x-kom hosting

Komputer do własnych potrzeb. [1700-2000]

Zivens
utworzono
utworzono

Witam.
Chciałbym was prosić o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego.
Komputer prawie w ogóle nie będzie wyłączany. Będzie chodził 24h pod dość sporym obciążeniem ponieważ mam zamiar w jednym momencie uruchomić 15 klientów danej gry, a także 15 programów do tej gry. W międzyczasie gdy 15 klientów gry będzie chodziło ja mam zamiar obejrzeć jakiś film bądź posurfować po necie, a także od czasu do czasu pograć w jakieś nowsze gierki.

Aktualnie posiadam kilka podzespołów, które moim zdaniem nie muszą być wymieniane na nic lepszego. Tj:

- obudowa COOLERMASTER ELITE 430
- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM
- Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS)
- 3 Wentylatore Enermaxa


Ja osobiście myślałem o

- i7 2600k
- asrock p67 pro
- gigabyte radeon hd7850 2gb
- 8gb ram goodram 1333Mhz
- zasilacz ocz aero cooler 750W ( aktualnie posiadam zasilacz ATX OCZ StealthXStream 2 500W SLI PSU 80Plus, lecz wolę coś mocniejszego gdyż tak jak wyżej pisałem komputer będzie chodził tygodniami pod sporym obciążeniem )


Proszę o opinie i pomoc.
Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

Bedziesz podkręcać procesor ?

Zasilacz spokojnie wystarczy.

Zivens
komentarz
komentarz

Nie będę się bawił w podkręcanie.

Ale bardzo zależy mi na tym aby bez problemu uruchomić te 15 klientów gry + 15 programów przy czym komputer nie będzie obciążony podczas takiej operacji w 100% abym mógł w tym czasie coś porobić, dlatego też chcę złożyć coś naprawdę pożądnego.

Youki
komentarz
komentarz

W takim razie nie ma sensu brać I7 2600K. 
Weż wielowątkowego Xeona 1230V2 + MSI Z68A-G43.

 

Będziesz grał w ogóle jakieś gry czy tylko odpalone klienty i przeglądanie neta/filny ?

Zivens
komentarz
komentarz (edytowane)

No od czasu do czasu miałbym ochotę zagrać w coś nowszego typu battlefield 3, gta IV, a w przyszłości może i nawet w gta V

Gość
komentarz
Zivens
komentarz
komentarz

Ja myślę o takim zestawieniu.

 

 

- Tak jak napisał Youki procek i płyta główna: Xeon 1230V2 + MSI Z68A-G43

- Grafika Gigabyte GeForce GTX650Ti OC Boost 2GB

- RAM Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9

 

Zasilacz jednak zostawię, bo jest markowy i wydajny ale za to dołoże parę groszy do lepszego chłodzenia procka np. SilentiumPC Fera Pro HE1224

 

Proszę o ocenę i porady.

Youki
komentarz
komentarz

- Grafika Gigabyte GeForce GTX650Ti OC Boost 2GB

Nie ma sensu dopłacać do wersji 2 GB względem 1 GB gdyż nie ma żadnej różnicy w wydajności w rozdzielczości FullHD. :)

Zivens
komentarz
komentarz

Czyli kupując 1GB, a nie 2GB nie odczuję żadnej różnicy w grach i te 15 klientów puszczę bez problemów tak?

Youki
komentarz
komentarz

A co to za gra ? Tibia, Metin ? 

Zivens
komentarz
komentarz (edytowane)

15 klientów tibii i 15 botów jednocześnie.

Tibia nie ma wcale takich małych wymagań jakby sie mogło wydawać, zwłaszcza że bot żre sporo procka

A grafika jest potrzebna między innymi do 15 wyświetlanych HUDów

morele
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości to ile taki jeden klient z botem wciąga RAM? Albo pamięci z karty graficznej?

Zivens
komentarz
komentarz

Mój dobry przyjaciel używa 15 klientów mając 8GB RAMu i zabierają mu one 50-55% z RAMu. Natomiast na grafice Grafika Gigabyte GeForce GTX650Ti OC Boost 2GB spadek fpsów jest widoczny dopiero przy 30 odpalonych klientach.

morele
komentarz
komentarz

Skoro 30 klientów potrafi zamulić 2GB VRAM to 15 pobiera pewnie +/- 1GB pamięci VRAM. W takim przypadku to wziąłbym jednak kartę z 2GB pamięci skoro chcesz też z niego dodatkowo korzystać.

 

 

Proponuję taki zestaw

CPU http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-processor-e3-1230v2-8m-cache-3-30-ghz-bx80637e31230v2-479458/

MOBO http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

RAM http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-8-gb-1333mhz-gr1333d364l9-8g-429828/

GPU http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

 

Razem 2001

 

Każdy użytkownik ForumPC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego lub pendrive za 1 zł oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:
1. Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.
2. Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.