x-kom hosting

Domena

Ups...
utworzono
utworzono

Szukam jakiejś "Firmy" gdzie mogę zamówić sobie domenę .pl za 0zł (Pierwszy rok), bez żadnych haczyków, pierwszy rok za darmo i tyle. Lecz z ceną odnowienia po roku, też bez przesady.

pfcode
komentarz
komentarz

Proponuję wziąść od kogokolwiek, kto oferuje .pl za 0zł/pierwszy rok. Cena przedłużenia nie gra roli, bo możesz przenieść domenę polską za darmo do innego rejstratora (generując kod authinfo), który będzie oferował niskie stawki odnowień. Polecam Az.pl - często mają ciekawe promocje, a do odnowień - OVH chyba ma niedrogo, poszukasz sam za jakiś czas, gdy będziesz już przedłużał.

Ups...
komentarz
komentarz

tylko kto właśnie oferuje pierwszy rok za darmo?

pfcode
komentarz
komentarz

Az.pl, 1and1.pl, home.pl, nazwa.pl, domeny.pl . Te znam, innych musisz poszukać sam. :)

paskus
komentarz
komentarz

Cena przedłużenia nie gra roli, bo możesz przenieść domenę polską za darmo do innego rejstratora (generując kod authinfo), który będzie oferował niskie stawki odnowień

 

Hmm a nie czy rejestartor, u którego taką domenę zamawiasz nie wyklucza takiej możliwości w umowie? tzn. czy nie wprowadza jakichś obostrzeń? Bo wtedy cena odnowienia rzeczywiście nie miałaby jakiegokolwiek znaczenia.

pfcode
komentarz
komentarz

W większości przypadków nie, jeżeli masz wątpliwości - przejrzyj regulamin danego rejestratora. Najwięcej domen mam w Az.pl i tutaj spokojnie można przenosić. Na pewno wątpliwe jest przenoszenie od razu po zamówieniu darmowej domeny. Poczekasz, aż będzie Ci się kończył okres ważności domeny i wtedy przeniesiesz.

paskus
komentarz
komentarz

Dzięki za info, bo byłem przekonany, że jeżeli zamawiam u danego rejestratora, to tam też muszę przedłużyć.

  • 1 miesiąc później...
2BE.PL
komentarz
komentarz

Dzięki za info, bo byłem przekonany, że jeżeli zamawiam u danego rejestratora, to tam też muszę przedłużyć.

 

Warto czytać regulaminy promocji. Dziś już raczej nie zdarza się, żeby klient miał obowiązek odnowienia domeny zarejestrowanej w promocji, ale czasami rejestratorzy nie pozwalają na jej przeniesienie przed opłaceniem faktury za odnowienie. Wszystko będzie napisane w regulaminie, a nie na banerach reklamowych.

mareczek12547
komentarz
komentarz

Każdy rejestrator płaci za domenę, którą Ty kupujesz za 0 zł - więc nie chce mi się wierzyć, że nie widzą problemu w zabraniu takiej domeny bez żadnych dodatkowych opłat.

Uważam, że prościej pójść do jakiegoś serwisu gdzie zapłacisz AŻ 10-20 zł za domenę na rok (czyli przeliczając około złotówki do dwóch miesięcznie) i potem się nie zastanawiasz, czy będziesz musiał się użerać z rejestratorem, jeśli będziesz chciał przenieść domenę....

 

Wyciąg z regulaminu promocji 0 zł jednego z największych rejestratorów w Polsce:

"W przypadku transferu domeny [...] przed pierwszym odnowieniem, Uczestnik zobowiązuje się do jej uprzedniej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia domeny z aktualnego cennika Organizatora. Dokonanie opłaty [...] zwalnia uczestnika promocji z jakichkolwiek dodatkowych świadczeń na rzecz Organizatora."

 

A cena cennikowa za .pl to.... 99 zł netto :D

 

Tak więc za dwa lata płacimy 99 zł, a w przypadku rejestracji gdzieś za 20 zł i odnowieniu potem za 50 zł płacimy... 70 zł netto, a więc o prawie jedną trzecią mniej.

4pc
komentarz
komentarz

Hekko - kupujesz u nich hosting, to masz domenę PL za darmo. Przedłużenie kosztuje 54 brutto.

A warto u nich trzymać stronki, bo serwery działają bez żadnych problemów - a wiem co piszę, bo przerobiłem większość znanych marek w Polsce ;-)

Zydar
komentarz
komentarz

Radzę uważać na te wszystkie promocje, sam naciąłem się i przyszło po roku do opłacenia mi 1900 zł..

lipi
komentarz
komentarz

Niestety, nie będę wymieniał firmy, ale biorąc od niej domenę za 0 zł możesz po roku zrezygnować bez dodatkowych kosztó, ale jak chcesz przetransferować to musisz w niej zapłacić pełną (i to spora wartość) i dopiwero wtedy dadzą ci kod Authinfo. Także prawei zawsze jak masz coś za 0 zł jest jakiś haczyk. Mało jest firm (a może nie ma wcale) co dają prezenty. Każdy chce jakoś zarobić.

4pc
komentarz
komentarz

Kupowanie domen za 0 zeta ma sens wtedy, gdy przedłużenie nie ma ceny kosmosu. To co płacę w Hekko to normalna stawka.

Bo już to co płaci się w tych dużych firmach to już stawka z kosmusu.

  • 2 tygodnie później...
abcsunenergy
komentarz
komentarz

zanim się kupi domene trzeba sprawdzić jakie są późniejsze warunki

  • 4 tygodnie później...
lator82
komentarz
komentarz

zdecydowanie trzeba sprawdzić dalsze warunki , bo potem jest niemałe zaskoczenie przy otrzymaniu np kar wynikającej ze złamania umowy, a domeny za 0zł w większości przypadków wiążą się z haczykami.

  • 4 miesiące później...
suse
komentarz
komentarz

Mój znajomy np. w ten sposób zobowiązał się na opłacania domeny przez 5 lat, gdzie pierwszy rok był darmowy, a kolejne kosztowały go po 200 zł każdy. Nie odczytał umowy i później się zdziwił

  • 3 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

No właśnie, niby takie rzeczy mało kiedy się zdarzają, a jednak. Nawet kiedy Hekko dało mi domenę na pierwszy rok za darmo, to nie byłem zobowiązany do tego, żeby po roku ją przedłużać, ale oczywiście przedłużyłem ;-)

  • 3 miesiące później...
kaczmar_p
komentarz
komentarz

Ja nie polecam jednak pakowania się w domeny dostawane za darmo. Bo to tylko wiąże się z niepotrzebnym nabijaniem kosztów. Chodzi mi o to, ze jeśli dostajesz domenę za darmo, to wiadomo, że musisz wybulić za jej przedłużenie, albo jej rejestrację. Można się naciąć, czegoś nie doczytać i później jestem uwiązany całkiem sporymi zobowiązaniami finansowymi. Ale kto co woli :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.