x-kom hosting

Wiatrak od karty graficznej strasznie wyje

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
michbog10
utworzono
utworzono

Witam.

Mam taki problem mianowicie posiadam dwa konta na pc jedno moje, a drugie mojego taty. Pewnego razu gdy grałem na swoim koncie wiatrak od karty graficznej zaczoł przyśpieszać do tego stopnia że wył.

Poprałem program który sprawdza temperature karty, pokazuje mi że temp. karty wynosi 85C. Zaszokowało mnie to ale z ciekawości zajrzałem to Biosu i tam pokazuje 45C. gdy wiatrak wyje.

Po czym wszedlem na konto mojego taty i tam chodzi cichuteńko :co:   temperatura w normie! Proszę pomużcie bo już to zaczyna mnie denerwować. Myślałem nad tym żeby przeinstalować windowsa!?

Mój sprzęt:

 

Karta Graficzna - AMD Radeon HD 6800 Series

Procesor - Intel Core i5-3550 CPU 3.30GHz   3.70Ghz

Pamięć RAM - 8GB

Płyta główna - Gigabyte GA-B75 S.1155

Zasilacz - Pangu 600 W

 

Proszę pomużcie mi!!!!

Z góry dzięki

Gość
komentarz
komentarz

Wyczyść komputer z kurzu

michbog10
komentarz
komentarz

Już to zrobiłem ale to samo :(

Youki
komentarz
komentarz

Pastę termoprzewodzącą także zmieniałeś ?

Gość
komentarz
komentarz

ale napisał ,że na innym koncie jak się zaloguje to działa cichutko

więc to problem programowy ,może wirus ?

na swoim koncie zrób skan systemu programem malwarebytes anti-malware

michbog10
komentarz
komentarz

Pastę termoprzewodzącą także zmi

 

ale napisał ,że na innym koncie jak się zaloguje to działa cichutko

więc to problem programowy ,może wirus ?

na swoim koncie zrób skan systemu programem malwarebytes anti-malware

No właśnie 2 razy robiłem skan i niec :(


Pastę termoprzewodzącą także zmieniałeś ?

Nie zmieniałem

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

zasilacz masz nie za dobry ,jakiś chiński

ale wracając do wycia wentylatora na grafice to one tak mają ,że jak przeglądasz internet lub jestes na pulpicie to działa cicho ,a jak grasz to grafika się grzeje więc wentylator szybko się kręci by ja schłodzić i trochu wyje

więc zainsatlauj grę na koncie taty i sprawdź czy jest to samo w grze ?

lub załóż nowe konto np.gość i tam zainsataluj grę i sprawdź ,poźniej możesz to konto usunąć

ale dowiem się czy problem jest softwerowy czy sprzętowy ,a może w ogóle nie ma problemu ?

bo tak karta ma trochu głośniej chodzić

daj zrzut z programu hwmonitor ,włącz go i po 15 minutach gry zrzut

  • Dobra wypowiedź 1
michbog10
komentarz
komentarz

Proszę to jest screen jak włączyłem komputer: [attachment=26622:Desktop 2013-09-26 17-33-59-58.png]

A to jest zrzut ekrany po 15 minutach gry : [attachment=26624:Desktop 2013-09-26 17-46-29-991.png]


zasilacz masz nie za dobry ,jakiś chiński

ale wracając do wycia wentylatora na grafice to one tak mają ,że jak przeglądasz internet lub jestes na pulpicie to działa cicho ,a jak grasz to grafika się grzeje więc wentylator szybko się kręci by ja schłodzić i trochu wyje

więc zainsatlauj grę na koncie taty i sprawdź czy jest to samo w grze ?

lub załóż nowe konto np.gość i tam zainsataluj grę i sprawdź ,poźniej możesz to konto usunąć

ale dowiem się czy problem jest softwerowy czy sprzętowy ,a może w ogóle nie ma problemu ?

bo tak karta ma trochu głośniej chodzić

daj zrzut z programu hwmonitor ,włącz go i po 15 minutach gry zrzut

No właśnie nie jak się tylko zaloguje na swoim koncie to wiatrak wyje, Na koncie taty zainstalowalem fife 13 gram na najwyższych ustawieniach i jest cicho. Spróbuje jeszcze raz zrobić pełny skan komputera tylko tym razem antywirusem co podałeś powyżej. Zobaczymy co będzie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

temperatury w normie ok

odpal menadżer zadań i znajdź proces który najbardziej obciąża procesor ,to pewnie przez niego wyje wentyl.

i poszuakj na googlu od czego on jest ,można go spróbowac wyłączyć i sprawdzić efekt lub wklej zrzut z zakładki procesy menadżera zadań

do tego wyczyść system i rejestr programem ccleaner i wklej tu zrzut z zakładki autostart tego programu

Edytowane przez bubu12
michbog10
komentarz
komentarz

No skanowanie kompa znowu nic nie dało :(

Gość
komentarz
komentarz

Myślałem nad tym żeby przeinstalować windowsa!?

To zrób to

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ale po co każesz mu windowsa przeinstalować ? skoro na innym koncie wszystko jest dobrze !

ewentualnie może założyć nowe konto na siebie i tam przenieść się a stare usunąć ,a nie od nowa system instalowac     

 

i zrób co ci wcześniej napisałem

Edytowane przez bubu12
michbog10
komentarz
komentarz

ale po co każesz mu windowsa przeinstalować ? skoro na innym koncie wszystko jest dobrze !

ewentualnie może założyć nowe konto na siebie i tam przenieść się a stare usunąć ,a nie od nowa system instalowac     

 

i zrób co ci wcześniej napisałem

Dobra wszystko git stworzyłem sobie inne konto. Teraz komputer chodzi jak należy. Dzięki za wszystko bubu12 :D Temat do zamkncięcia :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.