Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Jak usunąć Topic torch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pozytywna

Pozytywna
  • Użytkownik
  • 22 postów
0
Neutralny

Napisano 22 luty 2014 - 19:01

Ciągle wyświetlają mi się reklamy Topic torch jak to usunąć ?

Proszę o pomoc

• 0

#2 OFFLINE   Youki

Youki
  • Moderator
  • 41322 postów
6504
Znakomity
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Dębica

Napisano 22 luty 2014 - 19:03

Przynajmniej bez logów OTL cięzko będzie komuś Ci pomóc : http://www.forumpc.p...ów-systemowych/

• 0

Kupujesz nowy komputer?! Jakie sztuczki stosują nieuczciwi sprzedawcy? Zobacz na co warto zwrócić uwagę: www.stopgotowcom.pli w przyszłości nie żałować

#3 OFFLINE   Pozytywna

Pozytywna
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów
0
Neutralny

Napisano 22 luty 2014 - 20:02

Nie mam pojęcia czy dobrze wyszło robiłam kilka razy niby w linku pisało że ma wyjść "OTL.txt oraz Extras.txt" tak wyszło na początku ale nie miałam oznaczonego tak jak tam to usunęłam potem zrobiłam tak jak tam i już nie wyskoczyło szczerze nie mam pojęcia o co chodzi a jak zrobiłam tak samo jak na początku to już nie wyświetla się Extras, nie mam pojęcia teraz czy mam zaznaczać to infekcja LOP i Purity oraz to "wszyscy użytkownicy ? Co zrobić by wyskoczyło razem z tym Extras ?

Zrobiłam otl, ale nie mam pojęcia czy dobrze gdyż nie wyskoczył również Extras

Zaznaczyłam tylko "wszyscy użytkownicy" niczego innego nie zmieniłam, czy dobrze ?

Log do sprawdzenia

Użytkownik Natsuki Kuga edytował ten post 22 luty 2014 - 21:28

• 0

#4 OFFLINE   Natsuki Kuga

Natsuki Kuga
  • Moderator
  • 1779 postów
290
Znakomity

Napisano 22 luty 2014 - 21:29

Log jest wykonany poprawnie, ale to jest już piąte uruchomienie - kiedy wykonałaś pierwszy log?

Extras utworzy się, jeśli zaznaczysz pole Rejestr dodatkowy na filtrowanie.

• 0

Dlaczego nie warto korzystać z programów firmy IOBit: http://shanegowland....-sucky-company/

Nie zawsze mogę mieć czas, aby udzielić pomocy. Nie odpisuję w Twoim temacie dłużej niż 72h? Napisz do mnie PW.

#5 OFFLINE   Pozytywna

Pozytywna
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów
0
Neutralny

Napisano 22 luty 2014 - 22:06

Pierwszy log zrobiłam kilkanaście minut przed tym robiłam kilka, bo nie wiedziałam o co chodzi , pierwszy raz robiłam log przepraszam

Więc czy wystarczy wejść w about:config i niektóre rzeczy modyfikować ? widzę, że zaś mi się tam babylon się pogrubił czy da się te wszystkie rzeczy usunac jakoś ?

Znalazłam przy okazji Extras jak robiłam może się też przyda :

Spoiler

Użytkownik Pozytywna edytował ten post 22 luty 2014 - 22:30

• 0

#6 OFFLINE   Natsuki Kuga

Natsuki Kuga
  • Moderator
  • 1779 postów
290
Znakomity

Napisano 23 luty 2014 - 09:02

Więc czy wystarczy wejść w about:config i niektóre rzeczy modyfikować ?

Niby można, tylko dwa zastrzeżenia:

- Musisz wiedzieć, co robisz, bo jak zmodyfikujesz złe wartości może to się skończyć niestabilnym działaniem przeglądarki

- Usunięte wpisy mogą powrócić, jeśli infekcja jest aktywna

czy da się te wszystkie rzeczy usunac jakoś ?

Pewnie, niżej podaję instrukcje:

1. Odinstaluj poprzez Dodaj/usuń programy: Java™ 6 Update 20, Java Auto Updater, McAfee Security Scan Plus, Norton Security Scan (te skanery są zupełnie niepotrzebne, masz już avasta i on wystarczy)

2. Sprawdź w przeglądarkach, czy posiadasz wymienione dodatki, jeśli są, odinstaluj: IB Updater, Babylon, MyStart Search, McAfee Security Scanner, AVG Secure Search

3. Wykonaj ten skrypt w OTL (instrukcja: http://www.forumpc.p...h/#entry1683607 ):

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-2189539843-2385702206-1642891728-1000\..\SearchScopes\{CFF4DB9B-135F-47c0-9269-B4C6572FD61A}: "URL" = http://mystart.incre...h={searchTerms}
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Firefox\Extensions\\{336D0C35-8A85-403a-B9D2-65C292C39087}: C:\Program Files\IB Updater\Firefox
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Firefox\Extensions\\ocr@babylon.com: C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\Utils\ocr@babylon.com
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Firefox\Extensions\\{FE1DEEEA-DB6D-44b8-83F0-34FC0F9D1052}: C:\Program Files\IB Updater\Firefox
[2013-10-21 14:16:23 | 000,002,115 | ---- | M] () -- C:\Users\User\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\1e47x1p8.default\searchplugins\MyStart Search.xml
CHR - plugin: McAfee Security Scanner + (Enabled) = C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.0.318\npMcAfeeMss.dll
CHR - Extension: McAfee Security Scan+ = C:\Users\User\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bopakagnckmlgajfccecajhnimjiiedh\3.8.141.12_0\
O2 - BHO: (MSS+ Identifier) - {0E8A89AD-95D7-40EB-8D9D-083EF7066A01} - C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.8.141\McAfeeMSS_IE.dll (McAfee, Inc.)
O2 - BHO: (FindRight) - {2c774641-5504-46a8-b63f-6715ae3fe376} - C:\Program Files\FindRight\FindRightBHO.dll (FindRight)
O4 - HKLM..\Run: [Babylon Client] C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\Babylon.exe -AutoStart File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-2189539843-2385702206-1642891728-1000..\Run: [AdobeBridge]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-2189539843-2385702206-1642891728-1003..\Run: [AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP] "C:\Program Files\AVG Secure Search\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP.exe"  /PROMPT /CMPID=JUNE2013_HP File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-2189539843-2385702206-1642891728-1003..\Run: [AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB] "C:\Program Files\AVG Secure Search\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB.exe"  /PROMPT /CMPID=JUNE2013_TB File not found
O8 - Extra context menu item: Translate this web page with Babylon - res://C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/ActionTU.htm File not found
O8 - Extra context menu item: Translate with Babylon - res://C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/Action.htm File not found
O9 - Extra Button: Translate this web page with Babylon - {F72841F0-4EF1-4df5-BCE5-B3AC8ACF5478} - res://C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/ActionTU.htm File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : Translate this web page with Babylon - {F72841F0-4EF1-4df5-BCE5-B3AC8ACF5478} - res://C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/ActionTU.htm File not found

:Files
C:\Program Files\FindRight
C:\Program Files\McAfee Security Scan
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\McAfee Security Scan Plus
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Norton Security Scan
C:\Program Files\Norton Security Scan
C:\Windows\tasks\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB_rmv.job
C:\Windows\tasks\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP_rmv.job
C:\Users\Public\Desktop\McAfee Security Scan Plus.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\McAfee Security Scan Plus.lnk
C:\Users\Public\Desktop\Norton Security Scan.LNK
C:\Windows\tasks\Norton Security Scan for User.job
C:\Program Files\Babylon
C:\Program Files\AVG Secure Search

:Services
Util FindRight
Update FindRight
McComponentHostService

:Commands
[resethosts]

5. Użyj AdwCleaner z opcji Usuń. Pokaż raport.

6. Zainstaluj Java 7 Update 51: http://download.orac...indows-i586.exe

7. Pokaż nowe logi z OTL + log z Gmer.

• 0

Dlaczego nie warto korzystać z programów firmy IOBit: http://shanegowland....-sucky-company/

Nie zawsze mogę mieć czas, aby udzielić pomocy. Nie odpisuję w Twoim temacie dłużej niż 72h? Napisz do mnie PW.

#7 OFFLINE   Pozytywna

Pozytywna
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów
0
Neutralny

Napisano 09 marzec 2014 - 16:16

Witam ponownie.

Wykonałam polecenia

1. Usunęłam programy które zaleciłeś, ale nie miałam czegoś takiego jak "Java Auto Updater"

2. W dodatkach nie miałam nic, dawniej temu miałam to pousuwałam właśnie Mystart, avg itp.

3.

Spoiler

4. Adwcleaner

Wcisnęłam szukaj i zrobiłam log, nie wiem czy wszystkie zaznaczone usunąć ?

Spoiler

5. Jak wcisnęłam ten link do pobierania Javy 7 wyskoczyło mi coś takiego

"

Spoiler

Co powinnam zrobić ?

Nie zrobiłam jeszcze:

nowe logów z OTL + log z Gmer gdyż wolę żebyś pierwsze sprawdził co jest z tymi wcześniejszymi punktami i czy mogę już to zrobić

"

spacer.gif                          

• 0

#8 OFFLINE   Natsuki Kuga

Natsuki Kuga
  • Moderator
  • 1779 postów
290
Znakomity

Napisano 09 marzec 2014 - 22:13

Punkt 3 - do powtórki - miałaś wkleić ten skrypt i kliknąć Wykonaj skrypt, a nie Skanuj. ;)

4. Adwcleaner Wcisnęłam szukaj i zrobiłam log, nie wiem czy wszystkie zaznaczone usunąć ?

Tak, usuń.

5. Jak wcisnęłam ten link do pobierania Javy 7 wyskoczyło mi coś takiego "

In order to download products from Oracle Technology Network you must agree to the OTN license terms.

Musisz zaakceptować licencję, inaczej nie pobierzesz Javy: http://www.oracle.co...ds-1880261.html (wybierz opcję odpowiednią dla swojego systemu - Windows x86)

Po zrobieniu tego wyżej możesz pokazać zestaw nowych logów.

• 0

#9 OFFLINE   Pozytywna

Pozytywna
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów
0
Neutralny

Napisano 10 marzec 2014 - 14:51

Ok usunęłam to z Adwcleaner.

Przepraszam za wcześniejszy błąd

Tutaj jest wykonany skrypt :)

Spoiler

Zainstalowałam już jave

Nowe logi z otl :

Spoiler

oraz Gmer

Log do sprawdzenia

Mam nadzieje, że wykonałam wszystko dobrze :)

• 0

#10 OFFLINE   Natsuki Kuga

Natsuki Kuga
  • Moderator
  • 1779 postów
290
Znakomity

Napisano 10 marzec 2014 - 20:33

Ok, powiedz mi, jak teraz wygląda sytuacja? Czy nadal coś wyskakuje?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)