x-kom hosting

[Pomocy] Nie działa nowy RAM?

Gość
komentarz
komentarz

W pierwsze dwa sloty dwie kości po 4 GB, w dwa kolejne sloty dwie stare kości po 2 GB.

To daj jeszsze nowe w 1 i3 a stare w 2 i 4 .Może byc tak ze pamieci dwustronne czy coś i nie abla z 1 stonnymi ale moze jak ci sie uda wgrać najnowszy bios to bedzie ok


Ciekawe, bo zrobiłam tak, że tylko włożyłam jedna kość 4 GB i komputer uruchomił się,

Reset biosu robiłaś?


Stare/nowe  1.5/1.65V


?

Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

@ luke8 -TAK!

 

@ AGENT X - nie zrobiłam reset biosu. Na starych WAT po 1,5 na każda kość, na nowych tak samo.

Edytowane przez Dorothy
Gość
komentarz
komentarz

AGENT X - nie zrobiłam reset biosu.

To zrób .Powkładaj wszystkie ram  i znajdz zworke ccmos .Na odł pradzie przełóż za włacz na 20s  i wyłacz i przełoż ponownie

JaniXX127
komentarz
komentarz

Spróbuj pozamieniać miejsca, jak masz dual np. w 1 i 3 slocie, to daj kość z 1 do 3, a z 3 do 1.

Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

To zrób .Powkładaj wszystkie ram  i znajdz zworke ccmos .Na odł pradzie przełóż za włacz na 20s  i wyłacz i przełoż ponownie

 

Rozumiem to po mojemu tak.

 

Wyłączyć kabel zasilający z kontaktu. OK. Włożyć mam wszystkie ramy. Ok. Potem znaleźć "zworke ccmos" (zaznaczone dwa małe pręciki na fotce,).Ok. Na wyłączonym prądzie...

 

...i dale nie zrozumiałam co mam zrobić? :)

Edytowane przez Dorothy
Dorothy
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno, doczytałam...

 

ze należy ta baterie przed tym "spięciem" wyciągnąć - tak :??:

 

 

Ok., cos mi net zanika, w takim razie zajmie się tymi ramami z rana...papa.... i dziękuje za dzisiejsza pomoc :)

Gość
komentarz
komentarz

ze należy ta baterie przed tym "spięciem" wyciągnąć - tak :??:

Nie wystarczy to

Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

Odłączyłam zasilanie, włożyłam nowe kości ram w slot nr 1 i 3.... śrubokrętem delikatnie wyjęłam baterie od zasilania biosu....po około 1 minucie włożyłam baterie, podłączyłam kabel zasilający.... i komputer uruchomiłam.....pojawił się czarny obraz na monitorze i wiatraki od wentylatorów bardzo szybko chodziły. Nie działa :(

 

Wyłączyłam komputer, odłączyłam kabel zasilający, wyłajam baterie od biosu, wyjęłam nowe ramy i włożyłam w te same miejsca stare ramy.... włożyłam baterie od biosu, podłączyłam zasilający kabel.... uruchomiłam komputer.... pojawił się bios i jakby się ustawienia automatycznie ustawiały.... potem uruchamia się Win 8. Komputer na starych ram działa. :)

 

Wnioskuje, że bios się zresetował.

 

Aktualizacja posta:


Był u mnie kolega i zasugerował, abym zaktualizowała bios. Obecnie mam Win 8.1 i podczas aktualizacji nawet z pendrive nie da rady tego wykonać, ponieważ aktualizacja biosu jest dla Win 7 Home Premium x64 (taki był system fabryczny, jak kupiłam PC).

 

Zadecydowałam, że sformatuje komputer do wersji Win 7 i zaktualizuje bios. Mam nadzieje, że to pomoże. :)

Edytowane przez Dorothy
  • 2 tygodnie później...
Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

No i wielka "du*pa", po wielu bojach, wsparciu technicznym od firmy HP nie udało się zainstalować nowych ram'ów.

Przyczynę support HP podał taką, że zdarzały im się sytuacje, ... produkty (np. ram) innych producentów niż HP nie działały z ich komputerami, nawet gdy były zachowane standardy parametrów ram (np. DDR3, 1333 MHz, CL9)

 

:(

 

Edit.: godz. 18.30

 

Pozostaje mi odsprzedać moje nowe ram'y.

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-blue-khx1333c9d3b1k2-8g-363447/

Ram jest 100% sprawny, oryginalne opakowanie, kupione były 2014-02-13 w morele.net za 308 zł

Mogę odsprzedać bezpośrednio za 220 zł + koszt wysyłki około 8 zł listem poleconym priorytetowym. Jezeli ktoś sobie życzy, mogę również wystawić na allegro, ale wtedy koszty wystawienia i prowizje to ze 30 zł... więc cena była by 250 zł.

 

Dlaczego tak tanio, bo mi bardzo na czasie zależy...mam dużo pracy i chce kupić nowe firmy Goodram (te działają na moim HP - było testowane w sklepie komputerowym)

 

Gdyby ktoś był zainteresowany tymi modelami ram, czekam na ofertę na priv. :)

 

Naprawdę gema okazja, 88 zł zaoszczędzacie! ;)

Edytowane przez Dorothy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.