SanSilas

Windows 7 i formatowanie komputera

12 postów w tym temacie

Czesc, stworzylem to konto po to aby rozwiazac moj problem jest to moj pierwszy post. Chodzi o to że chce/musze sformatowac caly komputer(tzn dysk), zeby byl taki jaki dostalem ze sklepu. Jednakze kiedy kupowalem PC nie byla dolaczona do niego plytka z calym systemem. Tak wiec tym samym nie moge zrobic formata poniewaz do tego wymagana jest plyta. Stad wylania sie moje pytanie. Co i jak mam zrobic i czy jest jakis sposob abym nie musial zanosic komputera do serwisu i placic 120 zloty za godzine ich roboty. Takze bardzo prosze o wasza pomoc, wytlumaczcie mi krok po kroku co mam robic jestem zielony w tej kwestii. System posiadam w pelni oryginalny jest to Windows 7 Home Premium, poprostu nie mam wymaganej plytki. POMOCY! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś kolega nie ma płyty instalacyjnej Windows 7 Home Premium? Wtedy byś zainstalował z wykorzystaniem swojego klucza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ściągnij sobie z neta obraz win 7 Home Premium i wrzuć na pendriva lub płytę później włącz instalacje i podaj swój klucz który masz na jednostce chyba ,że nie masz to już musisz kupić windowsa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zainstalujesz ten system z tej płyty :) Podczas instalowania będzie wybór na jakiej partycji zainstalować system i tam będziesz miał opcję formatowania dysku, sformatujesz, a potem zainstalujesz system na jakiej chcesz partycji.

Edytowane przez keN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okej sciagnolem obraz systemu windows jest teraz taki problem, ze nie wrzuce go na pendrive, musze zalaczyc go na plytke. Jest jakis sposob zeby wczucic to na owy pendrive?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Użyj programu, np:Windows 7 USB DVD Download Tool, ISO to USB itp. nagraj obraz na pendrivea, ustaw w biosie bootowanie z usb i instaluj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć SanSilas,

w bardzo łatwy i prosty sposób istnieje możliwość wyjścia z tej sytuacji (a kwota 120 złotych drogą nie chodzi) Wygospodaruj trochę wolnego czasu, zdobądź płytki (dvd 4,7gb - liczę na to, że posiadasz zwykłą nagrywarkę cd/dvd) Przygtuj od 3-5 płytek. Stwórz punkty przywracania systemu korzystają z wbudowanej funkcji windows 7. Start - > Komputer - > Właściwości -> Ochrona Systemu - > Właściwości - > Utwórz PPS ( Punkt Przywracania Systemu ) Jeśli nie potrafisz tego odnaleźć lub potrzebujesz uzupełniające informacje tej odpowiedzi, skorzystaj z zawartej wiedzy tutaj. Kompletny przewodnik - przywracanie systemu windows. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WirtualnyWojownik, on nie chce zrobić kopii zapasowej systemu tylko sformatować cały dysk i zainstalować na nim system. SanSilas, zrób tak jak napisał supertramp :)

Edytowane przez keN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.