x-kom hosting

Podkręcanie E5200 z 2.5GHz na min 3GHz

~loW`
utworzono
utworzono

Witam!

 

Jak w temacie. Chodzi mi o to aby podkręcić e5200 na minimum 3GHz aby wszystko lepiej hulało. A więc przeczytałem sporo tematów związanych z OC e5200, tak wiem jest ich w cholerę ale żaden nie określił, przynajmniej dla mnie dlaczego po podniesieniu frequency o 10 i zapisaniu (bez zmian napięć, ratio 12, clock ratio 0,5) komputer się wyłącza i resetuje po czym wraca do stanu poprzedniego. Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć lub podesłać link do właściwego tematu to byłbym wdzięczny. A oto sprzęt do OC

 

  • Procek e5200 Norma 2,5GHz chłodzenie BOX temp w stresie (prime95) 50 stopni C
  • Płyta gigabyte ga-ep31-ds3l
  • Karta Graficzna Radeon HD 5770
  • Ramy Good Ram 4x 1GB 800Mhz
  • Zasilacz Corsair VS 450W

Z góry dzięki za zainteresowanie się tematem i pomoc :)

Gość
komentarz
komentarz

Zresetuj bios .

Daj fsb na 266 a napiecie cpu na 1.25V .Testuj occt min 1h .Tyle  :P

~loW`
komentarz
komentarz

Nie za dużo jak na początek? ;p


Napięcie jest na 1.18V A fsb standardowo na 200 więc 266 będzie troszkę wygórowane jak na początek 


teraz dalem fsb 220 i dalej sie resetuje i przywraca do normy.


3681756600_1397810942_thumb.jpg
 
Powiedzcie co mam zmienić na co i będzie najlepiej. 
RafaelBiel
komentarz
komentarz

Po co ma od razu podnosić napięcie? U mnie chodzi na 3.2 bez żadnego podnoszenia napięć ;)
Resetowaleś bios? Wyjmij baterie na kilka minut ;)

~loW`
komentarz
komentarz

Napiszcie na tym zdjęciu co zmienić na co i będzie git. 

 

Ps. Po co resetować bios skoro nikt w nim nie grzebał aż do dziś a i tak jeszcze nic nie zmieniłem :D


A więc ustawiłem SPD na 2.00 FSB na 240 i dalej się resetuje do poprzednich ustawień.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.