x-kom hosting

[~2000PLN] Tablet uniwersalny (Internet, gry, notatki, muzyka)

Zielonkawy
utworzono
utworzono

Witajcie :). Może niektórzy mnie pamiętają, choć większość (stety czy niestety) pewnie nie.

Może przejdę od razu do rzeczy. Chcę sobie sprawić prezent pod choinkę. Potrzebuję urządzenia do, tak naprawdę wszystkiego - od oglądania filmów, przez gry, na robieniu notatek i zdjęć kończąc. Czyli odpowiednik telefonu, gdzie mogę sprawdzić w podróży strony internetowe, pograć, coś poczytać czy też posłuchać muzyki (moja poczciwa 5130 wszystko to potrafi). Nie interesują mnie smartfony (szkoda mi na nie tyle pieniędzy, bo jeszcze musiałbym dołożyć do takiej S IV, poza tym ciężko mi by było się z nimi zaprzyjaźnić i pilnować, czy to na zajęciach, czy to idąc przez miasto), ani Galaxy Note 3 (jest dla mnie za duży jeśli miałbym go używać jako telefonu).

 

Wydumałem sobie takie coś:

http://allegro.pl/asus-transformer-tf701t-tegra4-32-64gb-gps-st-dok-i3730570010.html

Może krótkie streszczenie jego cech:
[spoiler]

Eee PAD Transformer TF701T
 
Procesor NVIDIA Tegra 4  4 x 1,9 GHz
Wbudowana pamięć 32 GB
2 GB pamięci operacyjnej DDR 3
10 calowy pojemnościowy ekran IPS
Rozdzielczość ekranu 2560x1600
Kamera 5 Mpix (tył), 1,2 Mpix (przód)
Złącze microHDMI, USB 2.0
Obsługa sieci bezprzewodowej WiFi 802.11n
Wbudowany moduł Bluetooth
Wbudowany akcelerometr, żyroskop
Stacja dokująca z klawiaturą
System  Android 4.2 (Jelly Bean)

 
Procesor NVIDIA Tegra 4 (4 rdzenie, 1.90, Cortex A15)
Układ graficzny GeForce ULP
Pamięć RAM 2 GB DDR3
Pamięć wbudowana 32 GB
Ekranu Pojemnościowy, 10-punktowy IPS 10.1" 2560 x 1600
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n ; Bluetooth ; Wbudowany moduł GPS
Bateria Litowo-polimerowa 7820 mAh + 4170 mAh (stacja dokująca)
Zainstalowany system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean
Dołączone oprogramowanie Google Play (Android Market)
Kamera 1.2 Mpix - przód ; 5.0 Mpix - tył
Wymiary: Szerokość 264 mm ; Wysokość 180 mm ; Grubość 8,8 mm
Waga 600 g

[/spoiler]

Jak dla mnie super, marketing działa i ma prawie wszystko czego potrzebuję. Wielki plus za stację dokującą. Czekam na opinię lub być może lepsze propozycje, choć nie wiem czy się znajdą.

 

Sprzęt spod znaku Jabłuszka mnie nie interesuje. Miło by było, gdyby sprzęt można było zakupić w Białymstoku, tak jak wyżej zamieszczona aukcja.

Youki
komentarz
komentarz

Z 3G czy bez ?

System Android tak ?

Zielonkawy
komentarz
komentarz

System Android, bo jakoś Windows 8 mi nie pasuje, a o tym RT (wiem, zabrzmi niefachowo, ale... lub jakimś innym na właśnie urządzenia przenośne) naczytałem się niepochlebnych opinii.

 

3G... Hmmm, a do czego można tego używać na tablecie na chłopski rozum?

 

Dzięki Youki za szybkie zainteresowanie się tematem :).

Youki
komentarz
komentarz

Żeby mieć dostęp do internetu tam gdzie nie ma dostępu do Wi-Fi za pomocą przykładowo sieci komórkowej bądź sieci Aero2.

Przekątna 10.1 lub 9.7 tak ?

Zielonkawy
komentarz
komentarz

Coś w tych granicach. Znalazłem takie bydle, 18.4", ale to już stanowczo nie dla mnie.

 

Tak czułem z tym 3G. Warto by było, gdyby takie urządzenie miało taki bajer (może jest taka wersja tego Eee Pada, zaraz posuzkam), by w trasie pozostać w kontakcie. Tylko rozumiem, że to płatne, jak w komórce?

Youki
komentarz
komentarz

No to ten powyższy ASUS jeśli tablet ma być na Adroidzie powinien być OK.

  • Dobra wypowiedź 1
Zielonkawy
komentarz
komentarz

Czyli tak jak myślałem, nic innego się nie znajdzie. Dzięki Youki  :piwko: . Z Androida chyba nie zrezygnuję, tak więc nie będziemy szukać dalej. Szkoda, że wersji 3G tego modelu nie ma (szukałem, nie znalazłem), ale trudno. Nie można mieć wszystkiego.

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz jakiś powiedzmy "ogarnięty" telefon to możesz sobie z telefonu udostępnić internet. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.