x-kom hosting

Dobry Laptop [3500]

Huberto203
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mój komputer stacjonarny jest już dość słaby. Ostatnimi czasy zacząłem składać filmiki z GoPro3 i niestety nie wyrabia przy lepszych jakościach. Potrzebuję coś fajnego ale interesuje mnie laptop, chcę aby to na prawdę był "kombajn" na ładne lata. Zależy mi żeby obsługiwał programy i sobie z nimi świetnie radził np sony vegas i inne, ale też musi być ok podczas korzystania z internetu a od czasu do czasu w jakiejś grze. Jednym słowem musi być uniwersalny. 

 

Myślałem nad takim:

 

http://allegro.pl/laptop-asus-x750jb-i7-4700-16gb-1tb-gt740-2gb-99zl-i3653057304.html

 

Tylko zastanawiam się nad rozdzielczością matrycy, tutaj jest napisane 1600x900 i nie wiem czy nie lepiej było by szukać 1920x1080, niestety nie znam się na kompach kompletnie dlatego piszę do was. Jeśli nie ten to jaki ? O podobnych parametrach ale na przykład z większą rozdzielczością w full HD, zależy mi na większej matrycy.

Podkreślę też że nie mam więcej kasy żeby wydać na komputer. 3,5k to już raczej górna granica chodź jak by było coś o niewielkiej różnicy to prosił bym o podanie propozycji/linków. Nie pogardził bym też białą obudową i matową matrycą  :)

 

Jeszcze chciałbym wiedzieć jakie są różnice np między i7 a i5 bo w mniejszej cenie można wyrwać lapka o podobnych parametrach tylko na i5, ale za to z ekranem 18,4 cala full hd i rozdzielczości 1920x1080 np ten http://allegro.pl/laptop-asus-k95vj-r900vj-i5-3210m-16gb-1tb-gt635m-i3630491584.html lub ten http://allegro.pl/laptop-asus-k95vj-r900vj-i5-3230m-16gb-1tb-gt635m-i3630499004.html . Ja osobiście widzę różnice tylko w cenie bo jak mówiłem nie znam się na tym, proszę o porady

Edytowane przez Youki

Gość
komentarz
komentarz

W tytule dopisz budżet na laptopa

Wielkość znamy czyli minimum 17cali a najlepiej 18cali

Czy laptop ma być z system ?

FHD lepiej spisze się w pracy mniejsze ikonki, czcionaka (którą można powiększyć)

-za to większy obszar roboczy

W tym budzecie jesli bedzie z matrycą FHD to do pracy super -ale z grami będzie słabiej

Różnica między i5 a i7 to ilość rdzeni (i5 -2 rdzenie) - (i7 -4 rdzenie) 

Większa ilość rdzeni powoduje wielowątkowość obliczeń , w tym samym czasie 4 rdzenie obliczą niejako 2x więcej danych co 2 rdzenie

-to tak prostymi i zrozumiałymi słowami róznica między i5 a i7

  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

System nie musi być koniecznie ale jeśli już to bardziej skłonny był bym w Windows 7 64-bit. 8 ostatecznie, może być też bez systemu, może sobie jakoś poradzę. Konkretnego budżetu jeszcze nie określiłem, powiem bardziej że chcę się dopasować pod komputer ale bez przesady. 

Co masz na myśli mówiąc że z grami będzie słabiej ? nie mówię o całodobowym graniu ale czasami w coś tam sobie zagram.

Chyba jednak będę bardziej skłonny w stronę i7, jak już mam inwestować tyle kasy. 

Dzięki za pomoc, teraz prosił bym o ocenę tych laptopów które tam wyżej wypisałem, jestem również otwarty na propozycje.

Gość
komentarz
komentarz

Odnośnie gier i rozdzielczości FHD

Jak wiadomo do gier kierujemy się gpu a w tym budżecie 3,5tys

Jesli stawiamy na procek i FHD +matowa matryca będzie słabsza karta graficzna coś ala~~gt740

(a to zbyt mało aby grać w tej rozdzielczości na zadowalających detalach -czeka Cię skalowanie gier)

Aby jako-tako dało się grać w tej rozdzielczości to takie minimum to gtx760

-coś takiego

(mamy tam i7 matrycę matową FHD i własnie lepsze gpu)

http://www.x-kom.pl/p/153766-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx760m-fhd.html?partnerid=100487700&sm12=MjE=&ts=1383067250&token=83d9f9e18360cb62fd01a954b30ebb13

  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

Taka cena to już zdecydowanie odpada, ten laptop który podałem jako pierwszy. Co o nim sądzicie ? Tylko właśnie jedyne nad czym myślę to żeby był taki tylko 1920x1080

Gość
komentarz
komentarz

Ogólnie okej tylko bym zamienił z 16GBram na 8GB + ssd

(będzie bardzo szybko i wydajnie w pracy)

Jeden ból że ten Asus nie występuje z FHD :(

http://www.x-kom.pl/p/160155-notebook-laptop-17-3-asus-x750jb-ty006-i7-4700hq-8gb-1201tb-dvd-rw-gt740.html?partnerid=100487700&sm12=MjE=&ts=1383067250&token=83d9f9e18360cb62fd01a954b30ebb13

Ale nie głupi jest taki Acer tez z ciut wydajniejszym gpu

i7 matowa matrycą FHD

http://www.x-kom.pl/p/156600-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gt750m-fhd.html?partnerid=100487700&sm12=MjE=&ts=1383067250&token=83d9f9e18360cb62fd01a954b30ebb13

-co więcej można tam wsadzić ten szybszy dysk ssd na mSata do srodka więc nie będzie zewnętrzy

  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

Jednak też ceny już większe :P 

 

Co sądzicie o tej karcie: GeForce GT740 2GB

Prosiłbym jakiś bardziej "szczegółowy" opis w prostym języku i wasze opinie.

Gość
komentarz
komentarz

Ale dopłata 200zł warta (moim zdaniem) do matrycy FHD

-inna/lepsza praca.

- większy obszar roboczy
- na ogół są lepszej jakości czyli jak odwzorowanie barw, kąty widzenia, jasność

Ale skoro nie -trudno
a odnoście gpu to co Ci mamy napisać o tej karcie ?!

  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

Tylko że do tych 3,5k i tak będę musiał pożyczać bo mi brakuje, a w jeszcze większe koszty się pchać to już nie wiem sam. Chciałem ogólne informacje na temat tej karty czy jest dobra, lepsza od poprzedników itp. I prosiłbym o dokładniejsze tej pierwszej aukcji czyli tej http://allegro.pl/laptop-asus-x750jb-i7-4700-16gb-1tb-gt740-2gb-99zl-i3653057304.html a szczególnie wszystkich części i parametrów i opinię czy to wszystko będzie ze sobą ładnie współpracować 

Gość
komentarz
komentarz

A wisieć za jedną ...nogę

-to podobno za dwie wygodniej

Przecież kupujesz laptopa na dłuzej niż rok/czy dwa

Do tego w tym acerze masz możliwość dokupienia w przyszłości dysku mSata więc będzie

szybko i wydajnie i bedziesz ssd miał w środku

W tym asusie no cóż jak na tą cene to gpu średnie

A czemu ma nie działać - możesz sprzedającego zapytać ile gpu ma bit 64 czy 128bit

Gość
komentarz
komentarz

Dysk ssd tym się różni od zwykłeg hd że jest duuuużo szybszy

Laptop dostanie "kopa"

(instalując system na tym dysku i programy z których będziesz korzystał

praca na takim dysku staje się nawet 3x szybsza)

-oczywiście to możesz sobie dokupić za jakiś czas jak się odkujesz

ale co wazniejsze w asusie instalując to byś miał zewnętrzu na usb. - lub zamiast cd-romu

w acerze byś miał wszystko w środku hd , ssd i miał cd-rom więc tu duży plus

oczywiście są rózne wielkości 64GB czy 120GB

  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

Czyli ten dysk ssd jest zamontowany już w tym acerze czy kiedyś mógł bym sobie go dokupić ? Jeśli tak to jak mógłbym takowy dysk znaleźć/dokupić. Jeśli już takie mają być te różnice że acer będzie lepszy to myślę że nie zbawi mnie te 200zł i dozbieram. Tylko zastanawia mnie to że w asusie jest 16GB ramu a w acerze 8GB. No i sam fakt że jest matryca full hd co mnie zadowala

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli zawsze mogę sobie dokupić np kolejne 8gb ramu i bez problemu "dołożyć" w wolnym miejscu (slocie) i będzie git ?

 

Więc podsumowując acer będzie lepszym wyborem niż asus tak ? 

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz

Dokadnie

Masz 4 sloty - 3 zajte wiec pewnie jest 2GB +2GB +4GB

wiec jeden zostaje wolny

Huberto203
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm, dziś brat niby pytał dokładniej o ten komputer w firmie zajmującej się typowo komputerami i stwierdził że to "złom" argumentując tym że słaba grafika, i za 2k mogę mieć dużo lepszą stacjonarke tyle że ja chciałbym laptop z tego względu że jest praktyczniejszy i zawsze mogę go gdzieś ze sobą zabrać. Chyba że w podobnych ( ale nie wyższych ) cenach od tego acera można znaleźć coś lepszego ? Podejrzewam że gada tak tylko dlatego, że zobaczył cene ale chcę usłyszeć waszą opinie na ten temat. 

 

Pytanie dotyczące tego :

 

NVIDIA GeForce GT 750M
+ Intel HD Graphics 4600

 

Czy na tym na spokojnie zagram sobie np w GTA V ? To jest karta z tego Acera

Edytowane przez Huberto203
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Stacjonarka zawsze będzie wydajniesza  w cenie laptopa

(więc składaj pc)

A znasz dokładne wymagania gry GTA5 i jej optymalizację

-bo jak wiemy z GTA4 było słabo

Szukasz laptopa do pracy czy gier

Zresztą w Acerze masz lepszą grafikę niż w asusie

Oczywyście możemy postawić na mocniejsze gpu

-ale nie będzie matrycy matowej  i nie będzie FHD

(jakiś kompromis trzeba wybrać)

Edytowane przez koto
  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

Jeszcze nie pracuję, uczę się. Ale potrzebny mi jest laptop który poradzi sobie z obróbką filmów z GoPro Hero3, renderowanie, do tego jakieś mniej wymagające czynności i oczywiście od czasu do czasu też chciałbym sobie w coś zagrać. Gdybym chciał składać PC to bym tu nie pisał tylko zlecił to firmie i moment miał bym komputer... Dlatego też piszę o pomoc do was

Gość
komentarz
komentarz

Przeczytaj co wyżej dopisałem.

Oczywiście ze pc będzie wydajniejszy i firma która składa pc -prawdę Ci powiedziała

(ameryki nie odkryli) bo to akurat wszyscy wiedzą.

Huberto203
komentarz
komentarz

Jednak bardziej był bym skłonny chyba w stronę Laptopa. z tego co "widzę" acer ma ciut gorszy procesor i mniej ramu za to asus więcej ramu i ciut lepszy procesor tak ? ale nie zapominając o tym że acer ma ful hd. Na prawdę Ciężki wybór bo chcę już mieć komputer na ładnych parę lat. 

Gość
komentarz
komentarz

Procki oba mają cztery rdzenie osiem wątków

ciut większe taktowanie w asus

-dla zwykłego zjadacza chleba różnica nieodczuwalna

(o ramie juz pisałem) karta graficzna i matryca lepsza w acerze

  • Dobra wypowiedź 1
Huberto203
komentarz
komentarz

Czyli podsumowując i tak i tak acer jest lepszy zdecydowanie tak ? Ram można kiedyś dokupić i po prostu dołożyć chociaż myślę że i to nie będzie konieczne przez dłuższy czas.

 

No chyba że w takiej cenie można dorwać coś jeszcze lepszego w co wątpię. Oczywiście z laptopów 

Gość
komentarz
komentarz

Coś znacznie wydajnieszego to kolejna dopłata

-i pewnie by to było msi a to głośny laptopy

(a i wykonanie dużo słabsze)

Huberto203
komentarz
komentarz

To już raczej więcej dopłacać nie chcę. Myślę że ten acer będzie najlepszym rozwiązaniem wg was i mnie. Gdyby tak jeszcze był biały to by było super :D 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.