x-kom hosting

Wybór drukarki z jak najtańszym tuszem

hudy
utworzono
utworzono

Witam.Z racji tego że drukarka bedzie bardzo intentswnie eksploatowana potrzebuje jakąś niedrogą drukarkę która bedzie miała jak najtańsze zamienniki jeśli chodzi o tusz.Patrzyłem na drukarki Brother jednak  te najhtańsze ok 300zł nie mają tanich zamienników a za drukarkę która ma tani tusz np za 2-3zł na allegro trzeba dać ponad 400zł... Czy ktos może cos podpowiedzieć w tym temacie.

exportez
komentarz
komentarz

tańszych wkładów od 1,50zł/szt nie znajdziesz no chyba że druk mono w laserach

hudy
komentarz
komentarz

Nie musi być aż tak tanio ale nie za bardzo widzi mi się kupowanie drukarki gdzie tusz będzie kosztował kilkadziesiat zł.Siostra ma drukarke brother i tusz tam kosztuje (zamiennik) ok 4-5zł.Nawet na alledrogo za 40zł można kupić komplet 10 tuszy więc wychodzi jeden za 2zł.O taka drukarkę mi chodzi.Niestety ona dała za swoja ponad 400zł a to troche za dużo dla mnie.

exportez
komentarz
komentarz

przy drukarkach kolego jest zasada tani zakup droga eksploatacja i odwrotnie

majmetro
komentarz
komentarz

Szukaj wśród Brotherów. Mamy w pracy taki fajny model, jak będę to spiszę i Ci napiszę...

Baikal
komentarz
komentarz (edytowane)

postawił bym na laserowego hp, sam mam starszego 1018 (mono) sporo drukowane było a tonery naprawdę tanie i wydajne (Q2612A) więc polecał bym jakiegoś hp z tymi tuszami jeżeli drukujesz z telefonów tabletów laptopów są też wersje hp z wifi. koszty drukarek ok 300zł koszty tonerów ok 11-13zł (zamienniki) druk 3000stron przy 5% pokryciu czyli 0.004 grosza czy jakoś uśredniając

Edytowane przez Baikal
  • 4 tygodnie później...
Maureliusz
komentarz
komentarz

Zawsze można sprzedawać stare tusze, zawsze dostanie się jakąś zniżkę ;) No i nie zapominaj, że im tańsze zamienniki, tym najprwadopodobniej krótsze życie drukarki.

exportez
komentarz
komentarz

zamienniki a żywotność drukarki nie mają żadnego powiązania, zamienniki w plujkach lubią zasychać przy zastosowaniu nie odpowiedniego tuszu

jeśli dużo drukujesz to tylko laserówka

Maureliusz
komentarz
komentarz

Samo używanie zamienników owszem, nie wpływa, ale bardzo tanie, "badziewne" zamienniki, mogą nabruździć.

exportez
komentarz
komentarz

kolego zamiennik zawsze zostanie zamiennikiem w przeciwieństwie do oryginału, cały dowcip przy zamiennikach polega na napełnianiu ich tuszami najtńszymi z reguły nie dedykowanymi

  • 1 miesiąc później...
fikusik
komentarz
komentarz

przy dobrych zamiennikach nie ma się martwić o to, że zniszcząd rukarkę jesli chcemy taniego wydruku w domowych warunkach to polecam zamienniki bo to najlepsze rozwiązanie ponieważ są sporo tańsze a do tego dobrze drukują.

exportez
komentarz
komentarz

@fikusik a przy małej ilości wydruków zasychają

  • 1 miesiąc później...
fikusik
komentarz
komentarz

miałes takie doświadczenia? jakich zamienników używałeś które Ci zaschły?

exportez
komentarz
komentarz

kupowałem tusz i nabijałem samemu, wszystko ładnie pięknie ale po około miesiącu nie drukowania zoonk :(

fikusik
komentarz
komentarz

a jakiej firmy zamienniki kupiłeś, dostałeś na nie gwarancję przy zakupie?

relrelww
komentarz
komentarz

też miałem problem z zasychaniem ale jak kupowałem garażowe, to po paru tygodniach zasychały,nigdy nie miałem problemu z Actisami, a sporo na nich ostatnio drukuję. Są z tej niższej półki cenowej, ale jakość dobra

  • 3 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

ja właśnei starams ie nie bawić w jakieś nie znane zamienniki ponieważ może się to nam jedynie odbić czkawką, szkoda ryzykować sprzęt, ja kupuję activ jet i przy zakupie zawsze dostaję na nie gwarancję wiec nie obawiam się, że coś stanie się z moją drukarką.

  • 2 tygodnie później...
WinstonWolf
komentarz
komentarz

różnice w cenie między bez markowymi zamiennikami a tymi lepszymi nie są warte ryzykowania awarii drukarki - lepiej wybrać wspomniane Active Jet z 5-cio letnia gwarancją lub nieco tańsze (ale równie wysokiej jakości) Asarto z dożywotnia gwarancją i przy ew. uszkodzeniu drukarki wymianie lub naprawie sprzętu

majmetro
komentarz
komentarz

U nas w firmie mamy dwie drukarki HP 1018, które są w niej odkąd pamiętam. Tyle rzeczy które one wydrukowały to jakaś masakra :) NIe do zajechania. Obecnie już się ich nie produkuje, ale równie dobrym sprzętem i następcą 1018 jest HP 1102 czyli ta tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/957816

Dostępna jest za niecałe 300 zł, a toner na około 2 tys stron to koszt około 30 zł. Czyli tanizna.

  • 2 miesiące później...
fikusik
komentarz
komentarz

ja ma właśnie activ jety których używam od lat, gwarancję dostaję, ale nie przy wszystkich zamiennikach można liczyć na gwarancję, wiec warto na to zwracać uwagę przy zakupie.

FatBat_pl
komentarz
komentarz (edytowane)

Akurat Activ Jet są najbardziej popularnymi,kupować jeszcze tansze zamienniki byłoby mi po prostu szkoda,głównie szkoda drukarki i możliwości uszkodzenia głowicy co już nie raz miało miejsce.

Edytowane przez FatBat_pl
fikusik
komentarz
komentarz

po co kupować jeszcze tańsze zamienniki, activjety mają przystępną cenę, poza tym są jednymi z lepszych zamienników jeśli w ogóle mówimy o zamiennikach.

rysiek_mela
komentarz
komentarz

Ja mam drukarkę brother hl-2135w a za tusze brother do niej płacę niecałe 4 dyszki. Najczęściej zamawiam na stronie arsa.pl bo tam mam najtaniej ewentualnie w osiedlowym komputerowym...

boss27
komentarz
komentarz

Widzę, że na tej stronie mają również dostępne zamienniki Asarto w dobrej cenie. To cieszy ponieważ używam tych zamienników od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony.

fikusik
komentarz
komentarz

ja używam activ jetów i też bardzo jestem zadowolona, póki co nie bedę zmieniać ich na żadne inne, bo się dobrze sprawdzają.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.