Sign in to follow this  
Followers 0
CheaTOveR

Jak zrobić formata Win 7

5 posts in this topic

Cześć, ostatnio zauważyłem że dzieją się cuda na moim komputerze ( znika strasznie szybko pamięć chociaż nic nie robię.. ) Poza tym dyski są już strasznie zawalone itd.. Przydało by się to wszystko odświeżyć (formatem.. ). Nie potrafię robić formata, nigdy tego nie robiłem, więc czy ktoś by mógł mi wytłumaczyć, krok po kroku jak to się robi, ale tak po ludzku .. Jestem zielony w sprawach komputera :). Oczywiście posiadam płytkę z oryginalnym windowsem 7 OEM ( nie wiem czy to będzie problem.. ) 

Mam też kilka pytań : Czy jeśli zrobię format to czy bios zainstaluje mi sterowniki od grafy, dźwięku itp. ? Czy po formacie będzie trzeba robić coś szczególnego by poprawnie działał ( instalacja jakichś potrzebnych programów itd. ) czy można już przesiadywać na necie i instalować gry ( oczywiście po zaktualizowaniu sterowników.. ) 

@Edit. Dodam że mam podkręconą karte graficzną i czy po formacie coś by się zmieniło? ( karta to gtx 660TI, podkręcana przez sklep ( bo nie mieli zwykłej.. ) po starcie komputera otwiera mi się program którego nazwy nie pamiętam, ale pokazuje mi się tam temperatura karty, i jak została podkręcona )

Edited by CheaTOveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wkładasz płytkę do napędu restartujesz komputer, zaraz po biosie pokaże ci się taki napis naciśnij dowolny klawisz...

Klikasz np enter,i pokaże ci się takie okienko z windowsem 7, klikasz zainstaluj teraz, i tam ci się pokaże co chcesz sformatować którą partycje możesz oby dwie, możesz jedną np systemową czyli c, to klikasz na nią i tam na dole klikasz formatuj, może ci się nie pokazać taka opcja dlatego tam będziesz miał jeszcze takie coś " pokaż więcej opcji" i klikasz w to i się pokaże formatujesz, co ci pasuje ale ja bym proponował to i to. Potem jak sformatujesz oby dwie, klikasz na partycje C tak jakby zaznaczasz że tam ma być zainstalowany system i bierzesz dalej zaczyna się normalna instalacja to już ogarniesz,  sterowniki ostatnio jak formatowałem sobie też z xp na 7 to mi się same zainstalowały sterowniki do wszystkiego, windows 7 ma już tak że po prostu sam to wszystko pobiera. Myślę że dobrze wytłumaczyłem, najprościej jak umiałem. Pozdrawiam

Edited by gery18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jeśli zrobię format to czy bios zainstaluje mi sterowniki od grafy, dźwięku itp. ?

 

BIOS nie instaluje sterowników. Sam musisz je dodać po instalacji systemu.

 

 

Czy po formacie będzie trzeba robić coś szczególnego by poprawnie działał

 

Wystarczy zainstalować niezbędne sterowniki.

 

 

Dodam że mam podkręconą karte graficzną i czy po formacie coś by się zmieniło?  po starcie komputera otwiera mi się program którego nazwy nie pamiętam, ale pokazuje mi się tam temperatura karty, i jak została podkręcona

 

W takim razie, skoro została podkręcona programowo, to ten OC zostanie anulowany po reinstalacji systemu, tak samo nie będziesz już miał tego programu, dopóki go od nowa nie zainstalujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.