x-kom hosting

Uwaga na asystent pobierania z DobreProgramy.pl

Gość
komentarz
komentarz

cenne info, dzięki ;)


Teraz dużo różnych asystentów pobierań ma jakieś dodatkowe "toolbary". Po prostu trzeba uważać podczas instalacji i niepotrzebny soft odznaczać.

Nakess
komentarz
komentarz

Na DobrychProgramach jest opcja pobierana bez tego asystenta. Klikasz na 32 lub 64 bit obok przycisku pobierania.

miciugo
komentarz
komentarz

Nie tak całkiem - opcja pobierania bez asystenta, jest dla zarejestrowanych na DobrychProgramach userów, którzy wyłączą sobie w opcjach pobieranie przez asystenta pobierania (ja tak kiedyś zrobiłem i mam spokój). Dla człowieka nie zalogowanego na DP, te przyciski nie działają. 

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

 Dla człowieka nie zalogowanego na DP, te przyciski nie działają. 

Jesteś w błędzie.

  • Dobra wypowiedź 1
Zayfi
komentarz
komentarz

Zupełnie nie wiem po co pobieracie z dobrych programów?  Wystarczy wpisać nazwę programu i ściągać ze strony producenta.

makensis
komentarz
komentarz

Czasem się lepiej pozycjonują niż autorzy strony.. pod "tester monitora" pierwsze 3 wyniku zajmują serwisy z downloadem (do tego 2 z DP).

rokko
komentarz
komentarz (edytowane)

Potwierdzam, DobreProgramy przegina już na całej szerokosci, również odradzam z korzystania z ich menedżera pobierania. Nie wiem w ogóle co to za trend panuje, zagraniczne strony z downloadem dodają kreatory, część z nich faktycznie jest mocno wkurzająca i instaluje oprogramowanie typu AdWare, w części z nich istnieje możliwość odznaczenia instalacji niebezpiecznych komponentów - ale przecież standardowy user klik - klik - klik i chce by program został zainstalowany, nie będzie patrzył na miniaturowe checkboksy. Jednym słowem masakra z tymi menedżerami. W PL też to widać, coraz więcej portali decyduje się na to - jeśli już to bez AdWare.

Edytowane przez rokko
Zayfi
komentarz
komentarz

rokko, nie dziw się. Tu chodzi o kasę. Nic więcej. Kiedyś Avira free nie miała w sobie instalatora Ask Toolbar, a teraz ma. Świat schodzi na psy. Szanowane niegdyś firmy dostały polecenie od zarządu aby generować dochody.

Osobiście nie mam nic do portalu DP. Można wejść poszukać program, ale ściągać należy ze strony producenta.

  • Dobra wypowiedź 1
rokko
komentarz
komentarz

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
Gdyby nie kasa świat byłby lepszy.

lukasamd
komentarz
komentarz (edytowane)

Samemu krzyczeć najgłośniej o oszukiwaniu użytkowników mając w topie taką reklamę:

DYcoHI4.png

Zaiste... piękna hipokryzja.
I nie, jak się ktoś przypierniczy do mojego postu - ja nie bronię Delty na dobrychprogramach.

To zło, które najlepiej wywalić jak najprędzej, a oficjalny komunikat powinien być już dawno temu.
No ale to jak zachował się "admin" wspomnianego serwisu to już jest parodia istna.


Niech nie pisze, że rejestrował się wszędzie w szczytnym celu poinformowania użytkowników, bo wtedy śpiesząc się pewnie nie miałby czasu na wrzucanie linków reklamowych swojego forum do sygnaturek, podobnie jak i sam post nie byłby odnośnikiem do ramki wypoku (czyli jego forum) potęgując zwiększenie odwiedzin, ale normalny opis problemu. Dlaczego np. Picasso na Fixitach mogła to opisać po ludzku? Hajs na tweaks się musi zgadzać, a widać, że chyba są problemy skoro takimi metodami szuka nowych użytkowników.

Milczeniem pomijany jest fakt: jak administrator forum o IT może bezmyślnie coś w taki sposób instalować?
Strach się bać...

Edytowane przez lukasamd
rokko
komentarz
komentarz (edytowane)

@lukasamd, z tego co pamietam Ty od zawsze broniłeś DobrychProgramów więc Twojej opini nie można brać na poważnie.

Co do Tweaks, nie wiem jaki oni mają w tym interes i nie chcę wiedzieć, ale jeśli coś instaluje na komputerach niewinnych użytkowników złośliwe oprogramowanie to trzeba o tym pisać i otwarcie poinformować o problemie, a jeśli przy tym sytuacja daje sposobność do marketingu wirusowego to zapewne makensis i spółka z takiej opcji skorzystają. Jest to połączenie działania w dobrej wierze z promocją i takie kampanie przynajmniej parę razy w miesiącu wykorzystują "wielcy" w różnych branżach.

Edytowane przez rokko
lukasamd
komentarz
komentarz

@rokko:
Zawsze broniłem?

To zapoznaj się z tym tekstem, który publikowałem również na łamach bloga DP jakiś czas temu:

http://lukasztkacz.com/quo-vadis-dobreprogramy/

 

Czym innym jest aktywne użytkowanie serwisu i jego krytyka, a czym innym robienie nachalnej reklamy w ten sposób.

rokko
komentarz
komentarz

Pamietam Ciebie z forum i właśnie z bloga oraz komentarzy i jak sięgam pamiecią od zawsze stałeś za DobreProgramy, chyba też coś mi się przewinęło, że w jednym z konkursów wygrałeś od nich nagrodę ale mniejsza z tym nie mam zamiaru tutaj niczego krytykować, ani Ciebie ani Twoich koneksji z nimi, ale sam popatrz na to z innej perspektywy, wedle Twojej opinii nie można takich spraw nagłaśniać bo to dla Ciebie jest cytuję "robienie nachalnej reklamy w ten sposób".

Czyli uważasz że użytkownikom, którzy dotychczas nie mieli pojęcia o tym nie należy się informacja, że DobreProgramy stusują taką praktykę, instalując komponenty spyware na komputerach nieświadomych użytkowników?

Nie każdy użytkownik jest komputerowym wyjadaczem, Pani Kowalska wcale nie musi znać się na tych wszystkich niuansach, dla niej liczy się cel - jakim jest zainstalowanie określonego programu, który spełni jej oczekiwania, klik - klik i klik i ma to zainstalowane, nie będzie zagłębiać się w to, żeby nie mieć doinstalowanego dodatkowego oprogramowania trzeba odznaczyć to i owo. Takich użytkowników jest mnóstwo i oni mają prawo do uzyskania informacji jakie konsekwencje niesie ze sobą korzystanie z funkcji asystenta pobierania DobrychProgramów.

lukasamd
komentarz
komentarz (edytowane)

Jestem tam aktywnym użytkownikiem, sporo komentuję, publikuję też swoje teksty na blogu.

Abym coś wygrał w konkursie to nie pamiętam, chyba że koszulkę. Niemniej, to nie ma znacznia, bo jak ktoś chce na tej podstawie pisać, że wypowiadam się totalnie stronniczo, to fakt że 3 razy byłem na ich Hot Zlocie pewnie to tylko pogłębi. Trudno. Mi bycie ich użytkownikiem nie przeszkadza w tym, aby krytykować to, co mi się nie podoba.

 

Wracając do tematu. Nie jestem przeciwny informowaniu o tym, informowaniu o zagrożeniu a nawet pomocy w jego usuwaniu. Tyle tylko, że to się da robić z głową, zamiast zakładać konta na każdym z serwisów tylko po to, aby dać link do wypoku reklamującego własny serwis. Wirtualna Polska o tym informowała i jak zazywczaj jest to serwis na poziomie dno + kilometr mułu, tak w tym wypadku zapytali kogoś z Kasperskyego i jaśniej wyjaśnili w czym rzecz. Wspomniana Picasso na Fixitach też była w stanie normalnie opisać tę sytuację. Czy nie dało się zrobić jednego nawet wzorca postu, który by to dokładnie opisywał i od razu tłumaczył, jak usunąć dziadowską deltę? Dało się, ale lepiej zrobić którką notkę i reklamę, a jak lecą zarzuty takie jak moje to zasłaniać się słowami typu "chcieliśmy pomóc". Do niedawna byłem administratorum forum o bezpieczeństwie, z którym nadal jestem mocno związany. Nie mam jednak zamiaru robić tam chałtury tego typu i linkować z całych polskich internetów, bo jest okazja.

 

Druga sprawa, wychodzi na to, że delta pojawiła się w asystencie znacznie wcześniej niż w tym tygodniu. Widziałem opinie mówiące o maju, kwietniu, a nawet lutym. Dlaczego to nikogo nie interesowało do tego czasu? Coś się teraz stało, że było katalizatorem do takiej akcji przeciwko DP? Oczywiście to nie zmienia faktu, że niezależnie kiedy się pojawiło, pojawić się wcale nie powinno. Bo delta to syf.

Edytowane przez lukasamd
rokko
komentarz
komentarz

Zacznijmy od tego, że takie coś nigdy nie powinno zaistnieć, użytkownicy od samego początku powinni być jasno poinformowani czym grozi domyślna instalacja.

Jakby na tę całą sprawę nie patrzyć na całej szerokości zawalił portal DP i pracujący tam ludzie, zapewne chęć wzbogacenia się przysłonił im oczy, ale cóż takie czasy, niektórzy ludzie zrobią wszystko żeby zarobić, a użytkowników to oni mają głęboko w... gdyby ich szanowali, to by w ogóle nie zdecydowali się na wprowadzenie takiego badziewia - asystenta pobierania a raczej maszynki do wciskania reklam.

W ogóle niepoinformowanie uzytkowników o konsekwencjach użycia asystenta to jeszcze większy przekręt, bo nie każdy jest specem jak Ty i będzie wiedział, że tu i tu masz kliknąć by nie zainstalować sobie syfu na kompie. To jest nic innego jak brak szacunku do czytelnika/użytkownika a wręcz chęć zarobienia na ich naiwności.
 

zasłaniać się słowami typu "chcieliśmy pomóc".

 

Nie wnikam w to jakie są rzeczywiste powody, tego chyba nigdy nie dowiemy się, ale każdemu należy się dostęp do informacji, Tobie, mnie, Pani Kowalskiej, każdemu!

makensis
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja go lubię(lucasamd), naprawdę! On prowadzi krucjatę dziecięcą w XXI wieku :)

Edytowane przez makensis
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
On prowadzi krucjatę dziecięcą w XXI wieku

 

 co to ma wspólnego z tym tematem? Bo jak na razie widzę, że wątek zamienia się w drogę przez mękę, żeby nie powiedzieć zawiesił się na przełęczy Gotarda.

Edytowane przez Zayfi
makensis
komentarz
komentarz

To taka dygresja o działalności tego użytkownika w internecie i jego mozolnemu wspieraniu DP w tym co czyni. A fakty są takie, że to się nie zmieni i dP będzie dalej wspierać Delta Search. Sprawa prosta od teraz każda moja nowa karta uruchamia Delta Search z takim małym odnośnikiem affID=119357. Oznacza to tyle, że po instalacji tego badziewia, ono dalej zarabia na swoich dystrybutorów. Nikt o zdrowych zmysłach nie zrezygnuje z tak dobrej kooperacji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.