x-kom hosting

Webmastering- czy jest jeszcze popyt?

Hoobercik
utworzono
utworzono

Witam otóż jestem samoukiem, amatorem, webmasterem. Projektuję i koduję strony w html-u, oraz dobrze znam się na Cms-ach. Moje stronki jako tako wychodzą ładne, np wizytówki firm (strony).

 

Ale jest jedno ale, nie widzę zapotrzebowania albo poprostu  nie wiem jak go zobaczyć. Czy nie uważacie ,że na tym już nie ma zarobku ? Czy znacie jakieś ciekawe sposoby na pozyskanie klientów bez zakładania firmy itd. Wiem że istnieją strony na których można się ogłaszać ale tam się przebić to katorga. Co o tym wszystkim sądzicie chodzi mi tutaj o łatwe strony typu kwiaciarnia u Danusi. Chociaż bardziej zaawansowane  też chodzą w rolę. Proszę o jakieś porady w celu wykorzystania tych jako takich umiejętności

hosting www
komentarz
komentarz (edytowane)

Co o tym wszystkim sądzicie chodzi mi tutaj o łatwe strony typu kwiaciarnia u Danusi. Chociaż bardziej zaawansowane też chodzą w rolę. Proszę o jakieś porady w celu wykorzystania tych jako takich umiejętności


Jeśli chcesz łupać precle na wordpressie po 200/sztuka, czy właśnie stronki firmowe typu "trzasnąć w kilka godzin i zapomnieć" to znajdziesz zlecenia, bo chodzi o szybkość wykonania i względną jakosć, by się to nie rozsypało po tygodniu.
A czy katorga z konkurowaniem po stawkach iście hurtowych ?
Cóż, prosta robota = mnóstwo fachowców = wypchany po brzegi rynek usług ;)

lekka errata: na rynku pojawia się coraz więcej kreatorów stron, więc stronki typu "kwiaciarnia u Danusi" może wyklikać w zasadzie każdy potrafiący uruchomić przeglądarkę www.

Edytowane przez hosting www
  • 1 miesiąc później...
majmetro
komentarz
komentarz

Moim zdaniem zapotrzebowanie jest - ale właśnie trzeba się na tym znać. 

  • 3 tygodnie później...
kezar
komentarz
komentarz

Przecież to jest rynek informatyczny, zapotrzebowanie zawsze będzie ;)

  • 5 miesięcy później...
Kiesz
komentarz
komentarz

Przecież to jest rynek informatyczny, zapotrzebowanie zawsze będzie ;)

 

Tylko zauważcie, że rynek troszkę się zmienił. Kiedyś królował html strony stawiane od zera, faktycznie było to czasochłonne potem pojawili się cwaniaki, którzy jechali na tych samych szablonach. W tej chwili firmy, które budują strony na zasadzie płatnych szablonów powoli przejmują rynek z prostego powodu - są dużo tańsi, a jakość? No właśnie jakość jest wcale nie odbiegająca.

Co przekonuje klienta? Po pierwsze cena - nie ma porównania stworzenie prostych stron, a na takie jest najwięcej klientów to koszt w okolicach 600 zł - sam z ciekawości wystawiłem na OiP lipne ogłoszenie, większość ofert było po 100 zł - odrzucane od razu druga połowa po 1000+. 

A dodatkowo klient widzi jak jego strona będzie wyglądała na drugi dzień, bo prześlą Ci szablon, który dla Ciebie kupią, jak Ci się spodoba to zatwierdzasz, potem dostosowują szablon, podpinają pod domenę - dziękuje. Tydzień, dwa masz nową stronę. Więc jak ktoś chce na tym zarabiać to proponuje się przebranżowiać w tym kierunku. 

Kokolino
komentarz
komentarz

Myslę że zapotrzebowanie jest coraz większe. Ponieważ ten rynek w Polsce cały czas się rozwija. Świadomość powiązania firmy ze strona internetową jest coraz większa. Jeżeli chodzi o kreatory to faktycznie są popularne jednak i właściciele stron na kreatorach trafiają często do firm zajmujących się tworzeniem stron w stu procentach indywidualnych. Rynek uczy się unikać studentów, wolnych strzelców bez działalności. Dlaczego? Bo często partaczą i nie ma z nimi kontaktu. Uczą się na klientach. Co raz częściej zdarza mi się przyjąć klienta od studenta czy kreatora (zwłaszcza z home.pl). 

  • 2 tygodnie później...
wobiektywie5
komentarz
komentarz

Popyt oczywiście jest, ale fakt, że dość mocno jest zapchany rynek..

  • 3 tygodnie później...
Bronek19991
komentarz
komentarz

Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz to na pewno nie będzie problemu z pracą. Rynek coraz bardziej się rozwija i naprawdę jest na to zapotrzebowanie. Wiadomo że rzesza studentów masowo i w niskiej cenie oferuje się na rynku ale mimo wszystko gdzie nie spojrzysz to dobrych webmasterów jest mało.  

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.