x-kom hosting

Trudny wybór procesora

kamil227
utworzono
utworzono

Witam

Chcialem was prosic o pomoc przy wyborze procesora bo sam juz nie wiem co wybrac. Aktualnie mam athlona II 640 ale niestety moja plyta glowna odmowila współpracy. Teraz nie wiem czy kupić jakas plyte (max 250zl) zostawic tego athlona na razie a za jakiśczas zmienic go na fx 6300, czy zupelnie przejsc na intela tzn np jakas i3 lub g3420. Na wszystko mam maksymalnie 600zl.

Reszta specyfikacji komputera:
Zasilacz: chieftec 600w
Karta graf: ge force 650ti
Ram: ddr 3 8gb 1333mzh

Komputera glownie używam do grania i przegladania intrnetu. A przy tym procku to tez rewelacji niestety nie ma. Bardzo prosze was o pomoc. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Oczywiście, że Intel w tej Cenie. i3 4130 + Asus H81M-C/ Asrock H81M. Akurat do Twojej Karty graficznej będzie OK :)

kamil227
komentarz
komentarz

Wlasnie czytalem o i3 i duzo osob twierdzi ze sa nie placalne bo sa niewiele wydajnielsze od np g3420 a sporo droższe...:/

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest to częściowo prawda, różnica w wydajności między Pentiumem G3420 a i3-4130 jest mniejsza niż różnica w cenie. Choć jeśli masz na tyle kasy, by nie oszczędzić na czymś innym w zamian, nie powinno to być problemem.

Edytowane przez rafalluz
kamil227
komentarz
komentarz

No jednak chyba musze wziasc ta i3 bo podobno pentium g3420 slabo wspolpracuje z kartami geforce.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Tak to prawda.

rafalluz
komentarz
komentarz

No jednak chyba musze wziasc ta i3 bo podobno pentium g3420 slabo wspolpracuje z kartami geforce.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli nie zmieniasz 650Ti, to nie będzie różnicy.

kamil227
komentarz
komentarz

Tzn roznicy miedzy wspolpracy tych dwuch procesorow z moja karta graf? Bo nie do konca kumam:-)

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

rafalluz
komentarz
komentarz

Narzut sterownika nVidii jest tym większy im mocniejsza karta, przy 650Ti jest jeszcze na tyle nisko, by nie było większej różnicy z tego tytułu pomiędzy pentiumem a i3.

 

Sytuacja może się zmienić, jeśli zmienisz później kartę na mocniejszą.

kamil227
komentarz
komentarz

Aha to teraz juz rozumiem:-) to warto doplacac do i3 bo to roznica kolo 200zl

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

cinomatic
komentarz
komentarz

Zastanów się nad używką.

Obecnie i5-2500, kupisz za 450 zł

a i5-3470 koło 500-550 zł

 

Do tego płyta główna.

 

I nie zapominaj że część pieniędzy (170-200 zł) dostaniesz za swojego procka

kamil227
komentarz
komentarz

Wiem ale nie mam przekonania do używanych części :-) a mysle ze ta i3 wystarczy mi na jakis rok moze troche dłużej a później zmienie na i5. Musle ze nawet ta i3 bedzie sporo szybsza od mojego athlona. :-) a co do sprzedazy to wystawilem swój procesor za 150zl. Uwazacie ze to dobra cena? Bo pare osob pisalo ze za drogo i moga dac max 100zl...

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.