x-kom hosting

[Pomocy] Nie działa nowy RAM?

Dorothy
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam szanownych kolegów i koleżanki,

 

Marka PC: HP Elite 7100 MT

System: Windows 8.1.

Płyta główna: MSI 2A9Ch

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2X4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blue (KHX1333C9D3B1K2/8G)

Zasilacz: 300 WAT

 

Włączam komputer, a tu zamiast loga systemu pokazuje się czarny obraz i po chwili komputer restartuje się.

 

 

Jestem w rozpaczy, bo normalnie nie mogę pracować. Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Dziękuję,

Dorota

 

 

P.S. Jeżeli gdzieś się temat powtórzył, to przepraszam administratora. Szukałam po różnych forach, googlowałam i nie mogłam znaleźć rozwiązania na mój problem.

Edytowane przez Dorothy

Youki
komentarz
komentarz

Reszta konfiguracji tego PC z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza to ?

Adrian93
komentarz
komentarz

Jak wlozyles ramy ??

JaniXX127
komentarz
komentarz

Zamień ram miejscami, często pomaga.

lukee8
komentarz
komentarz

Komputer nie wydaje zadnych odgłosów "pikania"?

Gość
komentarz
komentarz

Włączam komputer, a tu zamiast loga systemu pokazuje się czarny obraz i po chwili komputer restartuje się.

Oprócz ramu równie dobrze uszkodzony soft

Adrian93
komentarz
komentarz

A jesli nie pomoze to wloz ramy pierwsza kosc do pierwszego slotu a druga kosc do 3 slotu ( czyli Kolorem) niebieski lub bialy

Gość
komentarz
komentarz

Lub zresetuj bios np :)

Dorothy
komentarz
komentarz

ok. dane poprawione :)

Adrian93
komentarz
komentarz

I jak ? dziala

Gość
komentarz
komentarz

Jakieś błedy w opisie .4 banki 2 wolne .

Ilośc zainstalowanej pamieci 3GB?

Strafikitator sie nie adjustuje :E

 

Moze zrób upgrade do najnoszego biosu pł główej

Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

Oj, jak szybko padły odpowiedzi. Dodam jeszcze kilka informacji.

 

Komputer ma 4 sloty na RAM. Do tej pory użyłwałam oryginalnych, które byłby w komputerze jak go kupiłam 2x 2 GB RAM i normalnie działają.

 

Ze względu na używanie różnych wymagających programów, kupiłam nowe 2x4 GB RAM

 

Kombinowałam jak mogłam. Bawiłam się ze zmianą slotów ... i nic. Ciekawe, bo zrobiłam tak, że tylko włożyłam jedna kość 4 GB i komputer uruchomił się, ale podczas ładowania systemu jakby się zawiesił.

 

Mówicie, że aktualizacja biosu pomoże? Nigdy tego nie robiłam, mam nadzieję... że łatwo to zrobić. :)

 

Jak kupowałam komputer, to miał system Windows 7 Home Premium 64 bit, teraz mam zaktualizowany do Win 8.1 Pro

 

Ostatni bios jaki znalazłam, jest dla Windows 7 Home Premium 64 bit z dnia 22 kwietnia 2011 roku. Czy bios zaktualizować, jak mam teraz Windows 8.1 Pro?

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=4132190&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3DswEnvOID%253D4058%257CswLang%253D%257Caction%253DlistDriver&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken#BIOS

Edytowane przez Dorothy
Gość
komentarz
komentarz

Czy bios zaktualizować

Tak  afudos lub jak jest w biosie funkcja flash (1 z ostatnich)

Dorothy
komentarz
komentarz

Pobrałam najnowszy bios. Wyłączyłam wszystkie programy na pc i uruchomiłam instalkę. Pojawił się komunikat o podaniu jakiegoś klucza?

 

 

lukee8
komentarz
komentarz

hahahahhaha Sorki nie mogłem.

Jest napisane "Wcisnij dowolny klawisz"

Dorothy
komentarz
komentarz

No to nacisnęłam i okienka znikły..... nic sie nie dzieje!?

 

Nie znam angielskiego, już zmęczona jestem i chyba sobie źle tłumaczem google przetłumaczyłam...hihi :)

Gość
komentarz
komentarz

hahahahhaha Sorki nie mogłem.

Nic smiesznego .

 

http://www.roflphoto.com/images/50a9547eafa96f1c3f000259.jpg

To jest smieszne


No to nacisnęłam i okienka znikły..... nic sie nie dzieje!?

I co bios nowy?


już zmęczona jestem

To uwazaj ,Nie wiem co tam robisz ale  jak coś pójdzie zle to do kosza

Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie nic :(

 

Zrestartowałam komputer i dalej jest ten sam stary bios. :(

Edytowane przez Dorothy
Gość
komentarz
komentarz

Bo to pewnie było do innego systemu czy coś :)

Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

Oj, nie mów mi nawet takich rzeczy. :(

 

Dwa dni temu sformatowałam Win 7 + aktualizacje, do Win 8 + aktualizacje, potem do Win 8.1 + aktualizacje .... trwało to cały dnia. Do tego powygrywanie wszystkich programów, które na co dzień używam.... i kolejne pół dnia.

 

Jakbym na 1 mln procent była pewna, ze pomoże aktualizacja biosu, zrobiłabym jeszcze raz. Ale jak nie pomoże...

 

Ach te moje nowe ramy....

 

<myśli>

Edytowane przez Dorothy
Gość
komentarz
komentarz

Daj link z tym biosem i do innych systemow co znalazłaś a upgrade zostaw do jutra najlepiej

Dorothy
komentarz
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurde nie wiem .Ja to od 2008 instalowałem z biosu a to musi być plik *rom ,to samo chyba z dosa to przez afudos ( musisz botowalny pendrive albo dyskietka np )

Ostatnio też z windowsa to plik exe jak tu .

A próbowałaś dać te kości nowe w 1 dwa sloty a stare w 3 i 4?

Edytowane przez AGENT X
Dorothy
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, zrobiłam.

 

W pierwsze dwa sloty dwie kości po 4 GB, w dwa kolejne sloty dwie stare kości po 2 GB.

 

Na komputerze pojawił się czarny obraz (nie uruchomił się windows), a wiatraki na pełnych obrotach bez ustanku chodziły (tak ze słyszenia). :)

 

Kurcze....trudna sprawa, a myślałam, że kupiłam odpowiedni RAM i wszystko będzie działać. Na dodatek wydałam wszystkie pieniądze i nie mam na nawet serwis. Dodatkowo muszę pracować, a bez 8 GB RAM naprawdę ciężko komputer chodzi. :(

Edytowane przez Dorothy
lukee8
komentarz
komentarz

Napewno poprawnie montujesz ram?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.