    PCI/AGP         13F6-8788: Kontroler multimediów audio [NoDB]
    PCI/AGP         1B21-1080: Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI [NoDB]
    PCI/AGP         1B4B-9172: Marvell 91xx SATA 6G Controller [NoDB]
    PCI/AGP         8086-0100: 2nd generation Intel® Core™ processor family DRAM Controller - 0100 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-0101: 2nd generation Intel® Core™ processor family PCI Express Controller - 0101 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C02: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C02 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C10: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 - 1C10 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C12: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 - 1C12 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C14: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 - 1C14 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C16: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 - 1C16 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C18: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 5 - 1C18 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C1A: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 6 - 1C1A [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C1E: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 - 1C1E [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C20: Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C22: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller - 1C22 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C26: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C26 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C2D: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C3A: Intel(R) Management Engine Interface [NoDB]
    PCI/AGP         8086-1C46: Intel(R) P67 Express Chipset Family LPC Interface Controller - 1C46 [NoDB]
    PCI/AGP         8086-244E: Mostek (bridge) Intel(R) 82801 PCI - 244E [NoDB]
    PnP             INT3F0D: Zasoby płyty głównej [NoDB]

 

Mocy zasilacza niestety też nie pamiętam, spytam głównego właściciela i najwyżej dokupi się mocniejszy :P

 

 

Prosiłbym o zmieszczenie się w granicy cenowej 1000 złotych

Pozdro

Edytowane przez Pajro

lsdpetersld
komentarz
komentarz

Jak masz artefakty (jak cie dobrze rozumiem). To sprobuj metode z piekarnikiem.

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Pajro
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej, zasilacz to:

 

TRACER Be Cool 620W Silent

 

Tak czytam tą czarną listę to chyba się kwalifikuje :P

Jakbyście mogli to dorzućcie jakiś porządny zasilacz żeby udźwignął tą kartę ;)

 


Ekhem.. ;P


<bump>

Edytowane przez Pajro
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Pajro
komentarz
komentarz

Którą z tych kart bardziej byś mi polecił ? bo tak patrze to ten radek ma więcej ramu i "szybszą" szynę(?)

Gość
komentarz
komentarz

Radek to nic innego jak HD 7950 pod inną nazwą minimalnie słabsza od GTX 760  który plasuje się między HD 7950 a HD 7970 występujących obecnie pod nazwami (HD 7950) R9 280 i (HD 7970) R9 280X

Gość
komentarz
komentarz

Radek to nic innego jak HD 7950 pod inną nazwą

Różnica jest spora  hd7950 najcześciej występowały z zegarem 800mhz .Tu jest 1020


Którą z tych kart bardziej byś mi polecił

R9 280 to karta szybsza od gtx 760


Zasilacz do zmiany na corsair vs 450W

Gość
komentarz
komentarz

Po co mu taki zasilacz jak ten jest lepszy i 30 zł droższy http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ Co do różnic między R9 280 a GTX 760 to wszystko zależy od gry .Jedyna przydatna przewaga to 3 GB pamięci w najnowszych grach bo 2 GB to używają non stop nawet tak przeciętna jak Wolfenstein: The New Order .Na minus zapisać trzeba 200 Watt TDP i gorsze sterowniki dla procesorów wielordzeniowych co znacząco zabija to oc fabryczne 

Pajro
komentarz
komentarz

A tak swoją drogą bo nie spytałem, te dwie karty graficzne to jest maximum ile mój procek wyciągnie ? czy jest coś np. ~200zł(200-300max) droższego ? bo jeśli tak to podajcie mi też te karty, rzadko wymieniam sprzęt w kompie(jakby się nie zjarał to w ogóle bym nie wymieniał grafy) więc jak już mam wymieniać to chce żeby było dobrze :>

 

A i jak możecie to podawajcie tylko karty z GeForce bez Radeonów

Pajro
komentarz
komentarz (edytowane)

Podoba mi się ten 770 :) powiedzcie mi tylko teraz od jakiego producenta to kupić, bo widzę że prócz typu chłodzenia różni się też parametrami... MSI ?

 

A.... zasilacz, rozumiem że ciągle udźwignie wszystko bez spalenia reszty mojego złomu ?

Edytowane przez Pajro
ZKU
komentarz
komentarz

Hej.

Autor w pierwszym poście napisał że na screenie nie było artefaktów.

Może to wina monitora (tak zgaduje nie wiem czy może być taka sytuacja) poprawcie mnie jakby co.

Pajro czy screena oglądałeś na innym urządzeniu?

Czy sprawdzałeś monitor na innym kompie lub kompa na innym monitorze?

Pajro
komentarz
komentarz

W sobotę będę brał komputer do kumpla i będziemy testować co się uszkodziło, aczkolwiek na 99% jestem pewien że to karta graficzna :P

Podczas ładowania się kompa robi mi się nawet zielone podświetlenie pod tekstem, więc jak już miało być coś zepsute poza kartą to prędzej bym obstawiał na płytę główną a nie monitor ;)

Youki
komentarz
komentarz

Możliwe, że karta. Czekamy na rezultaty.

Pajro
komentarz
komentarz (edytowane)

Pomijając temat z winowajcą....

 

 

Wiem że już zgodziłem się na kupno GeForce 770 ale tak czytam forum i czytam coraz więcej o tym MSI R9 290 i chce teraz spytać właścicieli obu kart(bez fanboizmu)- czy opłaca mi się dołożyć te 2-3 banki i wsiąść radeona ? czy mój procek go nie ograniczy ? czy potrzebowałbym wtedy mocniejszy zasilacz ?

 

P.S. 

Jeśli okaże się jutro że karta zdechła to zrobię metodę piekarnikową i dam wam trochę fotek jak wygląda stopiony plastik hehe... jk jk.

Edytowane przez Pajro
Gość
komentarz
komentarz

i chce teraz spytać właścicieli obu kart

Nie ma tu takich .U nas ryży rzadz nie stać nas :P


czy opłaca mi się dołożyć te 2-3 banki i wsiąść radeona ?

opłaca


Może to wina monitora

obraz siadł kompletnie po czym komputer zrestartował się i moim oczom ukazał się BSOD z błędem pliku NVLDDMKM.sys

Monitor nie powoduje bsodów :P

Pajro
komentarz
komentarz

Jak by to wyglądało z zasilaczem później ? ten zasilacz ciągle to ogarnie ?

Gość
komentarz
komentarz

ogarnie

ZKU
komentarz
komentarz

Monitor nie powoduje bsodów

 

A gdzie napisałem że powoduje?

Problemy z wyświetlaniem pojawiły się po BSOD-dzie.

Skoro wiemy już że w kompie siedział Tracer mógł rzygnąć jakieś przepięcie na obudowę (kabel sygnałowy ma chyba wspólna masę) z resztą przy przepięciach bywa różnie a to już mogło spowodować BSOD.

Ja nie twierdze że to na 100% karta tylko sugerowałem bo skoro na screenie nie było artefaktów istnieje możliwość że to nie karta i warto by się upewnić przed zakupem :P

  • Rekomendowana odpowiedź
Pajro
komentarz
komentarz

Yo, byłem u ziomka, sprawdziliśmy kompa z jego kartą wszystko fajnie działa, potem jeszcze podłączyliśmy kompa pod jego monitor z moją kartą i też miał artefakty więc to definitywnie wina karty graficznej.

 

Kolejna dość ważna sprawa i pytanie które mam w tej chwili - zdecydowałem się kupić jednak GeForce 770 ( Wybacz Agent X ! :P ) ale kumpel powiedział mi że moja płyta główna fabrycznie go nie obsługuje i muszę zaktualizować bios, nigdy tego nie robiłem, nawet nie wiedziałem że jest taka możliwość więc... Ekhem... moje pytanie:

 

Czy wystarczy że zainstaluje ten instalator ze strony officjalnej asusa - P8P67 BIOS 3602 i karta będzie śmigać ? czy muszę jeszcze coś kombinować w samym biosie ?


Bump :*

Gość
komentarz
komentarz

Kupuj a biosa to sie instaluje jak gre :P

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.