x-kom hosting

Brak obrazu na nowej karcie (GTX 770) Na innym kompie ok.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Zawisza_Zly
utworzono
utworzono
Witam.
 
Mam problem z uruchomieniem komputera. Komputer wstaje, odtwarzają się dźwięki ale nie ma obrazu. Monitor nie raportuje "no signal" lecz nic nie wyświetla z obu portów DVI grafiki.
 
A wszystko zaczeło się tak:
 
Niedawno zakupiłem sobie nową kartę graficzną do mojego komputera. W pierwszej kolejności wymieniłem mojego Radeona HD6950 od HISa na Radeon R9 280x. Wszystko działało bez problemu. Zdecydowałem się jednak ostatecznie na GTX 770 od Gigabyte z OC,4GB , chłodzony windforce 3. Wpinam go do płyty głównej, podłączam 8-pin z zasilacza bezpośrednio a drugą 8-pin z molexów. Komputer wstaje normalnie, wiatraki się kręcą, winda wstaje ale na ekranie brak sygnału. Testowałem z drugim monitorem i nic. Podłączam HISa i śmiga. Odniosłem do sprzedawcy, on podpina i wszystko ok. 
 
Załamany wracam z ostatnim pomysłem - Update biosu. Podniosłem UEFI do najwyższej wersji w mojej Asus P8P67 rev 1.02 i nadal nic.
 
Ma ktoś może jakiś pomysł czemu sprawna karta akurat wybiórczo olewa mój zestaw? 
 
Dla ścisłości dodaję moją konfiguracje:
intel i5 2500K (chłodzenie alternatywne bez OC), 4 kości od kingstona (razem 12GB) Memtest ok. Zasilacz OCZ 600W. Płyta Asus P8P67 rev 1.02. System bootuje z SSD od kingstona. Na HIS radeon HD6950 hula polkę. 

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

Zaktualizuj bios pł głównej a jak nic to podmień zasilacz na 2x8 pin


Sprawdz też na 2 złaczu pci-e

  • Dobra wypowiedź 1
Zawisza_Zly
komentarz
komentarz (edytowane)
Zaktualizuj bios pł głównej

 

Patrz:

 

 

 

Załamany wracam z ostatnim pomysłem - Update biosu. Podniosłem UEFI do najwyższej wersji w mojej Asus P8P67 rev 1.02 i nadal nic.

 

Próbowałem kilku konfiguracji zasilania. Z zasilacza mam dwa sloty rezerwowane na PCIe jeden na 6+2 piny i jeden na 6 pinów. Wypróbowałem takie konfiguracje: 

6+2 i 8 z molexów (i odwrotnie), 2x 8 z molexów. Nie mogę namierzyć przejściówki z 6 na 8 pinów ale wiem że u sprzedawcy karta wstała na samych molexach ze słabszego zasilacza (marki fiku miku).

 

Testowałem też sam zasilacz w serwisie. Napięcie na wszystkich szczotkach i końcówkach w normie. Zasilacz jest modularny i część modułów się pogubiła przy przeprowadzce, ale mam oprócz wspomnianej konfiguracji PCIe jeszcze sloty na 4 molexy. 

Warto pamiętać, że Asus Radeon R9 280x ruszył mimo braku 150W mocy (wymagał 750W) i działał stabilnie we wszystkich znanych mi benchmarkach.

 

Jak wrócę do domu to sprawdzę jak na drugim slocie. Dzięki :D

Edytowane przez Zawisza_Zly
Gość
komentarz
komentarz

Warto pamiętać, że Asus Radeon R9 280x ruszył mimo braku 150W mocy (wymagał 750W) i działał stabilnie we wszystkich znanych mi benchmarkach.

R9 280x  wystarcz dobry  450W zasilacz


ale mam oprócz wspomnianej konfiguracji PCIe jeszcze sloty na 4 molexy.

Ale nie są do tego przeznaczone

Zawisza_Zly
komentarz
komentarz

R9 280x  wystarcz dobry  450W zasilacz


 

 

Ale nie są do tego przeznaczone

 

Producent do karty dołączył dwie przejściówki do molexów na 8pin więc domyślam się, że zakładał taki profil. U sprzedawcy wstał na czterech molexach. Pozatym gdyby miał za mało prądu to komp by nie zbootował tylko zatrzymał na informacji o niedoborze. Że już nie wspomnę, że speaker płyty obudziłby umarłego.

Gość
komentarz
komentarz

Ale producent zasilacza moze nie zakładać tego profilu

  • Dobra wypowiedź 1
Zawisza_Zly
komentarz
komentarz

Udało mi się rozwiązać problem i zdiagnozować usterkę. 

W jakiś magiczny sposób padł mi port PCIe w taki sposób, że radeony działają a nvidie nie. Na drugim slocie karta śmiga. Przyznaje, że sam bym nie wpadł, dzięki AGENT X!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.