x-kom hosting

Problem z partycjonowaniem dysku.

GrzesiekHD
utworzono
utworzono

http://screenshooter.net/1458758/lgueixs

Witam, mój problem polega na tym, że jestem po formacie komputera, utworzyłem przy instalacji tylko takie 2 partycje, a reszta były to 2 dyski na dane. Zostały one przeniesione (pliki) na dysk przenośny, a potem wrócą z powrotem na komputer tylko chciałem z tego zrobić jedną partycję jednak nie mogę bo są 2 miejsca nieprzydzielone , a ja chce je połączyć w jedną partycję, jest taka możliwość?


@@REF

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Całe to partycjonowanie jakieś takie bez sensu ci wyszło. 

 

Ściągnij Easeus partition master i przy jego pomocy:

 

1 usuń partycję Gry - zakładam że jest jeszcze pusta.

 

2 Rozszerz C o wolne miejsce od lewej strony.

 

3 Zmniejsz teraz C od prawej tak by miała jak założyłeś ok 100 GB 

 

4 Z wolnego miejsca utwórz partycję - zapewne GRY

 

5 Utworzoną partycję GRY zmniejszasz o kolejne GB tak by miała założoną wielkość. 

 

6 Z wolnego miejsca tworzysz partycję.

 

To tak mniej według mnie co należało by zrobić. A jak nie będziesz czegoś wiedział czy jak posługiwać się programem to pisz i pytaj 

Edytowane przez mieczyslaw
hixmen
komentarz
komentarz

Prawie zgadzam się z poprzednikiem. Żeby był porządek z partycjami to usunięcie partycji Gry (F) jak najbardziej. Kombinacja z rozszerzaniem C od lewej . A później zmniejszanie od prawej może nie musi się takich kombinacji wykonywać. Proponowany Easeus Partition Master ma funkcję przesuwania partycji. Czyli po usunięciu F powinno się dać przesunąć C. Chwycić myszką nie pamiętam jak dokładnie czy na środku partycji prawy myszy czy da się przesunąć. Ale musi być wolne nieprzydzielone w stronę w którą będzie się przesuwać. A potem dalszy podział dysku na partycje według potrzeb.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.