x-kom hosting

Asus K55Dr z dual graphics

Dqwa
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam problem, jestem posiadaczem notebooka Asus K55DR. Nie wiem nie jest to jakiś mega sprzęt, ale głównym celem jest odpalenie gry Ghost Recon Online z fps ok. 30.

 

Opis notebooka:

 

- cpu: AMD A6 - 4400m (2x 2.7-3.2 GHz)

 

- RADEON DUAL GRAPHICS HD 7520G + 7470M 1GB

 

- RAM 8 gb

 

- Windows 8 Enterprise

 

Wydaje mi się, że GRO nie jest aż tak wymagającą grą żeby mój komp sobie nie poradził.

 

W czasie gry co jakiś czas są również jakieś dłuższe ścinki, ogólnie w czasie gry mierzyłem fps i wychodzi w menu 60 fps a w trakcie gry 15 - 17 ... 

 

Nie wiem co robić, czy to wina karty, złych sterowników, sytem win 8 mam od 2 tygodni, także też nie jest zaśmiecony bo nie instalowałem jakiegoś badziewia...

 

[attachment=25033:Bez tytułu.png]

Pawel wsparcie ASUS
komentarz
komentarz

Witam,

 

Nie znam wymogów gry Ghost Recon Online, jeśli mógł bys podać był bym wdzięczny. Niestety A6-4400M z zintegrowaną grafiką Radeon HD 7520G jest raczej słabym CPU i tu może leżeć problem.  Mimo przerobionej architektury Piledriver A6-4400M ma jeden moduł rdzenia z dwoma pod rdzeniami (integer cores) co sprawia że nie działa tak dobrze jak prawdziwe 2 rdzeniowe CPU.

 

Drugą kwestią jest czy do gry wykorzystujesz zintegrowaną w cpu grafike Radeon HD 7520G czy HD 7470M? Sterowniki również są ważne, czy możesz podać którą wesję sterownika i ATI CCC używasz? Jest ona ze strony produktu 

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K55DR/#support_Download_36

 czy ze strony www.amd.com ?

 

Czy gdy grasz działasz w trybie High Performace programu Power 4 Gear?

  • Dobra wypowiedź 1
Dqwa
komentarz
komentarz (edytowane)

Używam podczas gry programu Razer Game Booster - wtedy włączony zostaje profil: Gamming Mode.
 
Wymagania GRO:

http://ghost-recon.ubi.com/ghost-recon-online/pl-pl/support/technical/index_detail.aspx?c=tcm:46-41322&ct=tcm:6-231-32
Jeżeli chodzi o sterowniki to pobrane są ze strony support.asus.com
 
 
Pobierałem również sterowniki ze strony amd jednak i to nic nie pomogło.
 
Obecnie sterowniki mam zainstalowane ze strony asusa (gdy instalowałem z amd, to w menedzerze urządzeń wyświetlało mi inną nazwę kart graficznych, tzn hd 7520g + hd 7400m cos podobnego). Wersje sterownika podaje niżej:


[attachment=25036:Bez tytułu.png] Edytowane przez Dqwa
Pawel wsparcie ASUS
komentarz
komentarz

Co do wymagań to pisze tylko dual core CPU. Tu A6-4400 zajmuje 294 miejsce w rankingu mobilnych CPU http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html jego parametry naprawdę nie są zachwycające i wydaje mi się że to jest wąskie gardło które spowalnia grę. 

 

Program Razer Game Booster ma możliwość wyboru ktora karta jest wykorzystywana? HD7470M teoretycznie spełnia minimalne wymagania mając DirectX 11 i shader model 5.0. Czy grasz na minimalnych detalach?

Dqwa
komentarz
komentarz

Tak gram na minimalnych detalach, najniższa rozdzielczość, 0 cieni, itp..

 

Nie ma ustawienia w game razer booster parametru wyboru karty, ale jużprzy jego zainstalowaniu w windowsie pojawia sie tryb Gaming mode, co myśle samo przełącza grafike.

 

Mi też się zdaje że winowajcą tu może być procek, ale nie jestem pewien.

 

A czy winić tu mogą ustawienia związane z siecią {nie chodzi tu jednak o lagi, lecz o scinki w grze także nie wiem, może to ma jakiś wpływ }.  Powiem szczerze że o 'integer cores ' słysze po raz pierwszy i z tego co przeczytałem na innych forach to nie jest ciekawe rozwiąznie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.