x-kom hosting

Niedziałający touchpad asus

ipozytywka
utworzono
utworzono

Cześć. Od kilku dni nie działa mi touchpad w laptopie ;/

Co jakiś czas było tak, że łapał ściny (mam na myśli około miesięczny odstęp czasowy), ale po ponownym uruchomieniu albo aktualizacji problem mijał.

Jednak teraz jest inaczej. Generalnie nie przestał całkiem działać, bo wybieranie poprzez 'pukanie' jest możliwe, ale nie mogę przewijać, co strasznie utrudnia mi korzystanie z komputera.  Jak przywrócić tę funkcję ?

Wolałabym uniknąć przeinstalowywania czegokolwiek, bo z reguły wszystko psuję i jest tylko gorzej ;P

Oddanie komputera do serwisu odpada, bo nie jestem w rodzinnym mieście, poza tym zbliża się sesja, a wszystkie materiały mam na laptopie...

Nie mam myszki.

Mój laptop to asus x550c .

Z góry dziękuję za pomoc! :-)

 

Youki
komentarz
komentarz

Wejdz w menedżer urządzeń i zobacz czy jakieś urządzenie ma może żółty wykrzyknik.

ipozytywka
komentarz
komentarz

nie ma, wszystko jest okej. Sprawdziłam sterownik - wszystko niby jest okej... 

Youki
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o przewijanie stron tak, czy o ogólnie działanie gładzika, że w ogóle nie reaguje na palec, tylko na pukanie  ?

ipozytywka
komentarz
komentarz

chodzi o przewijanie stron. 

Zayfi
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej touchpad jest wyłaczony w biosie.  Opcja za to odpowiadająca to - Internal Pointing Devices

ipozytywka
komentarz
komentarz (edytowane)

jak mam go włączyć ? :)

 

p.s. mam windows 8.

Edytowane przez ipozytywka
Zayfi
komentarz
komentarz

normalnie. najeżdzasz kursorem na wartośc > Enter ustawiasz Enabled F10 i enrer

ipozytywka
komentarz
komentarz

jaką wartość ? Mogę prosić o łopatologiczną instrukcję, krok po kroku ?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

wejdź do biosu F2. Klikając na klawiaturze strzałkami wybierz sekcje Adwanced Peripherials (bedzie na górze ekranu) klik enter i tam odnajdź wymienioną opcję. Strzałeczkami najedź na nią i klik Enter. Jak masz ustawioną wartość na Disabled to po prostu klikasz Enter zmieniasz na Enabled, potem klikasz F10 potwierdzasz zmiany Yes i uruchamiasz ponownie system. Touchpoad powinien działać.

Edytowane przez Zayfi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.