x-kom hosting

Fortis do 4670K - wystarczy ?

koles57
utworzono
utworzono

W końcu zdecydowałem z jakich części będzie się składał mój nowy PC. Pozostaje jedno pytanie. Czy do podkręconego i5-4670K wystarczy chłodzenie Fortis HE1225?

Kiedy prosiłem o opinię na temat konfiguracji na ForumPC nikt nie wspomniał, że Fortis może być za mało wydajny. Natomiast na różnych stronach pisano, że Fortis to za mało dla kręconego Haswella. Chciałem obudowę Gradius M40, ale tam nie zmieści się chyba nic większego (i w miarę cichego) niż Fortis. Dodam, ze nie chodzi mi o jakiś ekstremalny OC. Jeśli będę musiał zmienić chłodzenie (pewnie na HR-02 Macho Black White) to będzie również konieczna zmiana obudowy (pewnie na Zalman Z9 U3), a mój budżet i tak jest już bardzo napięty.

Przeprasza, że nie pytam o to w tamtym temacie dotyczącym konfiguracji, ale było to dość dawno i nie chcę tamtego tematu odkopywać. Poza tym liczę, że w tym dziale będą ludzie, którzy się akurat OC interesują i znający temat z autopsji.

slivero
komentarz
komentarz

Powiem tak , jeśli nie planujesz mocnego OC [ dokładnie to podbijać wysoko napięcia ] to Fortis spokojnie starczy .

  • Dobra wypowiedź 1
gurnii2
komentarz
komentarz

@Up To prawda male oc tak, ale ze zwiekszonym napiecem fortis nie da rady :D

koles57
komentarz
komentarz

Nie za bardzo się orientuję w OC. Jedynie raz się w to bawiłem (E4300 1,80@2,40). Do ilu GHz mogę dojść na tym chłodzeniu? Czy wystarczy przy taktowaniu np. 4,0 - 4,2 GHz?

slivero
komentarz
komentarz

@Up To prawda male oc tak, ale ze zwiekszonym napiecem fortis nie da rady

 

Bez przesady , Fortis to dobre chłodzenie i se da rady spokojnie lecz miałem na myśli jakieś wyniki 4,7GHz + .

 

Do ilu GHz mogę dojść na tym chłodzeniu?

 

Nikt ci tego nie określi zależy od sztuki procesora .

 

Czy wystarczy przy taktowaniu np. 4,0 - 4,2 GHz?

 

W ciemno wiem ze spokojnie .

gurnii2
komentarz
komentarz

Da rade, ale mysle, ze badzie troche slyszalny :D 

slivero
komentarz
komentarz

Wiadomo musi być lecz nie będzie to żadna suszarka .

gurnii2
komentarz
komentarz

oczywiście, ze nie, sumując fortis da rade :)

janciu1
komentarz
komentarz

Dołącze się do tematu czy chłodzenie Zalman CNPS10X Performa da rade przy nie aż tak mocnym podkręceniu 4670K?

slivero
komentarz
komentarz

Da radę . Tylko że jest głośny .

  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

Dokładnie, będzie suszara :D

janciu1
komentarz
komentarz

Da radę . Tylko że jest głośny .

Mam już tego Zalmana a zamierzam zmienić procka+płyte za jakiś czas więc nie mam zamiaru wymieniać tego chłodzenia.

tluk
komentarz
komentarz

A więc raczej zmuszony jesteś do używania reduktora z zestawu lub ustawienia w BIOsie max 60% obrotów wentylatora :D

janciu1
komentarz
komentarz (edytowane)

A więc raczej zmuszony jesteś do używania reduktora z zestawu lub ustawienia w BIOsie max 60% obrotów wentylatora :D

Panowie jak dla mnie to wcale nie jest głośny ten Zalman :piwko: miał chłodzić 4670K, ale w końcu padło na Xeona E3 1230 V2 więc Zalman i tak tam będzie nad wyrost. Dzieki za pomoc

slivero
komentarz
komentarz

No w sumie to nie ma czego chłodzić ale zawsze niższe temperatury mile widziane :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.