x-kom hosting

Bios nie startuje

damian483
utworzono
utworzono

Witam,

Po włączeniu komputera właściwie na monitorze nie pojawia się nic, nie pokazuje się wczytywanie biosu, skanowanie sprzętu. Wiatraki w obudowie oraz na procesorze i karcie graficznej chodzą. Próbowałem uruchomić komputer z odłączonymi dyskami oraz ramem lecz bez skutków. Zasilacz sprawdzałem na innym komputerze działa w porządku. Dodam że przy starcie nie mruga nawet dioda od dysku ta na przodzie obudowy. Komputer działał rano poprawnie po wyłączeniu już się nie uruchomił. Stawiam że to wina płyty głównej. 

Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze zrobić aby zdiagnozować usterkę.

RafałKarpiński
komentarz
komentarz

sprawdź na innej karcie graficznej bo miałem u kolegi na komputerze podobny problem i okazało się że mimo że wiatrak chodził na karcie graficznej to sama karta nie.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Stawiam że to wina płyty głównej. 

Być może dobry trop  :P

  • Dobra wypowiedź 1
damian483
komentarz
komentarz

Przed chwilą sprawdziłem, problem nie tkwi w karcie graficznej.

Mam pytanie, czy istnieje możliwość sprawdzenia czy to jednak wina płyty głównej?

Gość
komentarz
komentarz

Tia kup nową  :P

  • Dobra wypowiedź 1
damian483
komentarz
komentarz

Ale nie mam pewności czy to jednak płyta główna.

Gość
komentarz
komentarz

No nie masz .Generalnie zasada jak nie ma dzwieków ze spikera a wentylator kreci to płyta główna .

Ale nie gw  :P

  • Dobra wypowiedź 1
damian483
komentarz
komentarz

Jednak problemem była jedna kość ramu, po jej wyjęciu komputer działa poprawnie.

 

Dziękuję za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.