x-kom hosting

Po instalacji sterowników do grafiki, ekran gaśnie i zapala się

suprark
utworzono
utworzono

Zakupiłem nową płytę główną FM2A75M-DGS do tego procesor amd a4-4000 APU i pamięć 2gb kingstona.

Posiadałem już zasilacz Amacrox warrior AX450-PNF.

 

Mam zamiar korzystać z zintegrowanej karty graficznej, lecz po instalacji sterowników do grafiki ze strony producenta http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A75M-DGS/index.pl.asp?cat=Download&os=Win764 i restarcie systemu, ekran mi gaśnie i zapala w różnych odstępach czasowych ciągle. Po odinstalowaniu sterowników od grafiki wraca do normy.

 

Próbowałem wgrywać starsze wersje lecz za każdym razem dzieje się to samo. Niby w menadżerze pokazuje

AMD Radeon HD 7480D lecz w wydajności systemu pokazuje grafikę na 1.

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże, ponieważ nie mam już pomysłów. 

 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

zmniejszć częstotliwość wyświetlania obrazu(hz) ? ;p

suprark
komentarz
komentarz

Tak spróbowałem tego lecz nie o to chodzi, ponieważ ekran co chwile robi się na chwile czarny, tak gdzieś różnie na 2s nieraz na 1s  później znowu się zapala gdzieś na 2s 1s 0.5s i tak na okrągło. 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

"lecz po instalacji sterowników do grafiki ze strony producenta http://www.asrock.co...nload&os=Win764 i restarcie systemu, ekran mi gaśnie i zapala w różnych odstępach czasowych ciągle"
a może monitor siadł xD
odinstaluj oprogramowanie, przeczyść ccleanerem i zainstaluj jeszcze raz sterownik i program
jak ekran gaśnie to najczęsciej zmienia rozdzielczość ;p
 

suprark
komentarz
komentarz (edytowane)

Wielokrotnie czyściłem i reinstalowałem sterowniki. Teraz właśnie robię formata dla pewności ale wątpię żeby coś to dało

Ekran nie zmienia rozdzielczości po prostu gaśnie i się zapala, może jak skończy się win instalować to nagram to kamerką ;)

 

 

A i monitor nie siadł ponieważ normalnie chodzi gdy nie są zainstalowane sterowniki zaczyna to się dziać po zainstalowaniu amd catalyst (dokładnie po zaznaczeniu w instalatorze ,,zainstaluj sterownik ekranu'')


Tak więc zrobiłem formata i tak jak myślałem nic to nie dało.

Nagranie z przed instalacji sterowników: https://www.youtube.com/watch?v=Km8jUGfIuRY&feature=youtu.be

 

Zainstalowałem najpierw sterownik RAID a następnie do grafiki 

Po zainstalowaniu: https://www.youtube.com/watch?v=9k2Q7ui29pY&feature=youtu.be

Gość
komentarz
komentarz

A i monitor nie siadł ponieważ normalnie chodzi gdy nie są zainstalowane sterowniki zaczyna to się dziać po zainstalowaniu amd catalyst (dokładnie po zaznaczeniu w instalatorze ,,zainstaluj sterownik ekranu'')


więc na pewno karta graficzna, wydaje mnie się ze.. instalując sterownik grafika działa na "pełnych obrotach" czyli jest duża rozdzielczość, i działające technologie jakieś.. skoro grafika się nie przegrzewa to raczej chipset jest uszkodzony.
w skrócie - sterowniki wymuszają dobry obraz ale grafika nie daje rady bo "coś" jej wadzi ;p

w ostateczności może to być wina plyty głównej lub zasialcza, aby się upewnić trzeba tą grafike wsadzić do innego kompa.
suprark
komentarz
komentarz (edytowane)

Znaczy się ta grafika jest zintegrowana więc najwyżej mogę jedynie zasilacz inny sprawdzić (nie mam do żadnego innego dostępu).

 

Myślicie że to może być wina zasilacza? Spodziewał bym się innych objawów jak wyłączanie się komputera a tu po prostu gaśnie i zapala się ekran bez spadków wydajności.

 

Lecz może faktycznie to wina jego pamiętam że parę lat do tyłu miałem identyczny problem na starszej płycie klasy AM2 ( miałem ten sam zasilacz co mam dzisiaj) i również było to samo po wgraniu catalista.

Pamiętam że zrozpaczony zacząłem próbować wszystkiego i wgrałem jakieś sterowniki które nie powinny działać, chyba od nVidia i o dziwo sprawnie wszystko działało, chociaż grafika to była również jakiś amd Radeon 


Dobra to nie wina zasilacza tylko na 100% sterowników, lecz co ja mam z tym zrobić?

Zgłaszać na gwarancje że sterowniki nie działają? 

Próbowałem również zmodyfikowanych sterowników z różnych stron i to samo;(

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Wielokrotnie czyściłem i reinstalowałem sterowniki. Teraz właśnie robię formata dla pewności

ta wypowiedź powinna wykluczyć winę oprogramowania ;p

ok, sterowniki od grafiki to trzeba zainstalować jakąś starszą wersję sterownika jak nie będzie działać i masz pewność że to grafika to możliwe ze jest uszkodzona.
jak instalujesz sterowniki z oficjalnej strony czy jakiś program?

  • 1 miesiąc później...
suprark
komentarz
komentarz

Tak więc zaniosłem płytę główną na gwarancje z przekonaniem że to jej wina przyszła całkowicie nowa i po zamontowaniu to samo.

Tak więc zabrałem cały komputer do informatyka żeby sprawdził że to na pewno nie pozostałe komponenty nie powodują problemu. Posprawdzał na innym sprzęcie, stwierdzi że to chyba wina procesora. Zaniosłem go na gwarancje stwierdzili że faktycznie jest coś nie tak wysłali nowy procesor. Po odpaleniu niby chodzi wszystko ok aż tu nagle znów migło. Mruga w rożnych odstępach czasowych w zależności od stopnia obciążenia komputera np. przy czytaniu artykułów jest to gdzieś 10 mignięć na 10 minut, a przy graniu w grę potrafi tylko mrugnąć 1 na godzinę.

 

Nie wiem już co mam z tym robić znowu zanosić na gwarancje? Czy to możliwe że po raz drugi otrzymałem wadliwy sprzęt?

 

Próbowałem różnych wersji sterowników od najnowszych do najstarszych.

Instalowałem je z płyty dołączonej do płyty głównej, ze strony producenta i starsze ich wersje ze wszelakich stron.

Na tych nowszych jak by częściej ekran gasł i również próbowałem różnych systemów win 8 7 xp w wersjach 64 32 bit 

 

A i chciałem jeszcze dodać że wydajność też nie powala wiem że nie powinienem się wiele spodziewać od zintegrowanej karty ale miałem nadzieje że na minimalnych ustawieniach uciągnie mi lola w 60fps a tu niestabilne 30

Gość
komentarz
komentarz

Zresetuj bios 

suprark
komentarz
komentarz (edytowane)

Zresetowałem, nie pomogło;(

Gość
komentarz
komentarz

ok, czyli to nie płyta główna i jak narazie winowają jest procesor

no to jeszcze do sprawdzenia jest ram i zasialcz
nie ma innej opcji jak podmianka.
odłącz wszystko (zostaw tylko zasialcz>płyta>procesor>ram)
1. zasilacz - podmien zasilacz i zobacz czy nie miga.
2. ram - podmień ram i zobacz czy nie miga
jezeli zasilacz i ram okaże się ok to zostaje płyta albo procesor ;)
albo przysłali znowu jebniętą płyte albo procesor.. może tez tak byc ze ta płyta psuje procki xD
 

  • 3 lata później...
SHOGUM
komentarz
komentarz

też miałem ten problem ale przed chwilą rozwiązałem 

trzeba wejść w panel sterowania wybrać kartę graficzną  

wejść w zakładkę sterowniki i przywrócić ustawienia sterownika 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.