x-kom hosting

Jaka obudowa i jaki zasilacz?

Fifix94
utworzono
utworzono

Cześć,

powoli biorę się za modernizację kompa [z sygnaturki] mam już nową płytę (Gigabyte GA990XA UD3), teraz chce zmienić grafę jednak domyślam się że do tego potrzebny mi mocniejszy zasilacz.

To pierwsze pytanie, jaki polecacie zasilacz i ile watów jest mi potrzebne?

Myślałem nad Radkiem R9 270x (nic pewnego, ale coś z tej półki będę brał) i prockiem klasy fx'a 6300 może coś więcej. Kwota, 300-350zł? Zawsze można coś dołożyć. :)

 

Chce też zadbać o lepszą kulturę pracy kompa, jaką polecacie obudowę za ~250zł, dużą, przewianą,z USB 3.0. Poczytać opinie bud potrafię, ale ciężko znaleźć info nt tego czy np ma gumowe podkładki przy mocowaniu dysku i zasilacza, wszystkie filtry itd. 

Youki
komentarz
komentarz

A obecna obudowa to ? 

Fifix94
komentarz
komentarz (edytowane)

Taki Gigabyte :) up, lepiej kupić nową budę, czy tą jakoś przerabiać? Nie boję się grzebać więc jak znacie jakieś metody to chętnie przetestuję. Mam 3 wentyle w niej, tanie głośne AAB 120mm, jeden z tyłu a jeden w zatoczce 5" za zippach  :E i oryginalny z przodu. 

Edytowane przez Fifi94
Youki
komentarz
komentarz

Kup coś nowego typu SPC Gladius M40 PB czy Corsair Carbide Series 300R

Fifix94
komentarz
komentarz

Myślałem nad M40, trzeba w niego coś jeszcze wsadzać? cichsze wentyle, jakieś gumowe podkładki pod dysk czy właśnie wiatraki żeby dodatkowo wyciszyć? 

Drino
komentarz
komentarz

Myślałem nad M40, trzeba w niego coś jeszcze wsadzać? cichsze wentyle, jakieś gumowe podkładki pod dysk czy właśnie wiatraki żeby dodatkowo wyciszyć? 

Nie trzeba podkładki ma w zestawie, wentylatory są ciche (można dokupić jeszcze 3), a koszyki na dyski skutecznie niwelują drgania dysków.

  • Dobra wypowiedź 1
Fifix94
komentarz
komentarz

Na takie odpowiedzi liczyłem! Dzięki :) Teraz proszę o radę co do zasilacza.

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49926  nie modularny(większy bałagan w kablach) http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=54340  modularny(podłączasz takie kable jak potrzebujesz) Ale tez zasilacz, który masz zupełnie Ci wystarczy tylko nie wiem czy ma wtyczki 2x 6pin?

 

Jedno pytanie dlaczego inwestujesz w FX?

Edytowane przez Drino
Fifix94
komentarz
komentarz (edytowane)

Mówisz że 500w wystarczy? Myślałem że te nowe grafy jakieś strasznie prądożerne są... dlaczego fxy? Miałem MSI 770 który mi padł, nie miałem kasy na wyłożenie 1300zł (ślepy strzał) na zestaw intela więc kupiłem płytę za 350zł i teraz powoli będę odmładzał resztę.. Poza tym po prostu lubię AMD i uważam że dla mnie jest odpowiedni, wiem że jest mniej wydajny od Intela, ale ma więcej rdzeni i mam nadzieję że z czasem będzie coraz więcej aplikacji i gier korzystających ze wszystkich w pełni a wtedy AMD ma szansę porównując zestaw AMD i zestaw Intela za tą samą kwotę a nie i2500k za 850zł z fx'em 6300 za 500zł (rzucone przykładowo). Sądzę że lepiej zaoszczędzić na AMD, trochę go dokręcić i wrzucić te 150zł w grafę niż przesiadać się na Intela, ale główny powód to ten że nie stać mnie na to żeby kupić płytę z prockiem od razu a potrzebowałem PC do pracy na już. :)

up. ma 2x6pin 460tka też tego wymaga.

Edytowane przez Fifi94
Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

To na zasilaczu możesz zaoszczędzić. Technologia się zmienia ten r9 270x pobiera 180W więc zasilacz starczy nawet do OC. Ale powiem Ci jedno procesory AMD strasznie slabo wypadają ze swoimi kartami dużo lepiej zaś z nvdia ze wzgledu na sterownik który jest lepiej zoptymalizowany pod wielordzeniowosc procesora. Zastanów się nad tym.

Edytowane przez Drino
  • Dobra wypowiedź 1
Fifix94
komentarz
komentarz

To temat na inny dział, może tam się spotkamy. Tego radeona podałem orientacyjnie, bardziej jako wyznacznik półki/kwoty w którą celuję niż jako garfę, którą już chce kupić. Wkurza mnie tylko ten burdel w kablach bo są poprzeplatane przez siebie i nie da się ich ułożyć. Wystawie na tablicy, może ktoś kupi za fajną cenę i dołożę do czegoś nowego.

Fifix94
komentarz
komentarz

A co sądzicie o tej obudowie? Warto dopłacić względem M40? Różnica 20-paru złoty :)

Drino
komentarz
komentarz

A planujesz SLI lub CrossFire?

Fifix94
komentarz
komentarz

Raczej nie, ta x60 mi sie nie podoba za bardzo, M40 dużo bardziej przypada mi do gustu (prosta, bez kraty na boku), ale znowu 60tka jest bardziej funkcjonalna, szersza, czytniki... nie wiem na co się zdecydować. 

Drino
komentarz
komentarz

a jaki cooler do cpu planujesz zakupic?

Fifix94
komentarz
komentarz

Teram mam Thermaltake Contac 29 BP, kto wie czy coś większego się nie nawinie kiedyś...

Drino
komentarz
komentarz

do M40 coolerów z 14 cm wentylatorem nie wsadzisz

tluk
komentarz
komentarz

@ UP

A HR-02 Macho BW to co? ;)

Drino
komentarz
komentarz

@ UP

A HR-02 Macho BW to co?;)

Mieści się warunkowo były przypadki że się zmieścił i były że nie dało się zamknąć obudowy :P

tluk
komentarz
komentarz

Hmmm...W sumie racja bo sporo też zależy od platformy...

Fifix94
komentarz
komentarz

Zamówiona brzydka, ogromna ale funkcjonalna x60-tka. Będę musiał modyfikować biurko żeby jakoś sensownie weszła i miała gdzie powietrze wyrzucać. :)

tluk
komentarz
komentarz

No nie, zamawiasz obudowę gdzie z miejscem w biurku jest na styk? :P

Fifix94
komentarz
komentarz

Na styk to mało powiedziane, mam biurko z miejscem na obudowę, będę musiał odkręcić dolną półkę i postawić ją na ziemi, wtedy będzie miała całe 2cm(!) luzu. Potem wytnę tylną deskę i wsunę ją do ściany, skomplikowane, ale za to będzie miała duuużo miejsca żeby oddychać ^^

  • 2 tygodnie później...
Fifix94
komentarz
komentarz

Obudowa jest super, ale teraz nie o tym. Chce jednak wymienić zasilacz, w obecnym zaczęło coś terkotać po tym jak go wyczyściłem.
Chce kupić jakiś nowy, przyszłościowy czyli z jakąś dłuższą gwarancją NIE musi być modularny bo buda ma tyle miejsca na kable że jeszcze szczury znajdą miejsce żeby zamieszkać. Chce żeby był cichutki (może wiatrak 140mm?). Nie mam jakoś ściśle określonego budżetu, ale nie chce przepłacać 250-300zł straczy?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.