x-kom hosting

Tablet do ~1000 zł dla Ojca !

pimpek82
utworzono
utworzono

Witam, kompletnie się na tabletach nie znam a ojciec mi zlecił zakup dla siebie jakiegoś. Do 1000 zł.

 

A więc, używał go będzie przede wszystkim do:

-internet

-poczta, czytanie, pdf

-przeglądanie zdjęć(musi być możliwość zrzucenia zdjęć na tablet)

 

Żadnych gier czy filmów raczej na nim nie będzie. Ojciec nosi okulary i pisze na klawiaturze jednym palcem. Nie będzie miał problemu z kliknięciem w te klawisze wyświetlane na tablecie albo gdy będzie trzeba kliknąć w coś małego? jest możliwość podłączenia myszki do tabletu ? Czytałem parę artykułów o polskich firmach produkujących tablety, co o nich myślicie? dorównują tym "znanym" markom ?

Generalnie bez żadnych bajerów i dodatków, prosty w obsłudze, najlepiej z windowsem 7/8 bo taki ma na komputerze. 

 

Jeśli ktoś coś ma do dodania to chętnie wezmę pod uwagę ! :)

pimpek82
komentarz
komentarz

Faktycznie ciekawy, typowy do pracy, poczytałem trochę. Poczekam jeszcze na jakieś inne propozycje :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Sądzę, że dla osoby mającej styczność tylko z windowsem tablet wraz z systemem microsoftu będzie najlepszy w dodatku android przegrywa na każdej płaszczyźnie w porównaniu do zwykłej wersji windowsa i urządzenie posiada wydajny 4 rdzeniowy niskonajpieciowy procesor intela

#include
komentarz
komentarz

Sądzę, że dla osoby mającej styczność tylko z windowsem tablet wraz z systemem microsoftu będzie najlepszy w dodatku android przegrywa na każdej płaszczyźnie w porównaniu do zwykłej wersji windowsa i urządzenie posiada wydajny 4 rdzeniowy niskonajpieciowy procesor intela

Ja osobiście już nic nie kupię z Androidem - niebezpieczny, tnie się jak cholera, ogólnie jak papier toaletowy - szary i do du :cenzura: ..

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Po 3 letnim zapoznaniu się z androidem zgadzam się z kolegą wyżej. (z tym systemem high endy po kilku miesiącach użytkowania nie radzą sobie ) 

Gość
komentarz
komentarz

chyba że nexus ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

No dobra to jest jedyny wyjątek radzący sobie z nim w miarę

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Marudzicie :E

 

W cenie do 1000zł najlepszym wyborem tabletu z Androidem na pokładzie jest Dell Venue 8 3G posiadający bardzo wydajny czterowątkowy procesor Intel Atom Z2580 @2.0Ghz, ośmiordzeniową kartę grafiki PowerVR SGX544MP4 @533Mhz, 2GB pamięci operacyjnej, 32GB pamięci flash rozszerzalnej o karty microSD, ekran IPS o rozdzielczości 1280x800 pikseli [co daje 190 PPI] a przede wszystkim wbudowany moduł 3G dzięki któremu można korzystać z internetu praktycznie wszędzie - dzięki temu sprzęt jest naprawdę urządzeniem mobilnym, nie jest jakimś tam domowym kanapowcem.

 

http://www.x-kom.pl/p/164949-tablet-8-dell-venue-8-z2580-2gb-32-android-3g-czarny.html

+

http://www.x-kom.pl/p/173717-etui-na-tablet-dell-futeral-na-tablet-venue-8-pro.html

 

Warto!


Windows 8 to poroniony pomysł, tnie sie na wydajniejszym komputerze stacjonarnym to dlaczego nie miałby ciąć sie na zdecydowanie słabszym tablecie? Tu już lepiej Windows Mobile 8 lecz tego nie dają na tablety a jedynie na smartfony.


A jeśli, mimo wszystko, upieracie się na Windows 8 w tablecie to proponuję coś większego, dzieki czemu komfort pracy będzie (jest) lepszy - http://www.agito.pl/tablet-modecom-freetab-1010-ips-ic-win-8-4090-965902.html?transparent=addToStorage&offerId=965902&attr=507-549058&cid=4090

Edytowane przez Igorrodz
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Windows 8.1 w toshibie encore w żaden sposób się nie tnie bo jest zoptymalizowany w małym stopniu pod to urządzenie. Widziałeś jak działają tablety z windows 8.1 czy oceniasz na podstawie desktop'ów ? Miałem do czynienia z tym tabletem i byłem zaskoczony tak sprawną pracą. W dodatku atom z3740 pozwoli na uruchomienie mniej wymagających gier (przykładem jest Skyrim w którym fps wahał się miedzy 30+ a 20 fps choć ta gra nie słynie z dobrej optymalizacji), więc tym bardziej nada się do internetu i e-maila.

Edytowane przez szynszyl1337
Igorrodz
komentarz
komentarz

20fps w grze? Dziękuję bardzo, na moim staruszku Phenomie II x4 mam więcej. Przy takim fps nie jest płynnie - bo nie może być!

Poza tym to nie sprzęt mobilny ale kanapowy, nie ma bowiem złącza 3G (ani tym bardziej LTE)

Miałem okazję pobawić się tabletami z systemem od M$ więc wiem jak to chodzi - i odradzam.

 

Ojciec nosi okulary i pisze na klawiaturze jednym palcem. Nie będzie miał problemu z kliknięciem w te klawisze wyświetlane na tablecie albo gdy będzie trzeba kliknąć w coś małego?

Dlatego polecam sprzęt większy - oczywiście, jeśli musi być Windows 8. Dla Androida 8 cala w zupełności wystarczy.

 

Pozdrawiam, życząc miłej nocy.

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

W grę jak world of warcraft jest w stanie poradzić sobie bez problemu, można zakupić hub usb i podpiąć modem 3g/4g/LTE, co Ci przeszkadzało w pracy tego urządzenia ? (moim zdaniem jedyna wada to dosyć mały "X" do zamykania). Windows RT czy jak się nazywała nieudolna przeróbka WP na tablety była ograniczona aplikacjami z windows store a w przypadku WIndows 8.1 mamy pełną swobodę aplikacji, bezpieczeństwa  oraz możemy na nim wykonywać pracę biurową bez żadnych problemów.

Edytowane przez szynszyl1337
Igorrodz
komentarz
komentarz

pozwoli na uruchomienie mniej wymagających gier

W grę jak

A czytałeś pierwszy post? Nie będzie żadnego grania na tym sprzęcie :P

 

Żadnych gier czy filmów raczej na nim nie będzie.
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jestem tego świadom ale próbuję w ten sposób pokazać że wydajność tego urządzenia jak na to, iż to jest tablet nie jest tak beznadziejna w dodatku nie sądzę aby windows miał jakąkolwiek konkurencję w postaci androida  (chyba że ktoś lubi bardzo iOS i korzysta z mac os) pod względem aplikacji oraz płynności pracy i możliwości

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)
względem aplikacji

Microsoft dla urządzeń z Windows nie ma i nigdy nie będzie miał takiego marketu jakim jest Sklep Google Play dla urządzeń z Androidem.

 

BTW- ciekawe, że Nokia produkuje urządzenia z tym systemem. Jak myślicie, dlaczego?

 

xl.jpg

 

I dlaczego Microsoft na to pozwala, skoro przejął tę fińska firmę?

Edytowane przez Igorrodz
Gość
komentarz
komentarz

jeszcze nie przejal w zupelnosci stad taki ostatni pstryczek na koniec zywotu nokii ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nigdy mi nie brakło żadnej aplikacji w windows store a przy okazji windows 8.1 nie potrzebuje sklepu, bo można instalować aplikacje .exe

Microsoft produkuje telefony z androidem żeby zwiększyć popularność firmy a zarazem pokazali kolejny budżetowy model (z nadzioeją że dobrze się sprzeda), aby przyzwyczaić społeczeństwo do interfejsu kafelkowego?

Igorrodz
komentarz
komentarz

A może dlatego, że w Polsce sprzedaje się dobrze tylko tanie smartfony a trudno jest zrobić tanią słuchawkę z Windows Phone 8? :P

Dżony2
komentarz
komentarz

Ja Wam powiem, że nie wiem dlaczego, ale jeszcze nie mogę siię przestawic na Win8 ani w smartfonach/tabletach ani też w kompach;/. Jakiś taki dziwny:)

Gość
komentarz
komentarz

ja miałem windows'a 7.1 na lumii 800 i chodzil super moim zdaniem , ciężko mi się było przestawić na androida i ogolnie jakos android mi nie podpasil , dalem wtedy 300 funtow za nexusa 4 z gogle store i jakos tak nie czulem tego , teraz się przesiadłem na iphone'a i jak narazie jestem bardzo zadowolony mam nadzieje ze kolejna 6tka będzie warta przesiadki

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Lumia 520 nie jest drogim telefonem (allegro.pl - 380 zł)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Windows Phone 8 na smartfony to nie to samo co Windows 8 na tablety przecież.

#include
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja Wam powiem, że nie wiem dlaczego, ale jeszcze nie mogę siię przestawic na Win8 ani w smartfonach/tabletach ani też w kompach;/. Jakiś taki dziwny:)

Widziałeś gdzieś już taki interfejs wcześniej ?  :huh:  Im nowszy Windows tym dziwniejsze :co:  pomysły.. a szkoda.

Edytowane przez #include
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Windows Phone to iOS dla ubogich. Tak samo zamknięty i ograniczony, tyle że tańszy i nie tak "cool" jak sprzęt z jabłkiem. Tak samo Lumie, jak i iPhony są niesłusznie nazywane smartfonami, bo co to za smartfon, że możesz sobie jedynie kafelki poprzestawiać, ewentualnie wybrać dla nich jeden z dostępnych kolorów... takie funkcje to miały bezsystemowce już wiele lat temu.

http://www.forumpc.pl/topic/212288-android-generalna-dyskusja/

Edytowane przez Igorrodz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.