x-kom hosting

Tracer OVO Lite - reset do ust. fabrycznych i problem z aktualizacją softu

dominika403
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam msn-wink.gif Mam problem jak w temacie, otóż od pewnego czasu tablet raz normalnie się włączał, raz po włączeniu resetował się totalnie. Oczywiście dane na karcie SD zostawały. Ostatnio zauważyłam (chyba przy włączaniu) logo androida z otwartym brzuszkiem, tablet się włączył, ale problem już nie ustaje - reset przy każdym włączeniu. Dodatkowo, pamięć wewnętrzna jest zerowa - tzn. pisze, że całkowita jest równa 0,00b, zaś zajętego ok. 46 Mb. Wyczytałam w internecie, że prawdopodobnie padła partycja /data (?). Niestety nie mam jak tego sprawdzić, bo żadne aplikacje typu TC czy rozszetrzenie do FM nie chcą się wgrać. Próbowałam już tego sposobu: Tracer - Flashowanie nowego romu (w instrukcji od producenta pisze "Volume-" zamiast "przycisk Cofnij"), niestety nie wykrywa tabletu w komputerze. Próbowałam na Win XP i 7, ale dalej nic. 
I moje pytanie, czy da się coś z nim własnoręcznie zrobić?

+zapomniałam dodać, że od pewnego czasu nie ładuje przez USB, a wcześniej ładował. A jakieś 2 tygodnie temu padł całkowicie, mimo ponad 20% baterii - uratowała go jedynie ładowarka(bolec) i ładowanie przez kilka godzin.

Edytowane przez dominika403

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałaś czy w ogóle nie wykrywa USB jak tablet jest podpięty czy piszę w menedżerze urządzeń nieznane urządzenie USB lub coś tego typu ? ;)

dominika403
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie zapomniałam o tym napisać, było "Nieznane urządzenie", bodajże po instalacji LS. Kiedy kombinowałam sposobem z instrukcji, menedżer zmieniał owe urządzenie na USB Device (vid_1f3a_pid_efe8). Niestety, LiveSuit dalej nie wykrywał urządzenia, nadal nie pojawiały się żadne komunikaty o nowym urządzeniu, a menedżer wywalał żółty wykrzyknik. Szukałam w internecie i podobny problem występował w GoCleverze, ale tamte rozwiązania nie pomagały...


 

Edytowane przez dominika403
Youki
komentarz
komentarz

Oczywiście sprawdzałaś konfiguracją klawiszy uruchomić menu serwisowe i przywrócić ustawienia fabryczne ? :)
Można jeszcze pomyśleć o dopasowaniu firmware i wgraniu na kość na programatorze, ale z tym Ci już nie pomogę. :)

dominika403
komentarz
komentarz

Tak, właśnie po całej tej zabawie z klawiszami nic się nie działo. A druga możliwość wiąże się z rozkręcaniem tabletu? Hmmm, chyba oddam go na gwarancję "sklepową", bo karty gwarancyjnej nie dali ;)

Youki
komentarz
komentarz

Nie, chyba nie. Jeśli masz możliwość i go przyjmą to oddaj. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.