x-kom hosting

Przywracanie systemu Win 7 do stanu fabrycznego bez płyty z oprogramowaniem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: FerqPL ,
FerqPL
utworzono
utworzono

Witam,

 

chciałbym zresetować system Win 7 do stanu fabrycznego. Posiadam oryginalnego Windowsa. Zależy mi na tym, żeby taki został. Problem jest taki, że na początku użytkowania laptopa nie wykonałem kopii zapasowej systemu. I tutaj mam do Was pytanie. Czy jest możliwość wykonania tej operacji w tym momencie, bez piracenia systemu? Jeżeli tak to proszę jakąś mądrzejszą ode mnie osobę o napisanie mi poradnika ;) Z góry dziękuję!

 

PS.W załączniku dodaję specyfikację.

keN.
komentarz
komentarz (edytowane)

Dostałeś płytę instalacyjną Windows? Jeżeli tak to klucz też chyba masz, więc zainstaluj sobie ponownie system :) Kopię zapasową bez piracenia systemu oczywiście możesz wykonać, możesz to zrobić w taki sposób: wejdź w Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Historia plików -> Odzyskiwanie plików systemu Windows 7 -> Konfiguruj tworzenie kopii zapasowej (jeżeli pierwszy raz tak robisz).

Edytowane przez keN.
  • Dobra wypowiedź 1
FerqPL
komentarz
komentarz

W tym rzecz, że razem z komputerem nie dostałem płyty instalacyjnej. Klucz Windowsa 7 mam na naklejce, na spodzie laptopa. Na razie wszedłem w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Odzyskiwanie\Zaawansowane metody odzyskiwania\Kopia zapasowa plików użytkownika. Pojawiła się informacja, że nie wykonałem nigdy żadnej kopii zapasowej. Mam zamiar usunąć wszystko, zostawić sam system. Czy pomijająć tą czynność, dam radę zresetować system bez kopii systemu na płycie?

kopia.png

keN.
komentarz
komentarz

No to zdobądź płytę instalacyjną Windows (jakiś kolega nie ma?) i zainstaluj system ponownie wykorzystując swój klucz.

  • Dobra wypowiedź 1
FerqPL
komentarz
komentarz

Rozumiem, że mój system będzie nadal legalny?

Pan Brox
komentarz
komentarz

Wiem o co mu chodzi. Chodzi mu że na laptopie z Win 7 bez płytkie bo nie dostał chce wgrać odnowa windows. Masz Dysk Recovery?

keN.
komentarz
komentarz (edytowane)
Rozumiem, że mój system będzie nadal legalny?

 

 

Tak, będzie legalny :)

Edytowane przez keN.
  • Dobra wypowiedź 1
FerqPL
komentarz
komentarz

Sorry Pan Brox, ale nie rozumiem co napisałeś w swoim poście  :E. Dysk Recovery posiadam.

marek_ziomek93
komentarz
komentarz

Podaj producenta i model laptopa to Ci powiemy jak wgrac system na nowo z recovery(bedzie taki jak kupowales lapka)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

FerqPL
komentarz
komentarz

HP G62 Notebook, pełna specyfikacja jest w załączniku.

keN.
komentarz
komentarz

Start -> Wszystkie programy -> Recovery Manager -> Recovery Manager. Za pomocą tego możesz przywrócić laptopa do stanu fabrycznego :)

  • Dobra wypowiedź 1
FerqPL
komentarz
komentarz

Bez posiadania systemu na płycie? Czy muszę ją posiadać?

 

PS. Sorry za takie banalne pytania, ale wolę ten komputer zresetować dobrze ;)

keN.
komentarz
komentarz

Nie musisz mieć płyty :)

  • Dobra wypowiedź 1
FerqPL
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki. I jeszcze ostatnie pytanie  :E Czy po przywróceniu systemu będę musiał od nowa sterowniki zainstalować? Jeżeli tak to skąd mam wziąć ich wersje? ;)

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Całkiem świeży system, sterowniki ze strony producentów urządzeń lub strony producenta laptopa.

  • Dobra wypowiedź 1
keN.
komentarz
komentarz

Mycobacterium - no nie wiem ; > Ja mam Recovery i po przywruceniu laptopa do stanu fabrycznego mam sterowniki + programy od producenta. Chyba, że to różnie jest, nie wiem. FerqPL, zobacz po przywruceniu laptopa do stanu fabrycznego czy będziesz miał te sterowniki czy nie. Jeżeli nie i będziesz miał problemy z ich odnalezieniem to napisz w tym dziale nowy temat: https://www.forumpc.pl/forum/12-sterowniki-i-biosy/:)

  • Dobra wypowiedź 1
Mycobacterium
komentarz
komentarz

Dokładnie tak, większość producentów robi recovery wraz z całym śmietnikiem, sterowniki są stare jak świat, wystarczy zerknąć na to co wyprawia ASUS, pomijając tonę instalowanych śmieci, preinstlowane sterowniki powodują tonę różnych problemów.

  • Rekomendowana odpowiedź
FerqPL
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

  • 4 lata później...
Lyokoheros
komentarz
komentarz (edytowane)

Pozwolę sobie odkopać, bo mam podobny problem. 

 

Chciałbym przywrócić sobie fabrycznego (czystego) Windowsa7 

Miałem oryginalnego Windowsa na licencji OEM, komputer stacjonarny. 

Nie mam (nie tworzyłem) żadnych punktów przywracania niestety, nie mogę też znaleźć partycji Recovery, program do odnajdywania partycji widzi tylko jedną małą partycję wielkości 100MB (Boot, patrząc po zawartości), nie mam też już płytki z oryginalnym Windowsem ani za bardzo możliwości zdobycia jakiejkolwiek... gdy próbowałem szukać w funkcjach systemowych narzędzia przywracania fabrycznej wersji systemu/reinstalacji albo przez F9 podczas uruchamiania nic przydatnego nie mogłem znaleźć. 

Znaczy  udało mi się wykorzystać funkcję przywracania systemu z Panelu Sterowania(to o czym FerqPL mówił, też zrobiłem "pomiń", bo kopie zapasową już mam), ale zacięło się przy ekranie na takim jak na załączonej grafice. Nic nie mogłem zrobić, choć miałem kliknąć "dalej >" :(

Druga opcja przywracania przez Panel Sterowania domagała się płytki, której nie mam :(

 

Ścieżka podana przez keN. nie mogłem odnaleźć :( 

 

Aha i na tym samym kompie mam też zainstalowanego Linuksa, na pratycjach wyznaczonych wcześniej z partycji niesystemowej, choć nie wydaje mi się, by to miało znaczenie. 

 

Jest jakiś sposób by rozwiązać ten problem? Bo te reinstalacja jest mi mocno potrzebna, a nie chciałbym sobie piracić systemu... 

 

Funkcją systemową.jpg

Edytowane przez Lyokoheros

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.