x-kom hosting

iPad mini, czy coś innego?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: At1x ,
At1x
utworzono
utworzono

Cześć,

zastanawiam się nad wyborem laptopa.

 

Głównie służyłby mi on do:

 

- surfowania po internecie

- czytania offline zapisanych stron np. w pociągu (blogi itd)

- czytania książek z rozwoju osobistego 

- czytania podręczników na studiach

- sporadycznego oglądania filmów

 

Zależy mi na dobrym wyświetlaczu, żeby czytając np. półtorej godzinki nie bolały oczy.

 

 

Będę miał iPada mini black 16GB + 3G. Zastanawiam się, czy nie sprzedaż iPada mini i kupić coś mniejszego.

Zależy mi, żeby miał rozmiary właśnie podobne do iPada, żeby wygodnie się go obsługiwało (np. czytając ebooka w pociągu)

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Zostawić iPada mini, czy sprzedać go i kupić coś tańszego do moich potrzeb? Jeżeli tak, to co?

Zastanawiałem się ogólnie nad kupnem kindle, ale służyłby mi on tylko do czytania, nie mógłbym go używać w sumie do niczego innego.

 

Z góry dzięki za każdą opinię!

Youki
komentarz
komentarz

Myśle, że jeśli będziesz go miał to możesz zostawić i potestować. Jeśli Ci nie podejdzie to wtedy się pomyśli nad jakąś alternatywą. 

At1x
komentarz
komentarz

Tylko jak już go odpakuję, to nie sprzedam jako nieodpakowanej nówki i w ten sposób już też przecież traci na wartości, zgadza się?

Youki
komentarz
komentarz

Nie dużo ale tak. 

  • Dobra wypowiedź 1
At1x
komentarz
komentarz

A czy do tych konkretnych potrzeb polecacie coś innego?

Zastanawiałem się nad Nexusem 7, bo jest tańszy. Tylko, czy będzie on odpowiedni dla np. czytania?

Youki
komentarz
komentarz

Dużych różnic nie odczujesz jeśli chodzi o sprawę techniczne. Za niedługo bedzie dostępny już ma rynku Nexus 7 drugiej generacji.

  • Dobra wypowiedź 1
At1x
komentarz
komentarz

Dzięki Youki za pomoc. A masz może lub jakiś inny user doświadczenie w czytaniu z nexusa 7mki? Nie będzie to za mały ekran?

Youki
komentarz
komentarz

Zawsze możesz pójść do jakiegoś Media Markt itd i poprosić o możliwość sprawdzenia tabletu. Wtedy sam sobie zobaczysz jak się czyta. Osobiście nie mam problemów z czytaniem książek, recenzji itp na 8 calowym tablecie.

  • Dobra wypowiedź 1
Twisst
komentarz
komentarz

Sprawa przedstawia się tak: Apple ma bardzo zamkniętą politykę, dlatego sklep AppStore na pewno będzie mniej rozwinięty od Google Play i na androidzie znajdziesz więcej aplikacji do pracy itp. Ipad mini jest dobrym urządeniem ma dobry wyraźny ekran 7,9 cala. Co do procesora nie zacina na zwykłej pracy, ale w bardzo wymagających grach niesprawdza się zbyt dobrze. Obejrzyj jakieś recenzje na YouTube i sam oceń.

  • Dobra wypowiedź 1
At1x
komentarz
komentarz

Niestety byłem w mojej małej mieścinie w 3 sklepach i w 1 mieli tylko iPada mini oraz Nexusa 7mkę, ale nie można było przetestować ebooków, czy nawet przeglądania internetu, bo nie było połączenia.

 

Z tych recenzji, które czytałem to osoby zachwalają sobie  czytanie zarówno na miniaku, jak i na Nexusie (oczywiście wszędzie tam, gdzie nie ma Słońca).

Trudny wybór, ale będę się chyba skłaniał w kierunku Nexusa, właśnie ze względu na łatwiejsze zarządzanie.

Twisst
komentarz
komentarz

Weź pod uwagę wykonane materiały obudowy. Nexus jest no nie ukrywając z dobrej jakości plastików, a iPad mini z cienkiej warstwy, nie jestem pewien, ze stopu metalu z aluminium. 

  • Dobra wypowiedź 1
Miroslav
komentarz
komentarz

Ja bym brał Ipad mini, jest to o wiele lepsze rozwiązanie od nexusa. Największymi zaletami ipada jest płynność, brak ścinek przy dłuższym użytkowaniu (porównując do androida), lepszy ekran i to co najważniejsze, że w sklepie Appstore nie znajdziesz tyle wirusów i śmieci jak to ma miejsce w Google play. A co do jakości, produkt Apple jest oczywiście lepiej wykonany i powinno Ci się go lepiej użytkować. (Ipad mini ma te same aplikacje jak normalny Ipad)

  • Dobra wypowiedź 1
Olsono
komentarz
komentarz

Dokładnie, Miroslav ma 100% racji. Produkty Apple (pomimo swoich durnych ograniczeń) są naprawdę ładnie dopracowane i bardzo płynnie działają. Szczerze mówiąc, to nie zamieniłabym ich na nic innego. :)

 

Pozdrawiam, użytkowniczka iPada 3 i iPhone 5 ;)

  • Dobra wypowiedź 1
At1x
komentarz
komentarz

Dziękuję Wam za opinię. Mam jeszcze większy dylemat ;)

Naczytałem się mnóstwa opinii zarówno na temat jednego, jak i drugiego i tak jak zaznaczacie, są one do siebie bardzo podobne w sumie. 

Miroslav
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli ja nie otworzyłbym Ipada (mając taką możliwość) to pewnie miałbym wyrzuty sumienia typu "A co by było gdyby" może po prostu zaryzykuj i go otwórz, przetestuj. Produkty apple mają to do siebie że bardzo wolno tracą wartość, albo w ogóle jej nie tracą po odliczeniu paru zniżek. Jeśli nexus ci pasuje to ipad tym bardziej powinien przypaść ci do gustu.

PS: Oczywiście decyzja należy do ciebie ;P

Edytowane przez Miroslav
Corny
komentarz
komentarz

Jestem w posiadaniu iPada z wyświetlaczem Retina. Nad czytaniem książek spędzam codziennie godzinę-dwie i ani razu nie miałem problemu z zmęczonym wzrokiem (o wiele gorzej wypada ekran mojego laptopa). Jeśli chodzi o aplikacje to kolega wyżej nie ma racji, na App Store jest ich więcej aniżeli na Google Play. Do tego właśnie ta zamknięta polityka Apple sprawia że aplikacje są wysokiej jakości i nie ma problemu z znalezieniem darmowego odpowiednika płatnych aplikacji a przy tym odpowiednik ten będzie wystarczająco dobry by nie kupować programów. Do czytania książek używam ComicFlow, wrzucam poprzez iTunes książki na iPada w formacie .pdf i cieszę się nimi wszędzie. Nie ma się co oszukiwać, iOS jest napisany pod wybraną grupę urządzeń, Android pod masę - Android nigdy nie dorówna iOS jeśli chodzi o szybkość, niezawodność oraz prostotę w obsłudze. 

  • Dobra wypowiedź 1
At1x
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za kolejne opinie. Bawiłem się iPadem w sklepie (internet, iBooks) oraz Nexusem 7 2giej generacji i nie zuważyłem znaczącej różnicy w szybkości, a ponadto oba mają bardzo fajne wyświetlacze.

Youki
komentarz
komentarz

Na co ostatecznie się decydujesz ? :)

At1x
komentarz
komentarz

W ciągu tygodnia dam na pewno znać co wybrałem :)

  • 3 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
At1x
komentarz
komentarz

Z lekkim opóźnieniem, ale jak obiecałem zdaję relację.

 

Wynik do samego końca nie był pewny, podjarałem się designem apple, z drugiej strony jednak porównując go z Nexusem 2 przegrywał technicznie i był od niego droższy.

 

Wybrałem więc Nexusa 2 generacji.

 

Dziękuję bardzo wszystkim osobom za swoje 5gr, bardzo dużo dały mi Wasze opinie ;)

 

Pozdrawiam!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.