x-kom hosting

Tablet Prestigio PMP5770D sam w kółko restartuje się po włączeniu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
Gość
utworzono
utworzono

Witam,
mam problem z niedawno zakupionym tabletem Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo (PMP5770D DUO). Otóż przez ok. miesiąc (od kiedy został kupiony) działał bardzo sprawnie, niestety od tygodnia coś się zaczęło dziać; nie widziałam nigdzie podobnego problemu, więc postanowiłam założyć nowy temat.

Kiedy go włączam działa prawie normalnie przez ok. 30 sekund, po czym sam się restartuje, ale niezupełnie - nie trwa to tyle ile przy włączaniu i nie widać wszystkich ekranów początkowych (tych przy uruchamianiu…). Po tym krótkim restarcie cały proces powtarza się na okrągło, tylko że coraz szybciej (czyli krócej można cokolwiek na nim zrobić).
Zauważyłam też, że jest jakiś problem z pamięcią - jakby wszystkie aplikacje zainstalowane na tablecie (lub na karcie SD?) zostały usunięte. Pojawia się też komunikat - "Sprawdzanie błędów karty SD", czy coś w tym rodzaju.

Bardzo proszę o jakąś sugestię, nie wiem czy to coś bardziej poważnego i powinnam się z tym skierować na gwarancję, czy jednak da się coś zrobić tu i teraz. Zależy mi na tym, ponieważ za niecały tydzień wyjeżdżam za granicę i, jeśli konieczne będzie oddanie na gwarancję/do naprawy, to będę musiała się obyć bez niego przez dłuższy czas. :(

Jak myślicie, to problem z tabletem czy z systemem? Co powinnam zrobić/gdzie się udać?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

 

PS. Pisałam już o tym na innym forum ale nie wiem, czy ktoś się tym zainteresuje a bardzo zależy mi na jakiejkolwiek pomocy.

Youki
komentarz
komentarz

Witam! :) 

 

Z wyciągniętą kartą pamięci tablet nadal sprawdia problemy ?

Aktualizowałaś oprogramowanie do swojego tabka ? 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Co do aktualizowania to nie, jeśli chodzi o Androida i te sprawy to nic nie ruszałam (jest chyba 4.0 czy 4.1), jedynie ściągałam różne aplikacje z google play.

 

Z kartą pamięci to jeszcze inna sprawa, bo teoretycznie jest gdzieś tam w środku, ale technicznie nie jestem w stanie jej wyciągnąć - to miejsce, gdzie powinna być wydaje się (i chyba jest) puste. Też się nad tym zastanawiałam ale nie gmerałam tam głęboko nic…

Muszę dodać, że ona istnieje, przecież tablet ją widzi - przenosiłam na kartę SD programy/zdjęcia itd. Nie znam się, ale to dziwne :c

Edytowane przez Gość
Youki
komentarz
komentarz

W tym modelu chyba na dole jest złącze na micro SD, nic tam nie da ?

Próbowałaś już przywrócić ustawienia fabryczne ? :0

Gość
komentarz
komentarz

W tym modelu na górze jest, właśnie na micro SD (na dole głośniczek) i nic nie ma! :c

Próbowałam, ale jak tylko go włączę i wejdę w ustawienia i wybiorę tę opcję to się restartuje…

Jeszcze jakieś pomysły? :(

Youki
komentarz
komentarz

Masz gdzieś na tabku malutki otwór z napisem Reset ? 

Gość
komentarz
komentarz

Nie, nie ma takiego, jest tylko jeden z boku i myślałam wcześniej że to właśnie ten do resetowania ale po zerknięciu do instrucji okazało się, że to tylko mikrofon.

  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

OK w takim razie spróbować trzeba będzie factory reset, tylko ciężko znależć jaka konfiguracja przycisków będzie działąć w przypadku Twojego tabka. :)

Już szukam...

 

Naciśnij i trzymaj przycisk Volume Up, oraz następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Power trzymając dalej Volume. 
Jeśli pojawi Ci się " Android system recovery" to jest OK, jeśli nic się nie będzie działo to pisz, będe szukać innej konfiguracji. :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Suuper, wielkie dzięki !!

 

Edit: Zrobiłam reset, wszystko działa elegancko :) i do tego nie straciłam zdjęć ani backupu z kilku programów bo to było na karcie SD! Dziękuję bardzo bardzo bardzo za pomoc, jestem na prawdę wdzięczna! <3

Edytowane przez Gość

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.